van Hoek 27 HOeK 'Hiddink is definitief op weg naar Juventus' Rebellenleider kondigt nieuwe aanvallen aan rond Afrika Cup Museumplein is startplaats van Giro d'ltalia 'Een straf uitspreken op basis van twee rapporten vind ik nogal discutabel' Carlos Sainz heeft zijn eerste dagzege binnen Assen heeft meteen vervanger voor A1GP Zeelenberg manager team jorge Lorenzo Angenent plant eigen schaatsklassieker PZC zoekt Zeeuwen op Winterspelen www.pzc.nl/sport woensdag 13 januari 2010 Paul Telussa over de uitspraak door Rudy Boogert MIDDELBURG - De tuchtcommissie van de voetbalbond KNVB heeft geconcludeerd dat Paul Telussa wel degelijk als hoofdtrainer func tioneert bij hoofdklasser Hoek. Dat is tegen de regels. De Souburg- se oefenmeester beschikt niet over de juiste papieren. Hoek heeft voor die overtreding een onvoorwaardelijke boete van duizend euro gekregen. Daarnaast moet de Zeeuws-Vlaamse club de trainerssituatie binnen vier weken aangepassen. Gebeurt dat niet, dan kan de boete verdubbeld worden en riskeert de club twee winstpun ten te moeten inleveren. „Teleurstellend", noemde Hoek- voorzitter Bennie Langeraert de sanctie gisteren. „Zeker omdat de tuchtcommissie afgaat op twee rap portages van anonieme mensen. In de brief die we hebben ontvan gen, staat dat twee wedstrijden door waarnemers zijn bezocht. Daar is naar voren gekomen dat Paul verbaal het sterkst aanwezig is langs de lijn en daaruit wordt ge concludeerd dat hij de hoofdtrai ner is." Langeraert kan die conclusie niet billijken. „Wij hebben vier trainers bij het eerste elftal, van wie Jan Verdegem over de juiste licentie be schikt. Wij voldoen dus aan de re gels. Paul is nu eenmaal verbaal sterker dan de anderen en dat heb ben we ook al meermalen per brief aangegeven bij de KNVB. Maar ze willen er niet aan." Langeraert heeft wel een idee waarom dat is. „We worden ge straft voor het feit dat Paul op de voorgrond treedt. Maar hij heeft nu eenmaal een stempeltje. Deze actie is opgezet door de WON en daardoor lijkt het een strijd tegen Paul." De trainersvakbond en Te lussa liggen elkaar echter niet. Ja renlang was Telussa afdelingsvoor zitter van de WON, maar na een leugen over zijn trainersdiploma zijn de partijen gebrouilleerd. Binnen het Zeeuwse trainerskorps is de situatie bij Hoek al een jaar een hot item. De WON ontving een schrijven van Verontruste en werkloze (jeugd-)trainers uit Zee land' die klaagden over de ver meende stromanconstructie bij Hoek. In interne WON-mails werd geschreven dat Telussa al 'ja renlang de regels aan zijn laars lapt'. Ook de sportredactie van de ze krant ontving een anonieme brief met klachten over de kwes tie. Hoek wil echter door in de huidi ge constellatie en gaat daarom in beroep tegen de straf „Dat lijkt me logisch", zei Langeraert. De ge noemde termijn van vier weken waarin Hoek de constructie moet aanpassen (mogelijk op straffe van een verdubbeling van de boete én minpunten) kan door de beroeps commissie worden opgeschort maar dat hoeft niet. „Wij denken dat we volgens de re gels handelen", lichtte Langeraert toe. „Wij willen naar de topklasse, dan zijn dit vervelende dingen. De technische staf doet het goed, het voetbal is goed en we willen met elkaar verder." Besprekingen over de invulling van de technische staf voor volgend seizoen heeft Hoek nog niet gevoerd, zei Langeraert. Paul Telussa zelf probeert zich zo min mogelijk druk te maken over de kwestie. „Ik slaap er geen nacht minder om, maar een straf uitspre ken op basis van twee waarnemin gen vind ik nogal discutabel. Ik praat met de pers, ik doe ook een groot