Al Brull laat postzegels 20 Wildwesttaferelen bij arrestatie Kapellebrug Historische beelden uit Oud-Vossemeer gezocht Onenigheid over provinciale verdeling geld stadsvernieuwing COA aanvaardt aanbod van Middelburg Schaatswedstrijden op ijsbaan 't Winterhof Prostaatkankeravond in ziekenhuis Goes Expositie toekomst Grevelingengebied Autistische man uren vermist Zeeuws-Vlaanderen Picha langer te zien in viert 200-jarig bestaan oude postkantoor HÖBBY Voormalig leraar Duits heeft de Zeeuwse kust geheel ingeruild woensdag 13 januari 2010 NIEUWERKERK Onder auspiciën van ijsvereniging Nieuwerkerk worden woensdag schaatswedstrijden voor de jeugd gehouden op ijsbaan 't Winterhof in Nieuwerkerk. De inschrijving is vanaf 14.00 uur. De schaatswedstrijden beginnen om 14.30 uur. Wie meer wil weten lean bellen met secretaris van de ijsvereniging Sam Flikweert: 0111-641003/453556. GOES Palazzoli Huis Goes organiseert op woensdag 20 januari een avond over prostaatkanker. Dr. F.M. Bent- velsen geeft informatie over deze vorm van kanker. Ook Stichting Contactgroep Prostaatkanker is aanwezig. De avond duurt van 19.30 tot 21.30 uur in het Admiraal De Ruyterziekenhuis te Goes. Aan melden kan via 0113-212936 of per e-mail: palazzoli@zeelandnet.nl. GOEDEREEDE In het gemeentehuis aan de Tram lij nweg in Goedereede is deze maand een expositie te zien over de toekomst van de Grevelingen. Op kleurrijke panelen is in kaart ge bracht welke ideëen er zijn voor de ontwikkeling van het gebied. Ook wordt een beeld geschetst van de huidige recreatiemogelijkheden. De expositie verhuist begint februa ri naar buurgemeente Dirksland. KRUININGEN Een autistische bewoner van een instelling voor begeleid wonen aan de Gracht in Kruiningen is gisteren urenlang vermist geweest. De 33-jarige man had het pand rond 07.00 uur verlaten, gekleed in een pyjamabroek, pantoffels en jas. Hij heeft de verstandelijke vermo gens van een peuter. De man werd rond 14.00 uur aangetroffen in Yer- seke. TERNEUZEN GOES Zeeuws-Vlaanderen bestaat 20 juli 2014 op de kop af tweehonderd jaar. De nieuwe stichting 'Zeeuws- Vlaanderen 2014' wil de viering daarvan groots aanpakken en alle Zeeuws-Vlamingen daarbij betrek ken. De stichting dient 'slechts' als motor. Voorzitter Frans Reyniers: „De ideeën moeten van de mensen zelf komen. We doen daarom een oproep aan de Zeeuws-Vlaamse be volking om mee te helpen er een feest van te maken van, voor én door Zeeuws-Vlamingen. Drie we ken lang rond de twintigste juli in 2014. Het gaat leven. Zeker weten." OUD-VOSSEMEER De Stichting Oud-Vossemeer 600 jaar is op zoek naar oud beeldmate riaal van het dorp. De filmpjes wor den gebruikt tijdens het theater spektakel dat in mei een aantal keer wordt opgevoerd. De stichting hoopt dat mensen die in het bezit zijn van oude beelden, deze tijdelijk willen afstaan. Ook fo- door Jos van den Camp en Ali Pankow Carnaval heb ik zelden overgeslagen. Al had ik op mijn knieën van Zie- rikzee naar Limburg moeten kruipen, ik had het niet willen missen. Gelukkig werkten mijn collega's er altijcj aan mee dat ik vrij kon nemen in die periode." Dat vertelde Al Brull, docent Duits aan de Scholengemeenschap Pon tes in Zierikzee ruim drie jaar gele den aan het einde van zijn 34-jari- ge loopbaan in het onderwijs. Hij had het al die jaren goed naar zijn zin gehad aan de Zeeuwse kust, maar de band met het zuiden was altijd heel krachtig gebleven. Zo krachtig dat hij besloot samen met zijn vrouw Maria terug te gaan naar zijn geboorteplaats Eygelsho- ven in Limburg. Een groot deel van zijn vrije tijd zou hij gaan besteden aan zijn hob by: postzegels en aanverwante postale zaken. Brull blijkt zijn draai daar inmiddels volledig te hebben gevonden, zowel wat be- De Afrikaanse striptentoonstelling Picha is nog tot en met vrijdag te zien in het het voormalige postkan toor op de Grote Markt in Goes. De