zeeland 19 schroeven tussen het schroot Borsele koopt grond naast gemeentehuis Supermarkt Kwadendamme open isoo neoü ^7 erie Steunpunt mantelzorg en vrijwilligers opent Kinder-elfstedentocht op ijsbaan Zierikzee Foto-expositie in het Gasthuis in Goes Voorlichtingsavond over bedevaart woensdag 13 januari 2010 lESSK-l' i K53pEE314 5 'Ik heb altijd een schroevendraaier in de auto liggen, want stel dat ik onderwerg een sloop auto zie met een embleem dat ik nog niet heb!' Jankees van Liere, verzamelaar van auto-emblemen "T^TfrTTT 1CÏCX5&. 300? 4 ^wëëïëé Middelburg Crenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl Het Steunpunt Vrijwilligerswerk en Mantelzorg voor Noord-Beve land opent zaterdag 30 januari offi cieel. Burgemeester Henny van ICooten opent het centrum in woonhof Amaliahof in Wissenkerke om 14.45 uur. Vanaf 14.00 uur staan in de ont vangsthal kramen waarin zorg en vrijwilligerswerk zich tot 16.00 uur presenteren. Verhalenverteller F. van der Heijde omlijst de opening. ZIERIKZEE De ijsvereniging Zierikzee houdt vandaag een mini-elfstedentocht voor kinderen van de basisschool. De tocht wordt gehouden op de ijs baan aan de Banninkweg. De ijsver eniging heeft er alles aan gedaan om de 'tocht der tochten' zo echt mogelijk te laten lijken. De inschrij ving start om 13.00 uur en de tocht begint om 14.00 uur. Het inschrijf geld is een euro en daarvoor krij gen de kinderen chocolademelk en een medaille. GOES In zorgcentrum 't Gasthuis aan de Kivietlaan in Goes is tot eind fe bruari een foto-expositie te bezich tigen van Adriaan Hamelink. Hij stelt onder meer foto's van pad denstoelen tentoon. Verder zijn er kiekjes van winterse taferelen op bekende plekjes in Goes. De ten toonstelling kan bekeken worden tijdens de reguliere openingstijden van het Goese zorgcentrum: elke dag van 9.00 tot 19.00 uur. De toe gang is gratis. Jankees van Liere bij een gedeelte van zijn auto-emblemen die tot eind januari te zien zijn in de Goese bibliotheek. foto Willem Mieras door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Het college van burgemeester en wethouders wil 900.000 euro uitgeven om een wo ning met ruim een hectare grond naast het gemeentehuis in Hein- kenszand te kopen. De gemeente wil de kavel gebrui- i ken voor een uitbreiding van Hein- kenszand. „Op de lange termijn is daar woningbouw gepland. Zover is het nog lang niet, maar we kre gen nu een kans om het perceel aan te kopen. De familie van de overleden bewoonster van het huis wilde van het huis en de grond af', aldus wethouder Marga Vermue van de gemeente Borsele. De gemeente krijgt nu ook de mo gelijkheid om het straatbeeld van de Stenevate aan beide zijden op elkaar af te stemmen. In 1999 kocht Borsele al gen deel van de huiskavel van de Stenevate 12 voor een nieuwe ontsluiting op de Drie weg. Hoewel er nog geen concrete plannen zijn voor het gebied tus sen de Zuidzaksedijk en het Plate- wegje, vraagt het college de ge meenteraad toch negen ton be schikbaar te stellen voor planvoor- bereidingskosten, de koopsom en bijkomende kosten. Vermue: „Want de grond van de buurman staat maar één keer te koop." KWADENDAMME - Supermarkt-uit- baters Kees, Trudy en Tom Ver beek openen woensdag 27 januari hun nieuwe onderkomen aan de A. de Koningstraat in Kwadendam me. Burgemeester Jaap Gelok opent dan het pand, dat oogt als twee tra ditionele boerenschuren. Er is ja ren gesteggeld over het ontwerp van het gebouw. Als Verbeek zijn intrek heeft genomen, wordt zijn oude stek - direct naast de nieuwe supermarkt - gesloopt. Daar zijn parkeerplaatsen voor winkelend publiek bedacht. HEINKENSZAND De parochies op de Bevelander», Schouwen-Duiveland en Walche ren houden dit jaar voor de vijfde keer een toeristische bedevaart. Van woensdag 9 tot vrijdag 18 juni staat een reis naar Lourdes (Frank rijk) gepland. Morgen wordt vanaf 19.30 uur voor belangstellenden een voorlichtings avond gehouden in de parochie kerk van de Heilige Blasius in Hein- kenszand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67