61 DUITSLAND Bom doodt professor Iran Venezolaans protest tegen Nederland en VS g|ajr wag Gedetineerden baden in luxe Nijlpaard aan de wandel in dorp Montenegro BOEK ONLINE of bel 0900-9697 SAKSEN MOEZEL THURINGEN AANSLAG VS en Israël beschuldigd Prijzenslag Overschot van 24 miljoen mannen Dertien leden van maffia gearresteerd l-laven in VS gesloten om explosievenalarm Skiërs met helikopters gered uit kabelbaan Populariteit Obama op dieptepunt 3-/4-/5-/6-/7-/8-daagse autovakanties woensdag 13 januari 2010 Eisenach INCLUSIEF Aankomstdata: ma. en vr. van 22/1 t/m 31/5 Zie www.kras.nl/17518 Aankomstdata: ma., za. en zo. van 23/1 t/m 31/5 Zie www.kras.nl/17520 Zie www.kras.nl/26027 VSÏr Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Aankomstdata: van 22/1 t/m 30/5 PODGORICA - Een nijlpaard is giste ren ontsnapt uit een particuliere dierentuin in het zuiden van Mon tenegro. Die was na hevige regen val ondergelopen. Doordat, het wa ter in het bassin van Nikica flink was gestegen, kon zij over de rand van het hek zwemmen. Het dier ging aan de wandel en kwam in het dorp Plavnica terecht. „Toen ik mijn huis uitging om mijn koe te eten te geven, zag ik een nijlpaard voor de stal staan. Ik dacht dat ik gek was geworden", aldus een in woner. De eigenaar van de dieren tuin wil Nikica vangen als het wa terpeil in haar bassin is gedaald. Hij verzekerde dat niemand iets van haar te vrezen heeft. JAKARTA De autoriteiten in Indonesië zijn ernstig in verlegenheid gebracht door een gevangenisschandaal in de hoofdstad Jakarta. Dat ontstond nadat Indonesische media publi ceerden over de uiterst luxueuze voorzieningen waarover sommige welgestelde gedetineerden blijken te beschikken. Zo heeft zakenvrouw Artalyta Su- ryani, veroordeeld wegens omko pen van justitiefunctionarissen, een ruim 'privéappartement' van 64 vierkante meter in de Pondok Bambu-gevangenis met een keu ken, badkamer, en airco. Suryani kreeg tijdens de verrassingsinspec tie net een beautybehandeling. President Yudhoyono beloofde vo rig jaar de 'justitiemafïia' hard aan te pakken. De directeur van de ge vangenis is ontslagen. PEKING Abortus van vrouwelijke foetussen zorgt ervoor dat China binnen nu en tien jaar te kampen krijgt met een 'overschot' van 24 miljoen mannen. Het overschot betekent dat mannen minder kans maken op een huwelijk en kan uiteinde lijk leiden tot een toename van de criminaliteit. Dat is de conclusie in een rapport van de Chinese Acade mie van Sociale Wetenschappen. ROSARNO De Italiaanse politie heeft gisteren in het zuiden van het land dertien leden van de plaatselijke maffia, de 'ndrangheta, gearresteerd. De ver dachten werden opgepakt in Rosar- no en omstreken, zei de politie. Vo rige week kwam het in Rosarno tot gewelddadige confrontaties tussen autochtonen en buitenlandse werk nemers. De maffia zou de drijven de kracht zijn achter het geweld. MOREHEAD CITY De haven van de plaats Morehead City in de Amerikaanse staat North Carolina is gesloten vanwe ge een alarm over explosieve mate rialen. Dat meldden Amerikaanse media. Negen containers met zwaar explosief materiaal, pentriet (PETN), zijn beschadigd geraakt. Daarom hebben de autoriteiten be sloten tot een grootscheepse eva cuatie van het centrum. LENGGRIES Ongeveer zestig mensen zijn giste ren gered uit een vastgelopen kabel baan. Die was door onbekende oor zaak stil blijven hangen in het ski gebied Brauneck in het Zuid-Duit se Beieren. Skiërs, die soms wel 2,5 uur vastzaten, zijn met helikopters gered, aan touwen naar beneden gelaten of door de brandweer met ladders uit de kabines gehaald. Er zijn geen gewonden gevallen. WASHINGTON Barack Obama foto EPA Ee-n week voor de 'viering' van het eerste presidentsjaar van Barack Obama is de populariteit van het staatshoofd van de VS op een diep tepunt beiand. Dat blijkt uit een peiling in opdracht van CBS. Oba ma wordt gesteund door 46 pro cent van de Amerikanen, voor het eerst in deze peiling minder dan de helft van de bevolking. 