tentoonstelling trok sinds de opening op tg december vele hon derden bezoekers. Ook scholen druppelen nog altijd binnen, meldt de gemeente Goes in een persbe richt. De tentoonstelling ging een week later open dan gepland vanwege problemen met de verzending van uit Brazilië. Picha is Swahili voor tekening en een verbastering van het Engelse woord 'picture'. to's en oude ansichten zijn wel kom. Het materiaal kan worden af geleverd bij Erik van Hees aan de Martin Luther Kingstraat t2 in Oud-Vossemeer. Zijn telefoonnum mer is 0266-672375. De stichting be looft dat al het materiaal na ge bruik weer netjes terug wordt be zorgd bij de eigenaar. Een collage van de postzegels en postwaardestukken die Brull verzamelde over het thema carnaval. door Theo Ciele door Harold de Puysseleijr KAPELLEBRUG - De Koninklijke Ma rechaussee heeft maandagmiddag na veel moeite een 39-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats aangehouden in het Zeeuws-Vlaamse Kapellebrug. De marechaussee onderwierp de man in de Sint Janstraat aan een controle in het kader van het mo biel toezicht op vreemdelingen. Toen de man te horen kreeg dat hij mee moest naar het bureau om dat hij illegaal in Nederland ver bleef vluchtte de hij. De mare chaussees zetten hierop te voet de achtervolging in. De verdachte kon vrij snel in de achtertuin van een woning aan de Sint Janstraat wor den aangehouden, maar wist er door hevig verzet opnieuw van door te gaan. De marechaussee heeft daarop pepperspray gebruikt om de man te kunnen overmeeste ren. De verdachte bleek daar niet gevoelig voor en wist te ontko men. Tijdens zijn vlucht door di verse achtertuinen, richtte hij ver nielingen aan. Nadat de mare chaussees hem opnieuw in de kraag konden grijpen en daarbij voor de tweede keer pepperspray gebruikten, kon hij tenslotte op de openbare weg worden aangehou den. Hij is geboeid overgebracht naar het bureau van de marechaus see in Hoogerheide. MIDDELBURG - De gemeenten Mid delburg en Goes voelen zich tekort gedaan bij de verdeling van het geld voor stedelijke vernieuwing. De provincie krijgt hiervoor een budget van het Rijk en maakt hier voor een verdeelsleutel. Die pakt ongunstig uit voor de twee ge meenten. Zeeland krijgt voor de komende vier jaar in totaal 13,6 miljoen euro aan zogeheten ISV-gelden. Dat geld is bedoeld om projecten van de grond te krijgen. Dertig procent gaat naar de negen 'plattelandsgemeenten', zeventig procent naar Goes, Middelburg, Terneuzen en Vlissingen. Als de landelijk gehanteerde verdeelsleu tel zou worden toegepast, zouden Middelburg en Goes respectieve lijk 2,5 en 1,4 miljoen euro ontvan gen. De provincie wijkt hiervan af omdat ze vindt dat Terneuzen en Vlissingen het geld harder nodig hebben, onder meer vanwege de verwachte bevolkingskrimp. Dat betekent dat Terneuzen ruim vijf ton en Vlissingen 1,1 miljoen euro meer krijgen dan wat ze zou den krijgen met de landelijke norm. Goes krijgt vijf ton minder, Middelburg bijna negen ton min der en de plattelandsgemeenten le veren bijna drie ton in. De Middel burgse wethouder Albert de Vries heeft er geen bezwaar tegen dat wordt afgeweken van de landelijke verdeelsleutel, maar hij vindt dat de provincie hierin te ver gaat. MIDDELBURG - Het asielzoekerscen trum (azc) aan de Stromenweg in Middelburg blijft open tot 1 februa ri 2012. De gemeente Middelburg had het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA) aangeboden het con tract met een jaar te verlengen. j Middelburg deed dit aanbod eind 1 vorig jaar nadat er geen overeen stemming was bereikt over de op zet van een kleinschaliger vorm van opvang in Middelburg. Het j COA hield vast aan een groot op- vangcentrum. Uit solidariteit met j het COA wilde Middelburg de be- j stuursovereenkomst voor het azc aan de Stromenweg met een jaar j verlengen. Mow*1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56