Misbruiker vraagt strafvermindering Binnenvaartschippers 20 Stichting Oldtimerweekend Groede garandeert jaarlijks evenement ïofVL: Vertelavond in dialect in de Vlaschaard Grote Bagijnestraat afgesloten voor verkeer Week van de procestechniek WARM WATER 'Als het Kanaal van Gent naar Terneuzen bevroren is, berg je dan maar. Je hebt dan weer waardoor het hele land plat ligt' Anton de Bruijne, Schuttevaer Terneuzen Eredivisieteam Giants op sportgala in Axel Berlaer trimloop over drie afstanden Nieuwjaarsconcert Stedelijke Harmonie woensdag 13 januari 2010 W 1 door Jan Jaap Broekhuijsen WESTDORPE - Jarenlang misbruikte een jonge Westdorpenaar diverse minderjarige pleegzusjes, zo gaf hij gisteren voor het Haagse ge rechtshof grotendeels toe. Tegen hem werd daarom in augustus 2008 bij de Middelburgse recht bank zes jaar cel geëist wegens ver krachting of aanranding van vier pleegzusjes. De rechtbank halveer de die eis toen tot drie jaar onvoor waardelijke celstraf. Toch ging de veroordeelde, inmiddels 24 en woonachtig in Gent, tegen dat von nis in beroep. Hij wil een nog lage re straf Hij ontkent de verkrachting van één van de meisjes. Bovendien vroeg zijn advocate rnr. C. Kouijzer het Haagse gerechtshof om meer begrip voor haar cliënt. Hij be weert vroeger zelf ook misbruikt te zijn geweest door een ander pleegkind. Hij had er alleen nooit aangifte van gedaan. De slachtoffers van de Westdor penaar waren tussen de acht en veertien jaar ten tijde van het mis bruik. Ze waren door Jeugdzorg van 2000 tot eind 2007 in het pleeggezin geplaatst, niet allemaal tegelijk overigens. De zoon des hui zes kon niet van de meisjes afblij ven. Hij zou bijna dagelijks heb ben toegetast en niet zelden zon der geweld te gebruiken. Eén van de meisjes deed destijds melding bij Jeugdzorg, maar vergeefs. Een moeder van één van de meisjes stuurde ooit ook nog een e-mail naar Jeugdzorg, maar kreeg nooit een reactie. De zaak kwam pas aan het rollen toen één van de meisjes werd verdacht van een mishande ling en ze bij de politie tijdens het verhoor terloops iets zei over het misbruik. Advocate mr. C. Kouijzer vroeg het hof gisteren om de videoban den te mogen bekijken van het ver hoor van het slachtoffer over wie haar cliënt beweert dat hij haar niet heeft verkracht. Ze ving bot. De banden bleken verdwenen. De advocate vindt dat haar cliënt ge noeg heeft gezeten. Hij zat al 22 maanden in voorarrest. Als het hof straks nou eens die 22 maan den oplegt en daar dan nog eens een werkstraf van 240 uur boven op doet, is advocate Kouijzer tevre den. Het Openbaar Ministerie (OM) denkt anders over de strafmaat. Er hoeft weliswaar geen zes jaar on voorwaardelijke celstraf opgelegd te worden zoals bij de Middelburg se rechtbank was geëist, maar toch zeker wel vijfjaar cel waarvan één jaar voorwaardelijk, zo vindt het OM nu. Uitspraak 26 januari. KOEWACHT In het gemeenschapscentrum de Vlaschaard wordt vrijdag 15 janua ri een vertelavond in dialect gehou den. De smeuïge verhalen worden verteld door Eric van Hoeij, Anita Maas, Rosita de Bakker en Cyril Peeters, in hun eigen streektaal. De presentatie is in handen van Piet Scheerders. Benny de Vet verzorgt de muzikale omlijsting. Alle bezoe kers krijgen een bolus. Aanvang 19.30 uur. HULST De Grote Bagijnestraat in Hulst is vrijdag 15, dinsdag 19 en woensdag 20 januari geheel afgesloten voor het doorgaande verkeer. De afsluiting duurt van 7 tot 16 uur, of zoveel korter als mogelijk is. In de Grote Bagijnestraat wordt een nieuw appartementencomplex gerealiseerd. In verband met de bouwwerkzaam heden is het nodig de straat op die dagen af te sluiten. TERNEUZEN ROC Westerschelde, Elocoat en DOW doen maandag 1 tot en met donderdag 4 februari mee aan de Week van de Procestechniek. Stichting Platform Procestechniek Zeeland West Brabant (PZW) houdt deze week om promotie te maken voor het werk in deze sec tor. Dit jaar doen in Zeeland en West-Brabant bijna vierhonderd studenten mee aan de week. TERNEUZEN Het eredivisiebasketbalteam van World Class Aviation Academy uit Bergen op Zoom is 12 maart in 't Sportuus in Axel één van de trek pleisters van het sportgala van de gemeente Terneuzen. De club, die vooral bekendheid geniet als de Giants, heeft de organisatoren van het gala beloofd met een aantal Amerikanen en enkele Nederland se internationals voor de demon stratiewedstrijd te verschijnen. KOEWACHT