17 Van der Klooster heeft nu rust Tencezaman profiteert van misstappen concurrentie Ambassadeur NOCNSF L PARALYMPISCHE WINTERSPELEN Kees-Jan van der Klooster liep de Para- f lympics van 2006 mis. De Vlissingse i zitskiër mag nu wel naar Vancouver. Voorgangers woensdag 13 januari 2010 Kees-Jan van der Klooster is enige maanden geleden benoemd tot ambassadeur van NOCNSF voor Vancouver. Met die status is hij tijdens het kwalificatietraject nimmer bevoordeeld door de sportkoepel. Vijf van de zes ambassadeurs zijn inmiddels geplaatst. Alleen Erben Wennemars slaagde daar niet in. flH Kees-Jan van der Klooster wordt de zeventiende Nederlander op de Paralympische Winterspelen ooit. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster liet gisteren van uit Oostenrijk weten 'ontzettend blij' te zijn met zijn kwalificatie voor de Paralympische Winterspe len, maar aan zijn stem was dat niet echt te merken. Dat kwam omdat hij zelf al enkele dagen op de hoogte was zijn plaatsing. „Ik heb het feestje al gevierd", zei hij verontschuldigend. „Ik moest het alleen voor de buitenwereld nog een paar dagen geheim houden." Van der Klooster heeft zijn kwalifi catie voor de Spelen te danken aan twee goede optredens in decem ber. De Walchenaar deed toen mee aan een serie Europa Cupwed strijden in het Duitse Pitztal. In dat skioord werd hij achtereenvol gens vierde en vijfde op de reu zenslalom. Tot afgelopen weekein de gold alleen het tweede resultaat als nominatie voor de Paralym pics. De eerste reuzenslalom, waar op Van der Klooster vierde werd, was namelijk niet aangemeld als kwalificatiewedstrijd. Sportkoepel NOCNSF ziet die wedstrijd nu op verzoek van de Nederlandse Ski Vereniging toch als meetmoment. De zitskiër heeft daardoor zijn twee benodigde nominaties bin nen. „Het is een heerlijk gevoel. De druk is er nu af" Van der Klooster is vooralsnog het enige lid van het paralympische team van chef de mission André Cats. Door de deelname van de Vlissinger is Nederland er voor het eerst sinds 2002 weer bij. In 2006 in Turijn waren er geen Oran Kees-Jari van der Klooster uit Vlissingen is de eerste Nederlandse sporter die zich voor de Paralympics in Vancouver heeft geplaatst. je-sporters. Van der Klooster vol deed destijds wel aan de IOC-ei- sen, maar niet aan de veel strenge re voorwaarden van NOCNSF. „Turijn kwam misschien nog iets te vroeg", stelde hij gisteren. „Het is fantastisch dat ik nu wel naar de Paralympics mag. Dit is toch het hoogst haalbare in het alpineski ën." Dat Van der Klooster zich juist op de reuzenslalom al heeft gekwalifi ceerd, is verrassend. Het is norma liter niet zijn sterkste onderdeel. Zijn voorkeur gaat uit naar de snel lere disciplines, de Super-G en de afdaling. Van der Klooster: „Het nieuws van mijn kwalificatie geeft me rust. Ik kan nu met alle ver trouwen de andere wedstrijden in gaan. Ik denk dat NOCNSF mij niet voor slechts één onderdeel laat afreizen, maar ik zal me eerst moeten bewijzen op de Super-G en de afdaling. Ik vermoed dat dicht bij de eis komen nu al ge noeg is om ook aan de andere wed strijden mee te mogen doen." De Vlissinger is momenteel in Ab- tenau, nabij Salzburg. Daar werkt hij deze week nog twee keer een reuzenslalom af en - als de weers omstandigheden het toelaten - een Super-G. Later zijn er nog kwalificatiekansen in het Italiaan se wintersportgebied Sestrière (fi nale Europa Cup) en in het Ameri kaanse Aspen in de Rocky Moun tains (finale World Cup). foto PZC Majorie van de Bunt is de succes volste Nederlandse paralympische wintersporter ooit. De aan haar lin kerarm gehandicapte langlaufster en biatlete won op de Spelen van 1994 (Lillehammer), 1998 (Naga no) en 2002 (Salt Lake City) tien medailles. Zij woonde toen in Ter- neuzen. 