deel van de wedstrijdbespre king, maar ben ik dan meteen de hoofdtrainer? Wij doen alles in overleg." door Eelco van der Linden ROME - Guus Hiddink zal het we reldberoemde maar zieltogende Ju ventus gaan redden. Met het ver strijken van de tijd raken de Italia nen, van wie de helft Juve-fan is, ervan overtuigd dat de 64-jarige Nederlander de geplaagde coach Ciro Ferrara gaat vervangen. Ferra- ra is zelf nog maar een half jaar in functie. Hiddinks naam circuleert al enkele weken in Turijn, maar gisteren leek de stroomversnelling daar. Na de vernederende 3-0 thuis tegen AC Milan en een dag voor de be kerwedstrijd tegen Napoli onder brak het voltallige bestuur de trai ning om twee uur lang te praten met spelers en trainer. Ferrara's persconferentie werd keer op keer uitgesteld. En toen hij eindelijk tevoorschijn kwam, zei hij 'de gedachten van het bestuur te begrijpen' en 'een ontslag bij uit blijven van resultaten niet als een vernedering' te beschouwen. De bebrilde coach hield zich groot door zich te vergelijken met de filmbokser Rocky - 'ook al ben ik beurs en bebloed, ik ga door' - maar het laatste uur lijkt voor hem geslagen. Officieel wordt de wedstrijd van vanavond tegen Napoli afgewacht, maar insiders menen dat een be sluit al is gevallen. Het belangrijk ste signaal gisteren was dat Guus Hiddink van de Russische voetbal federatie het groene licht had ge kregen om elders bij een club aan de slag te gaan. Volgens zowel La Repubblica als La Stampa, net als Juventus voor een strategisch deel eigendom van Fiat en de familie Agnelli, staat 'Hiddink voor de deur in Turijn'. SANTIAGO De Spaanse autocoureur Carlos Sainz heeft zijn koppositie in het al gemeen klassement van de Dakar Rally kleur gegeven met zijn eerste dagsucces. De Madrileen was giste ren de snelste in de tiende etappe, een klassementsproef over 238 kilo meter tussen La Serena en Santia go. „Weer een dag dichter bij de eindzege", concludeerde Sainz nuchter. Mare Coma zorgde voor het tweede Spaanse succes in de tiende etappe, hij won bij de moto ren. ASSEN De mondiale autoraceklasse AiGP is definitief ter ziele. De organisa tie heeft de financiële problemen niet kunnen oplossen. Alle races zijn geschrapt, ook die van Assen op 16 januari. Het TT Circuit in Drenthe kon gisteren echter met een verheugend nieuws brengen. Als vervanger van de AiGP doet nu de aan Europese voetbalclubs geli eerde raceklasse Superleague For mula het circuit aan. PSV is bijvoor beeld nadrukkelijk verbonden aan de racewedstrijden. MADRID Oud-wegracer Wilco Zeelenberg is door Yamaha benoemd tot direc teur sport van het team van de Spanjaard Jorge Lorenzo. De 44-jari- ge Zeelenberg was tussen 1986 en 1995 zelf actief als motorcoureur in het wereldkampioenschap. In 1990 won hij de Grote Prijs van Duits land in de 250CC. Zeelenberg heeft zijn promotie vooral te danken aan zijn goede werk bij Yamaha in de Supersport. Hij gaf vorig jaar lei ding aan het team dat Cal Crut- chlow aan de wereldtitel hielp. WOUBRUGGE Henk Angenent is druk bezig een schaatswedstrijd over tweehon derd kilometer te organiseren. De winnaar van de laatste Elfsteden tocht (1997) plant de eerste Ange nent Classic op vrijdag 15 januari. Medewerkers van de schaatsbond KNSB komen vandaag het ijs op de Kromme Does en Wijde Aa nabij zijn woonplaats Woubrugge inspec teren. Angenent werkt samen met drie ijsverenigingen aan de organi satie. Er is een traject van tien kilo meter uitgezet. MIDDELBURG De sportredactie van de PZC wil tij dens de Olympische Winterspelen in Vancouver niet alleen de spor ters op de voet