zeeland 19 Lokale partij Vlissingen vraagt om extra toezicht op ziekenhuisfusie I m I Eenheidszondag in kerken Mini-elfstedentocht op Zierikzeese ijsbaan Waterman spreekt bij vissersvereniging woensdag 13 januari 2010 s L J saderie J T - '■•b-'-- t i f ff li tot in de kleinste details ontwo rpen en afgewerkt Bt7~ t' rti T| '~c j-"" (#r door on ze eiaen vakmensen Het aanspreken van scheepvaart- en waterliefhebbers is een begin. De doelgroep is er, aldus Hofs.„Erzijn meer mensen zoals ik. Mensen die de echte scheepvaart nog hebben meegemaakt. Met stukgoederen; de balen en vaten." De ondernemer schetst zijn herinnering aan de decennia voor de jaren 80 - het moment dat het containervervoer zijn intrede deed. „De havens puilden uit van mens kracht. En natuurlijk, niet alles was mooi in het verleden. Maar de hang naar die schepen blijft." Openingen meer: De deuren zijn al even geopend. De officiële opening door Frits Bom staat zaterdag om 16.00 uur op het programma. De Kraak is woensdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Maandag en dinsdag gaan de deuren open bij aanwezigheid of op afspraak. Het antiquariaat is gevestigd aan de Korte Sint Janstraat 8 in Z ierikzee. Meer informatie via www.dekraakzierikzee.nl ZIERIKZEE De ijsvereniging Zierikzee houdt vandaag een mini-elfstedentocht voor kinderen van de basisschool. De tocht wordt gehouden op de ijs baan aan de Banninkweg. De ijsver eniging heeft er alles aan gedaan om de 'tocht der tochten' zo echt mogelijk te laten lijken. „We heb ben een bruggetje gebouwd, een klein kluunplekje gemaakt en de kinderen moeten hun kaart laten afstempelen", zegt Martijn de Boer van de ijsvereniging. De inschrij ving start om 13.00 uur en de tocht begint om 14.00 uur. Het inschrijf geld is een euro ert daarvoor krij gen de kinderen ook nog chocola demelk en een medaille. ZIERIKZEE Prof. dr. Ronald Waterman houdt vrijdag 5 februari een lezing tij dens de jaarvergadering van visse rijvereniging Helpt Elkander in Zie rikzee. Waterman is adviseur van onder andere de rijksoverheid, het Havenbedrijf Rotterdam, TNO Delft en Deltares. Zijn adviezen gaan voornamelijk over bouwen op het grensvlak van land en wa ter. 'Bouwen met de natuur' is de naam van zijn spreekbeurt. Tijdens de bijeenkomst houdt ook voorzit ter Jan Schot zijn jaarrede. De ver gadering wordt gehouden in restau rant De Zeelandbrug en begint om 15.00 uur. door Maurits Sep VLISSINGEN - Minister Klink van Volksgezondheid moet de fusie van de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes beter onderzoeken. De Lo kale Partij Vlissingen (LPV) dringt l in een brief aan Klink aan op extra toezicht. De LPV is niet tevreden met het antwoord van de minister op een eerdere brief van de partij. De LPV vraagt in het bijzonder t om het inzetten van het vroegtijdi ge waarschuwingssysteem. Dat sys teem is door het ministerie van Volksgezondheid opgezet zodat het al heel snel een waarschuwing krijgt als het financieel en/of orga nisatorisch niet goed gaat met een zorginstelling. De LPV vindt dat van toepassing op het Admiraal de Ruyterzieken- huis in oprichting. De partij klaagt al lange tijd dat de plannen slecht onderbouwd zijn, financieel onze ker of zelfs onhaalbaar zijn en dat de kwaliteit van de ziekenhuiszorg op Walcheren achteruitgaat. In november schreef de LPV een uitgebreide brief aan de minister. Daarin kaartte de partij vijftien punten aan die haar zorgen baren. Het antwoord van Klink dat vori ge week is gekomen, stelt de LPV ronduit teleur, zegt fractievoorzit ter Mark Weug. „We hebben vijf tien punten aangesneden in onze brief en hem gevraagd daarop te reageren. Maar we hebben alleen een korte brief teruggekregen." Daarin laat Klink weten dat hij nog eens met de Raad van Bestuur van het Admiraal de Ruyterzieken- huis in oprichting heeft gespro ken. Hem is gebleken