1 Axelaar Arnold Polderman deed ook mee in 2002, eveneens bij het langlaufen en op de biatlon. door Aector Doorns TERNEUZEN - Tencezaman heeft door misstappen van Amstelhoek- je /Bakker en Internetplan/ Tem po-Team de koppositie in de eer ste klasse van het Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbal overgenomen. Tenceza man maakte geen fout tegen Vinfo Tech (14-4), terwijl Amstelhoekje verrassend met 6-4 verloor van De Molenhoek en Internetplan remi seerde met 't Bierwinkeltje: 6-6. 't Bierwinkeltje-Internetplan/ Tempo-Team 6-6 (2-3): 't Bierwin keltje verscheen met de routiniers Barry van der Hooft en Michel de Vries. De thuisclub begon goed, maar keek halverwege tegen een 3-2-achterstand aan. 't Bierwinkel tje zette na rust de achterstand om in een 5-3-voorsprong. Internet plan toonde op zijn beurt veer kracht (5-5), maar de winst leek naar 't Bierwinkeltje te gaan (6-5). In de slotfase werd een vermeen de overtreding tegen Timo de Bruin bestraft met een strafschop. Mevlud Eryürük redde het punt. Doelpuntenmakers, 't Bierwinkeltje: Barry van der Hooft 2, Roy van Ham, Ti- mon van der Hooft, Ferco van der Hooft, Tim Bogaard allen 1. Internetpian/Tempo-Team: Timo de Bruin 3, Mevlud Eryürük 2, Daryl Rawid- jan 1. Café de Molenhoek-Amstelhoek- je /Adm. Bakker 6-4 (3-3): Zes mi nuten voor tijd kwam De Molen hoek op een 6-4-voorsprong. De Axelaars zetten met Ralph Zegers als meespelende doelman nog een offensiefje in, maar dat leverde niets op. De Hoekse ploeg sloeg in de evenwichtige partij onder im puls van Patrick de Guchteneire ge nadeloos toe. Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Patrick de Guchteneire 3, Mark de Haas, Marco Doens, Danny Aarnoudse (eigen doelpunt) allen 1. Amstelhoek je: Randy Lauret 2, Danny Aarnoudse, Ralph Zegers beiden 1. D'Ouwe Brug/Van Opdorp-Car- gill 874 (6-1): De Sassenaren won nen sinds lange tijd weer eens. De derby was bij de rust al gespeeld. In de tweede helft beperkte D'Ouwe Brug zich tot het vasthou den van de voorsprong. Doelpuntenmakers. D'Ouwe Brug: Wesley Winne 3, Ricky Roeb, Stefan Burbach beiden 2, Martijn Marcelis 1. Cargill: Darius Blaszyk, Ayhan Atmaca, Ricardo de Bruijn, Umut Yigit allen 1. Vliegende Vaart-Reham Vast goed 5-7 (2-1): Reham zette na rust dankzij de trefzekere Joris Ra demakers een 2-1-achterstand om in een 5-2-voorsprong. De thuisclub sputterde nog tegen, maar werd definitief geklopt door een treffer van Nicky Klasen van eigen helft. Doelpuntenmakers. Vliegende Vaart: Edo Lucieer, Tim de Braai beiden 2, Ri co Bos 1. Reham: Joris Rademakers 5, Emiel Elzinga, Nicky Klasen beiden 1. Vinfo Tech-Tencezaman 4-14 (4-5): Vinfo kwam voor rust na een 5-1-achterstand goed terug, In de tweede helft overklasten de Hulstenaren de tegenstander. Doelpuntenmakers. Vinfo Tech: Men tor Zaquiri, Timucin Yilmaz, Mo en Tah- sin Kilic allen 1. Tencezaman: Jari Vyae- ne, Davy Kerstens beiden 4, Kieran O'Shea, Collin van Goethem beiden 2, Angelo Verbraeken, Tristan van Acker beiden 1. Wentzler Pauwels-Benny Sport 3-2 (0-1): Een pittig duel, waarbij Benny Sport zich moeilijk kon neerleggen bij de beslissingen van de scheidsrechter. Doelpuntenmakers. Wentzler Pauw els: Tommy Brusselman, Martin van Passel, Maarten Hermus allen 1. Benny Sport:- Tim de Weweire, eigen doel punt beiden 1. Max Korting-De Tukker 4-2 (1-1): De subtopper leek voor rust op een schaakspel. In de tweede helft werd het duel harder en kon Max Korting de beslissing force ren. Doelpuntenmakers. Max Korting: Wim Steijns, Jeroen Vervaet, Jurgen Ver braeken, Patrick Bogaert allen 1. De Tukker: Gert-Jan Vael 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51