41 pro cent ziet Obama niet meer zitten. CARACAS - Militairen kijken rond in een winkel in Caracas, de hoofdstad van Venezuela. Wetenschapper doceerde nu cleaire technologie aan de uni versiteit van Teheran. Iran beschuldigt vijanden Vere nigde Staten en Israël van de moord. VS ontkennen iets met de aan slag te maken te hebben. TEHERAN - Een prominente Iraanse nucleaire wetenschapper is giste ren op klaarlichte dag door een bomaanslag om het leven geko men. Iran wees met de beschuldi gende vinger naar 'huurlingen' die betaald zouden zijn door aartsvij anden de Verenigde Staten en Is raël. De VS hebben de beschuldi gingen als 'absurd' afgedaan. Bij het huis van wetenschapper Massoud Ali-Mohammadi (50) in een noordelijke wijk van Teheran werd gisteren een motor tot ont ploffing gebracht. De aanslag is CARACAS - Venezuela heeft diplo matiek protest aangetekend tegen de Verenigde Staten en Nederland. Het Zuid-Amerikaanse land be weert dat een Amerikaans ge vechtsvliegtuig vorige week zijn luchtruim schond, nadat het van een vliegveld op Curasao was op gestegen. De Venezolaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Nicolas Maduro, noemde de schending van het luchtruim 'een poging om het een of andere incident uit te lokken'. Hij overhandigde een protestbrief aan John Caulfield, chargé d'affai res van de Amerikaanse ambassa de in Caracas, en aan de Neder landse diplomaat J.G. van Vloten Dissevelt. Minister Maduro uitte zijn zorgen over de rol van Nederland en zei dat 'we bevreesd zijn dat hun grondgebied wordt aangewend door de Verenigde Staten om ille gaal ons luchtruim binnen te drin gen'. Caulfield ontkent de beschuldi ging en zei dat sinds 2008 geen Amerikaans vliegtuig meer in het Venezolaanse luchtruim is ge weest. LONDEN - De Britse oud-premier Tony Blair heeft zijn Irakbeleid niet veranderd na een bespreking met de toenmalige Amerikaanse president George Bush in april 2002. Volgens zijn voormalige spin doctor Alastair Campbell heeft Blair er alles aan gedaan om de di plomatieke weg te bewandelen en een vreedzame oplossing te zoe ken, maar moest hij wel ingrijpen omdat Irak de Verenigde Naties bleef uitdagen. Dat stelde Campbell gisteren tegen een commissie die onderzoek doet naar het Britse beleid rond de inva sie in Irak in maart 2003. De com- missie-Chilcot ondervroeg Camp bell drie uur lang over de aanloop naar de invasie, berichtte de Britse 3/4/7/8 dgn PENTAH0TEL EISENACH v.a. 59 4-sterren hotel aan de rand van Eisenach o.a. een restaurant, bar, sauna en fitness (beide gratis) 8=7 actie, waarbij u 1 dag GRATIS verblijft tips: bezoek in Eisenach het kasteel de Wartburg. Ook Erfurt met de Severinkirche en vakwerkhuizen is een aanrader! 4/5/6/7/8 dgn HOTEL LELLMANN v.a. 69 3-sterren hotel aan 'de Moezel, in het wijnstadje Lof o.a. een lift, restaurant, bar, zwembad (gratis) en sauna t/m maart 8=7 actie, waarbij u 1 dag GRATIS verblijft tips: een bezoek aan de bezienswaardige stad Koblenz met de rotsvesting en Schloss Stolzenfels mag niet ontbreken! 5/6/7/8 dgn SCHLOSS SCHWEINSBURG v.a. 99 4-sterren hotel in een groene omgeving van Neukirchen o.a. een restaurant, bar, sauna (gratis) en schitterende tuin met vijver en fontein tips: geniet van de mooie natuur en bezoek de historische steden Dresden en Leipzig! nog niet opgeëist.De dood van de hoogleraar komt op een saillant moment. De internationale ge meenschap dreigt Iran al langer met zwaardere sancties in verband met het omstreden nucleaire pro gramma van het land. Deze week beraden de VS, Rusland, China, Groot-Brittannië, Frankrijk en Duitsland zich over een nieuwe ronde van sancties tegen Iran. Volgens staatstelevisiestation Al- Alam zou Mohammedi een loyale» aanhanger van het Iraanse regime zijn en zou de verbannen opposi tiegroep Mujeheddin e Khalq ach ter de moord zitten. De groep ont kent. Een collega meldde dat Mqhamme- di zich niet met politiek bezig hield. Toch is Mohammedi'.s naam opgedoken op een lijst van acade mici die de Iraanse oppositieleider Mousavi steunen. Bomaanslagen zijn relatief zeldzaam in Iran, wat geruchten over buitenlandse in menging aanwakkert. BÏE&taP fljffte/f, iii" i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6