Maritieme pleisterplaats vieren jubileum O College verklaart bezwaar tegen wegslepen van auto ongegrond Het is voor Ben Hofs een droom die in vervulling gaat. Zaterdag opent Frits Bom zijn maritieme antiquariaat De Kraak in Zierikzee. Zijn in een eeuwenoud pandje ondergebrachte verzameling aan nautische boeken en aanverwante objecten moet een 'maritieme pleisterplaats' in Zeeland worden. Euro-delegatie D66 op bezoek in Dreischor Op de eilanden 23ste arrestatie brandstichting www.pzc.nl rnmmm door Piet Kleemans OUWERKERK - De reddingsbrigade Zierikzee-Duiveland bestaat dit jaar op de kop af veertig jaar. Dat jubileum wordt met onder meer een reünie gevierd. Het is 3 maart 1970 als twee Zierilc- zeese badmeesters de koppen bij elkaar steken en de reddingsbriga de Zierikzee oprichten. Later wordt - als ook getraind wordt in een zwembad in de (toenmalige) gemeente Duiveland - de naam veranderd in reddingsbrigade Zie rikzee-Duiveland. Het kleine club je van het begin groeide uit tot een volwassen vereniging met an; no 2010 het respectabele aantal van 180 leden. Een vereniging met een volwaardi ge reddingspost op het strandje van Ouwerkerk, een eigen hulpver leningsvaartuig en professioneel getrainde vrijwilligers. Het idee voor een reünie leefde al langer, maar tot nu toe is het er nooit van gekomen. Het 40-jarig bestaan was een prima aanleiding deze keer door te zetten en mede aan de hand van foto's en kranten knipsels herinneringen aan vroe ger tijden op te halen. De reünie staat gepland voor zater dag 6 maart in Restaurant De Vier bannen aan de weg van de Buiten landse Pers in Ouwerkerk. Aanmel den kan via een e-mailtje naar jubileum@rbzd.nl. www.rbzd.nl/jubileum DREISCHOR - Een Europese D66-de- legatie bestaande uit Sophie in 't Veld en Gerben Jan Gerbrandy brengt vrijdag 29 januari een werk bezoek aan Schouwen-Duiveland. Het D66-duo gaat een kijkje ne men bij diverse 'groene' bedrijven op het eiland. Bij Wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor gaan In 't Veld en Gerbrandy in discus sie met D66-leden en andere be langstellenden. Voorafgaand zijn er inleidingen over de schelpdier visserij, de wijnhoeve en de We reldvrouwen van Schouwen-Dui- veland. De bijeenkomst bij de wijnhoeve begint om 16.30 uur. Wie de bijeenkomst bij wil wonen, kan mailen naar j.van.doorenmalen@online.nl 'ELFSTEDENTOCHT' In Zierikzee is vandaag een mini-elf stedentocht voor kinderen. In de loop van de dag beelden op de site. TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland MIDDELHARNIS - Met de aanhou ding van een 22-jarige inwoner van Middelharnis heeft de politie maandag de 23ste arrestatie ver richt in een onderzoek naar brand stichting op de Zuid-Hollandse ei landen. De 22-jarige wordt ervan verdacht in mei vorig jaar op de Oosthavendijk in zijn woonplaats .een grote papiercontainer te heb ben aangestoken. De eilanden wor den geplaagd door brandstichting. Half november ging een deel van huize Zuidwester in vlammen op. Een maand later werd een dekzeil op de parkeerplaats van het politie bureau in de hens gezet. Ook in Den Briel en Spijkenisse wordt brand gesticht. door Ton van den Nouweland BROUWERSHAVEN - De afdeling handhaving van de gemeente heeft in augustus terecht een ver keerd geparkeerde auto wegge sleept. De Brouwse eigenares van de Volkswagen Polo moet de sleep- kosten betalen. Dat hebben burge meester en wethouders besloten op advies van de gemeentelijke commissie bezwaarschriften. De vrouw had haar auto op maan dagochtend 17 augustus gepar keerd staan op de openbare weg van de Markt in Brouwershaven. Op dat moment gold daar een tij delijk parkeerverbod vanwege een te houden snuffelmarkt van de on dernemersvereniging Brouwersha ven. Omdat deze zomermarkt moest worden opgebouwd en de auto daarbij in de weg stond, be sloot de ambtenaar van de dienst handhaving de Volkswagen te la ten wegslepen. De Brouwse tekende hiertegen in september bezwaar aan, dat begin november door de commissie is besproken. De vrouw stelde dat zij in een regulier parkeervak stond. De gemeente zou volgens haar de auto ook met het verkeerde argu ment hebben weggesleept. Dat was namelijk niet vanwege het vrij houden van wegen, zoals haar ver teld, maar vanwege de snuffel markt. De bezwarencommissie weerlegt het protest. Aan het tijde lijk parkeerverbod is voldoende publiciteit gegeven en er stonden ook duidelijk zichtbare verkeers borden. Bovendien is als reden voor de verwijdering aangegeven dat dit gebeurde vanwege de zo mermarkt. Wel wijst de commis sie erop dat de dienst handhaving de volgende keer een foto moet ge bruiken, in plaats van een teke ning bij het proces-verbaal. Afgelopen jaar werden op Schou- wen-Duiveland 21 auto's wegge sleept. De 182 euro die dat kost, wordt verhaald op de eigenaar. door Esme Soesman „Ik wil er een trefpunt van maken voor alle mensen die iets met scheepvaart hebben." Hofs, van oorsprong Rotterdammer, heeft tien jaar in de scheepvaart gezeten. Hij kent televisiemaker Frits Bom nog uit de tijd dat het duo leerling was aan de Havenvakschool in Rotterdam. De tegenwoordig in Renesse wonende Hofs kwam daarna in de luchtvaart terecht. Hij bestierde (tussentijds wonend in vijf landen) een luchtvrachtexpressbedrijf, dat hij vorig jaar aan Lufthansa verkocht. Hoewel als consultant nog altijd in de luchtvaart actief, besloot hij zich tegelijkertijd aan zijn grote passie te wijden. „Ik hoef er niet rijk van te worden. Dit is mijn grote hobby, daar wil ik voor gaan." De Kraak is bijna in z'n geheel overgeheveld van Terschelling naar het Zeeuwse. Het daar in een oud kerkje ondergebrachte (gelijknamige) antiquariaat werd opgeheven en Hofs - geïnspireerd om een soortgelijk nautisch trefpunt op te zetten in Zeeland - kocht de boel op. Werk-in- uitvoering zoals dat heet. Want hoewel de schappen vol boeken (ruim 3000) staan en het pand een bonte verzame ling aan scheepsartikelen herbergt, is Hofs naar zijn zeggen 'nog niet eens begonnen'. NAlflht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54