volgen. We willen ook verhalen maken over Zeeuwen die in welke hoedanigheid ook in Vancouver zijn. Gaat u naar de Spelen en vindt u het leuk om over uw ervaringen te vertellen? Meld u dan aan via sport@pzc.nl en laat naam, adres en telefoonnummer achter. Wij bel len u voor uw vertrek om afspra ken te maken. SPORTSTELLING 'Andere deelnemers aan de Afrika Cup hadden solidair moeten zijn met de voetballers van Togo'. Reageer op deze stelling op www.pzc.nl/sport Stuur uw tips naar sport@pzc.nl.nl/ door Wilko Voordouw DEN HAAG - „Cabinda is in oorlog, er is geen wapenstilstand." Via een mobiele telefoon heeft Rodri- gues Mingas, de zelfbenoemde lei der van 'Het bevrijdingsfront voor de bevrijding van de enclave Ca binda' gisteren aangekondigd dat er de komende dagen nieuwe aan slagen komen rond de wedstrijden om de Afrika Cup in Angola. „Maar we richten onze acties op soldaten, niet tegen voetballers en het publiek." Bij een actie van leden van het be vrijdingsfront tegen de spelersbus van Togo, afgelopen vrijdag, kwa men drie delegatieleden (de bus chauffeur, de perswoordvoerder en de assistent-coach) om en raak ten acht mensen gewond. Het team van Togo trok zich daarop te rug uit de competitie, waaraan aan vankelijk zestien landen zouden deelnemen. Vier wedstrijden zijn gepland in de enclave Cabinda, dat van het 'moederland' wordt ge scheiden door een strookje Kon go-Kinshasa. Volgens Mingas waren de Togolese doden een ongelukje. Zijn mensen hadden volgens hem alleen tot doel om de Angolese soldaten, die de bus escorteerden, uit te schake len. Gisteren verklaarde hij dat die Juventus-fans koelden hun woede zondag na de nederlaag tegen AC Milan (0-3) op de tribune. foto Luca Bruno Als alternatief voor Hiddink wordt Dino Zoff genoemd. Zoff (68) was de mythische doelman - de Spin - van Juventus van 1972 tot 1983. Tussen 1988 en 1990 was hij er trai ner. Zoff zou als 'tussenpaus' aan treden, in de hoop dat de huidige coach van het nationale elftal, Mar cello Lippi, zicfr bedenkt en toch naar Juventus komt na de WK in Zuid-Afrika. Lippi is de eerste keus van de hui dige waarnemend voorzitter Jean Claude Blanc. aanvallen zullen doorgaan, ook op de troepen die worden ingezet om de veiligheid rond de Afrika Cup te garanderen. „Oorlog is nou een maal oorlog." Hij benadrukte wel dat voetbalfans en spelers geen doelwit vormen. „Ons doel is niet om buitenlanders die niets met on ze situatie van doen hebben te do den. We vechten tegen het Angole se leger." Vrijdag is de volgende wedstrijd in de enclave Cabinda; die tussen Ivoorkust en Ghana. Mart Nooij, de Nederlandse coach van Mozambique, startte het toer nooi gisteren met een 2-2-gelijk- spel tegen Benin. Titelhouder Egypte won met 3-1 van Nigeria. AMSTERDAM - De start van de wie lerwedstrijd Giro d'ltalia in Am sterdam voert onder meer langs het Rijksmuseum, de Amstel en de verzakte panden aan de Vijzel gracht. De gemeente Amsterdam heeft gisteren de definitieve route bepaald van de Ronde van Italië, die op 8 mei aftrapt in de hoofd stad. De individuele tijdrit over ruim acht kilometer begint op het Mu seumplein en eindigt bij het Olym pisch Stadion. Na de individuele tijdrit op 8 mei start de 'corsa rosa' op 9 mei op het Museumplein en gaat vervolgens naar Utrecht. Op 10 mei wordt de derde etappe gere den vanaf de Zuidas naar Middel burg. Deze 'Zeeuwse' etappe gaat over een route van 225 kilometer. Via de Dammenroute rijden de renners naar Walcheren waar ze langs de kustlijn naar Vlissingen en finishplaats Middelburg rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73