Gesprek door een stuk 22 brieven Ady Gil Tweede Kamer Dottercemtrum ROUW EN VERLIES Studenten van de opleiding Social Work aan de Hogeschool Zeeland schreven boekjes over rouw en verlies. woensdag 13 januari 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De 'aanvaring' met de Ady Gil was een aanval door een vele malen groter schip van de Japanse illegale walvismoordenaars. Niks weten schap of onderzoek, pure afslach ting van deze grote zoogdieren om te eindigen voor 'fijnproevers' in Ja panse restaurants! Het is een geluk geweest dat de opvarenden het er levend vanaf gebracht hebben. Dit moet voor het internationale hof berecht worden met poging tot moord. Tevens moet er een schade vergoeding betaald worden aan de Sea Shepherds voor vernieling van hun eigendom. Wietse Haak Sperwerstraat 23, Assen Trix de Roos vindt politici die in de Kamer tijdens debatten zitten te twitteren en te sms-en niet net jes, vreemd en geen knip voor de neus waard. Terecht. Dan lijkt het net of ze niet geïnteresseerd zijn, zegt ze nog netjes. Ik kwalificeer dergelijk gedrag eerder als minach ting en zonder respect voor hun taak. Kennelijk wil men naar een KSS» soort 'twitter-en-blog-digicratie'. Wellicht een idee om aan de ka mervoorzitter te vragen: 'Zou u de heren willen verzoeken hun speel tje uit te doen, zodat ze weer luiste ren naar het debat waarvoor ze hier zijn uitgenodigd.' Dan wordt ook voor Trix de Roos de Kamer misschien weer leuk. J.F. Quatfass Strobbelhoekstraat 14, Ovezande Geweldig dat patiëntenorganisatie Het Klaverblad zich hard opstelt te gen de directie van het Admiraal de Ruyterziekenhuis (ADRZ). Het moet maar eens uit zijn met de on wil van de heer Vierhout om sa men te werken met het ziekenhuis Zorgsaam in Terneuzen. Het is te gek voor woorden dat de directie van het ADRZ vanuit haar nieuwe zetel in Vlissingen over de hoofden van patiënten met een door haar zelf gecreëerde prestigestrijd de zie kenhuiszorg in Zeeland schade be rokkent. Ook de Inspectie voor de Gezondheidszorg moet minister Klink adviseren om het ADRZ geen vergunning te verlenen voor een tweede dottercentrum in Zee land. Hopelijk komt de heer Vier hout tot het inzicht, dat een 'acade misch' ziekenhuis in Goes een on werkelijk streven is. Het sleutel woord is samenwerking tussen de huidige ziekenhuizen in Goes, Vlis singen en Terneuzen met een goe de verdeling van specialismen. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen door Cornelleke Blok T ethro Bostelaar begeleidde en- I kele jaren geleden een groep I Alleenstaande Minderjarige Vluchtelingen (AMV'ers). „Ik had met een paar Angolese jon gens mango's gehaald in de super markt. Dat riep veel herinnerin gen bij ze op, want ze aten vroeger thuis ook altijd mango's. Ze begon nen spontaan te vertellen over hoe ze vroeger op straat speelden." Hij glimlacht. „Er kwam een gesprek op gang via een stuk fruit." Dat is het idee achter het boekje 'Bij jou of bij mij'. Het staat vol met informatie over Nederlandse Gemaakt door: Annemarie Ver- bunt, Joke Korfker, Jethro Bostel aar, Natalie van Vredegem, Wilma van Antwerpen en Petra Oreel. Bestemd voor: Alleenstaande Min derjarige Vluchtelingen (van 12 tot 16 jaar) en hun begeleiders en ver zorgers. Natalie van Vredegem en Jethro Bostelaar. gewoonten, op het gebied van mu ziek, eten en drinken, tijdsbeste ding en feestdagen. „Maar het boekje is geen inburgeringscur- sus", benadrukt Jethro. „Het is een manier om ze wegwijs te maken in Nederland. Door lichte onder werpen ,als mu» ziek en ete aan te snij den, kun nen de AMV'ers beter over thuis praten." Zes HZ-studenten maakten daar om samen met hun medestuden ten een boekje, waarin de jonge vluchtelingen herinneringen aan hun thuis-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70