sport 129 T7 Van der Klooster heeft nu rust Twente over de knie Ambassadeur NOCNSF FM Sranang 2 klopt Magica De Heerenstraat speelt weer gelijk PARALYMPISCHE WINTERSPELEN Kees-Jan van der Klooster liep de Para lympics van 2006 mis. De Vlissingse zitskiër mag nu wel naar Vancouver. Voorgangers woensdag 13 januari 2010 Kees-Jan van der Klooster is enige maanden geleden benoemd tot ambassadeur van NOCNSF voor Vancouver. Met die status is hij tijdens het kwalificatietraject nimmer bevoordeeld door de sportkoepel. Vijf van de zes ambassadeurs zijn inmiddels geplaatst. Alleen Erben Wennemars slaagde daar niet in. Kees-Jan van der Klooster wordt de zeventiende Nederlander op de Paralympische Winterspelen ooit. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster liet gisteren van uit Oostenrijk weten 'ontzettend blij' te zijn met zijn kwalificatie voor de Paralympische Winterspe len, maar aan zijn stem was dat niet echt te merken. Dat kwam omdat hij zelf al enkele dagen op de hoogte was zijn plaatsing. „Ik heb het feestje al gevierd", zei hij verontschuldigend. „Ik moest het alleen voor de buitenwereld nog een paar dagen geheim houden." Van der Klooster heeft zijn kwalifi catie voor de Spelen te danken aan twee goede 'optredens in decem ber. De Walchenaar deed toen mee aan een serie Europa Cupwed strijden in het Duitse Pitztal. In dat skioord werd hij achtereenvol gens vierde en vijfde op de reu zenslalom. Tot afgelopen weekein de gold alleen het tweede resultaat als nominatie voor de Paralym pics. De eerste reuzenslalom, waar op Van der Klooster vierde werd, was namelijk niet aangemeld als kwalificatiewedstrijd. Sportkoepel NOCNSF ziet die wedstrijd nu op verzoek van de Nederlandse Ski Vereniging toch als meetmoment. De zitskiër heeft daardoor zijn twee benodigde nominaties bin nen. „Het is een heerlijk gevoel. De druk is er nu af" Van der Klooster is vooralsnog het enige lid van het paralympische team van chef de mission André Cats. Door de deelname van de Vlissinger is Nederland er voor het eerst sinds 2002 weer bij. In 2006 in Turijn waren er geen Oran je-sporters. Van der Klooster vol deed destijds wel aan de IOC-ei- sen, maar niet aan de veel strenge re voorwaarden van NOCNSF. „Turijn kwam misschien nog iets te vroeg", stelde hij gisteren. „Het is fantastisch dat ik nu wel naar de Paralympics mag. Dit is toch het hoogst haalbare in het alpineski ën." Dat Van der Klooster zich juist op de reuzenslalom al heeft gekwalifi ceerd, is verrassend. Het is norma liter niet zijn sterkste onderdeel. Zijn voorkeur gaat uit naar de snel lere disciplines, de Super-G en de afdaling. Van der Klooster: „Het nieuws van mijn kwalificatie geeft me rust. Ik kan nu met alle ver trouwen de andere wedstrijden in gaan. Ik denk dat NOCNSF mij niet voor slechts één onderdeel laat afreizen, maar ik zal me eerst -moeten bewijzen op de Super-G en de afdaling. Ik vermoed dat dicht bij de eis komen nu al ge noeg is om ook aan de andere wed strijden mee te mogen doen." De Vlissinger is momenteel in Ab- tenau, nabij Salzburg. Daar werkt hij deze week nog twee keer een reuzenslalom af en - als de weers omstandigheden het toelaten - een Super-G. Later zijn er nog kwalificatiekansen in het Italiaan se wintersportgebied Sestrière (fi nale Europa Cup) en in het Ameri kaanse Aspen in de Rocky Moun tains (finale World Cup). Kees-Jan van der Klooster uit Vlissingen is de eerste Nederlandse sporter die zich voor de Paralympics in Vancouver heeft geplaatst. Majorie van de Bunt is de succes volste Nederlandse paralympische wintersporter ooit. De aan haar lin kerarm gehandicapte langlaufster en biatlete won op de Spelen van 1994 (Lillehammer), 1998 (Naga no) en 2002 (Salt Lake City) tien medailles. Zij woonde toen in Ter- neuzen. Axelaar