dat de plan nen voor de fusie en de nieuw bouw in Middelburg nog maar concepten zijn en dus nog verder uitgewerkt worden. Bovendien heeft de gemeente Vlissingen be grip getoond voor de plannen, con stateert Klink. De LPV vindt dat onvoldoende en wil hierover in ge sprek met Klink. ZIERIKZEE - De katholieke en pro testantse kerken vieren aanstaan de zondag de eenheidszondag. De viering is een kerkdienst met liederen uit verschillende tradities. Voorgangers zijn: envoy Leger des Heils Koos den Hollander, domi nee Michiel de Zeeuw en R.K. pas tor Harrie Buijssen. De dienst begint om 10.00 uur in de Hervormde Kerk Onder de Beu- ze te Zierikzee. Kinderen kunnen de kinderneven- dienst bijwonen. „Het is een project van lange adem. Het moet helemaal worden opgebouwd. Langzamerhand wil ik het kaf van het koren scheiden", wijst hij op de spullen om hem heen: Met zijn vrouw Elisabeth is hij onder meer van plan bijzonderheden te importeren, zoals de op DVD gezette oude scheepvaartfilms die hij onlangs in een scheepvaartmuseum in Australië aantrof. Ook wil hij dwars verbanden aangaan met al bestaande organisaties in Zierikzee zoals de Bruine V loot en de Museumhaven. Voor kleine clubjes kan De Kraak bovendien prima dienst dgen als vergaderruimte of besprekingen. Al dan niet gecombineerd met een vaartocht op Hofs' Beneteau Trawler. En er is, hoewel de ruimte beperkt is, plaats voor kleine nautische exposities. „En curiositeiten." Precies wat steden als Zierikzee en Middelburg nodig hebben, meent Hofs. „Funshopping. Naar een Marskramer of Blokker ga je omdat je echt iets nodig hebt. Hier kom je naar toe om wat leuks te kopen. Zeeland is een schitterend gebied, maar het aanbod kan veel meer groeien." I Van de nieuwste maritieme - ook in reguliere boekhandels te verkrijgen - publicaties tot vergeelde boeken. En van dertien-in een-dozijn tot het betere werk voor de verzamelaar. Vooralsnog is het aanbod van De Kraak een intrigerend mengelmoesje, dat uitnodigt om rond te snuffelen. Om je te vergapen aan de omvang rijke brochure die verspreid werd toen de Nieuw-amsterdam in 1938 te water werd gelaten of aan de glamoureuze folder waarmee' de Rotterdamsche Lloyd een cruise naar Nederlands-Indië aanprees. Veel witte wandruimte kent De Kraak niet, maar plek voor maritieme I kunst valt altijd te maken. Dat bewijzen de schilderijen van de Vlissingse zeeschilder Jan de Quelery, die aan de muren op de bovenetage hangen. Grote op doek afgedrukte oude zwart-witfoto's van levendige zeehavens en de luchtiger ogende afbeeldingen van stripheld Kapitein Rob (van tekenaar Pieter Kuhn) vullen elders leemten. Zoals op randen de talloze scheepsvlaggen en op tafel - onder glas - de zeekaarten dat doen. De in kapiteinsuniform van de Shell gestoken paspop staat naast een vitrine die De Kraak voor alle mogelijke funshoppers aantrekkelijk moet maken. Een nieuw gemaakt houten scheepsverrekijkertje is een leuk alternatief voor mensen die het budget voor het origineel ontberen. Van sleutelhangers tot heel wat meer. „Zierikzee hoeft echt geen Efteling te worden, maar een breder aanbod is leuk." Dat uniform heeft Ben Hofs in bruikleen van de stichters van De Kraak. „Maar ik kan altijd overleggen natuurlijk." De naam van het antiquariaat verwijst naar een mythisch achtarmig zeemonster. De afbeelding waarmee de Zierikzeese onderneming zich etaleert (eveneens overgenomen van Terschelling) is een pen- en wastekening die Pierre Denys de Montfort maakte in 1810 op basis van beschrijvingen die zeelui gaven na te zijn aangevallen door zo'n monster voor de kust van Angola. De Kraak is ook de naam van een in de 15e eeuw ontwikkeld zeewaardig zeilschip van het type waarmee Columbus op ontdekkingsreis ging. In De Kraak in Zierikzee is een scheepsmodel (Danzig 1450) te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55