Arnold Polderman deed ook mee in 2002, eveneens bij het langlaufen en op de biatlon. foto PZC GOES - In de strijd voor lijfsbe houd deden de zaalvoetballers van FM Sranang 2 belangrijke zaken te gen Magica. In eigen huis werd de hekkensluiter met 10-4 verslagen. Na een moeizame start (Magica nam tot tweemaal toe een voor sprong) ging de rust in met 3-3. Daarna dreef FM Sranang 2 de sco re via 7-3 en 7-4 op naar 10-4. Peter Overdulve had met vier tref fers een belangrijk aandeel in de zege. Verder scoorde Virgil de Meza (twee keer), Pito BernaFdina, Ugur Kavehci, Ouassim Hamoudi en keeper Jesper Stoel (ieder één keer). KWADENDAMME - Voor de tweede keer op rij speelden de drieban- ders van De Heerenstraat gelijk in de derde divisie. Dit keer werden de punten gedeeld met Wellse Vae- rt uit Steenbergen. Jan Westdorp heeft er lang op moeten wachten, maar nu is hij dan toch binnen. Zijn eerste zege van het seizoen, tegen René Luijs- terburg. Teamgenoot Alfred van den Dries leidde met 28-25 en leek de pun ten te pakken tot Matthijssen erop en erover ging en de winst weg kaapte. Door zijn verliespartij en die van Kimmo Pankow én de winst van Westdorp en Karelse werd het een puntendeling. LA MANGA - FC Twente heeft giste ren in een oefenwedstrijd een pak slaag gekregen van Anderlecht. De koploper van de Belgische eerste klasse was in La Manga met 5-0 te sterk voor de nummer één van de eredivisie. Twente kreeg al in de eerste twintig minuten drie doel punten tegen. Trainer Steve McClaren kon niet beschikken over verdediger Doug las (enkelklachten) en zijn drie ge blesseerde keepers Sander Bosch- ker, Nikolai Michailov en Cees Paauwe. Daarom moest Nick Hen- gelman, de sluitpost van het belof- tenelftal, .tegen Anderlecht het doel verdedigen. Hij werd in de eerste twintig minuten al gepas seerd door Mbark Boussoufa (ex-Ajax), Mario Martinez en Jona than Legear. In de tweede helft maakten Kanu en Romelu Lukaku de nederlaag voor Twente nog wat pijnlijker. Toen stond doelman nummer vijf Nick Marsman, al on der de lat. De oefenwedstrijd tussen Ajax en FC Groningen in Portugal heeft geen winnaar opgeleverd: 1-1. Tim Matavz bracht Groningen in de eerste helft op voorsprong, na bijna een uur spelen maakte Luis Suarez gelijk. Bij FC Groningen stonden Theo Lucius en huurling Daley Blind in de basis. Co Adriaanse vervolgt zijn loop baan als bondscoach van Jong Qa tar. Hij moet de jeugdploeg van de oliestaat naar de Olympische Spe len van 2012 in Londen brengen. De 62-jarige Adriaanse verblijft op dit moment in Doha om de lucra tieve verbintenis af te ronden. AUTOSPORT Dakar Rally. Tiende etappe. La Serena (Chl)-Santiago (Chl), 238 km. Motoren: 1. Coma (Spa) KTM 3.10.43, 2. Frétigne (Fra) Yamaha op 2.06, 3. Rodrigues (Por) Yamaha 2.36, 11. Verhoeven/BMW 9.43, 14. Knuiman/KTM 14.45. Stand: 1. Despres (Fra) KTM 39.15.59, 2. Ullevalseter (Noo) KTM 1.22.49, 3. Lopez Contardo (Chl) Aprilia 1.24.07, 20. Knuiman 7.44.16. Auto's: 1. Sainz (Spa) Volkswagen 3.01.05, 2. Peterhansel (Fra) BMW 0.28, 3. Miller (VSt) 1.02, 14. Van Deijne/Mitsubishi 19.31, 27. Van der Beek/KIA 50.28. Stand: 1. Sainz 36.34.45, 2. Al-Attiyah (Qat) Volkswagen 10.06, 3. Miller 28.19, 17. Van Deijne 12.14.02, 30. Van der Beek 29.23.12. Trucks: 1. Tsjagin (Rus) Kamaz 3.44.23, 2. Ka- birov (Rus) Kamaz 1.24, 3. Adua (Fra) Iveco 1.38, 4. Van Ginkel/Ginaf 14.14, 5. Van Vliet/Ginaf 14.35. Stand: 1. Tsjagin 42.09.13, 2. Kabirov 1.12.55, 3. Van Vliet 8.35.48, 5. Van Ginkel 12.42.52. VOETBAL Afrika Cup. Groep C. Nigeria-Egypte 1-3 (1-1). 12. Obasi 1-0, 34. Moteab 1-1, 54. Has san 1-2, 87. Nagui 1-3. Mozambique-Benin 2-2 (1-2). 14. Omotoyossi 0-1 (strafschop), 21. Khan 0-2 (eigen doelpunt), 29. Miro 1-2, 55. Fumo 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75