Vanaf het sportveld van de voetbal vereniging Koewacht gaat zaterdag 30 januari de Berlaer trimloop van start. Deelnemers kunnen vanaf 13.30 uur in de kantine van de voet balvereniging inschrijven. De jeugdloop wordt om 14.45 uur weg geschoten. Het inschrijfgeld voor de kinderen bedraagt 1,50 euro. De deelnemers aan de 4, 8 en 14,4 kilo meter leggen 4 euro in. Zij starten om 15.00 uur. HULST De Koninklijke Stedelijke Harmo nie Hulst houdt zondag 24 januari een nieuwjaarsconcert in het ge meenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. De muzikanten spelen on der leiding van dirigent Bart Pic- queur vanaf 10.30 uur een geva rieerd en goed in het gehoor lig gend programma. De entree voor het nieuwjaarsconcert bedraagt vijf euro. door Harmen van der Werf In geen velden of wegen is er ijs te zien in het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Ook in de havens van Terneuzen drijft niks. Het is dat er sneeuw op de wal ligt en de thermometer nul graden aanwijst. Voor de rest lijkt het nauwelijks winter aan de zilte waterkant in Terneuzen. Anton de Bruijn, secretaris van de afdeling Terneuzen van Koninklij ke Schuttevaer, verbaast het niets. „Het Kanaal van Gent naar Terneu zen is één van de warmste wate ren in Nederland en België", weet hij. „Er zijn zoveel bedrijven die in het Kanaal koelwater lozen. Het water in de Westerschelde is nu twee graden. Dat haalt het water in het Kanaal bij lange na nog niet." En dat is maar goed ook, al dus De Bruijn. „Als er ijs in het Ka naal van Gent naar Terneuzen zou liggen, berg je dan maar. Je hebt dan weersomstandigheden waar door het hele land plat ligt." Toch is het druk met binnenvaart schepen in Terneuzen. Schippers beleven noodgedwongen een lan gere kerstvakantie. De Bruijn heeft er een eenvoudige verklaring voor. „Door de algemene economische malaise is er in de binnenvaart wei nig werk, maar dat is niet het eni ge. Veel binnenvaartschepen die nu tegen de kant liggen in Terneu zen, maar ook in andere plaatsen in Zeeland, vervoeren normaal zand. Maar de overslag van zand - en ook de winning van zand in de Westerschelde door zuigers - ligt grotendeels stil door het vorstver let in de bouw." Volgens De Bruijn gaat het in Zeeland wel om zo'n honderd schepen, waarvan de meeste - veertig a vijftig - voor de firma De Hoop in Terneuzen werken. Het Kanaal van Gent naar Terneu zen mag nog helemaal ijsvrij zijn, op minder warme, zoete wateren moet Rijkswaterstaat alle zeilen bij zetten om de binnenvaart door te laten gaan. Op het IJsselmeer kan alleen nog in konvooi worden ge varen. Dichterbij huis, bij de Kram mersluizen tussen de Oosterschel- de en de Schelde-Rijnverbinding, heeft Rijkswaterstaat ook al een ijs- breker gelegd. „Wat die daar doet? Ik weet het niet", zegt Barend Ver hoeven die met zijn Europa-schip Roxana (350 ton) in de oostelijke kanaalarm in Terneuzen ligt. „Ik kom uit Amsterdam met een la ding kunstmest. Vrijdag was ik nog bij de Krammersluizen. Er lag wat ijs, maar ik kan er niet bij dat ze daarvoor een ijsbreker moeten wegleggen. Al kan het opeens wel hard gaan." Verhoeven moet wat door René Hoonhorst CROEDE - De Groese Papvretersrit is drie keer verreden en in die kor te tijd al uitgegroeid tot een oldti merweekend. Met twee toertoch ten voor tientallen oude legervoer tuigen en tientallen burger-oldti mers werd het tijd om een offici eel rechtsorgaan op te richten. Henk Risseeuw en Andre Neufégli- se togen gisteren naar het IJzen- dijkse notariskantoor Verhaegen 8t Verhaegen om de Stichting Old timerweekend Groede op te rich ten. Ze vormen samen met secreta ris Frank 'Stokkerman het bestuur van de stichting. De stichting stelt zich ten doel in het tweede week eind van juni op. zaterdag oude le gervoertuigen op zondag oude per sonenwagens door de streek te la ten rijden. De bestuursleden zijn zelf hele maal gek van oude auto's. Neufégli- se heeft er drie in: een Renault 4 uit zijn geboortejaar 1952, een Mor ris Minor Cabrio uit '58 en een Triumph Spitfire uit '68. De verza meling van oud-garagehouder Ris seeuw is nog ouder. Een Ford A (1930), Chevrolet (1932), Plymouth (1941) en een Citroen Traction Avant (1950) Worden nog regelma tig gebruikt als trouwauto en drie legerauto's van meer dan een hal ve eeuw oud ziet hij vooral als voertuigen, die de jeugd bewust kunnen maken van de (oorlogs)ge- schiedenis. Het afgelopen jaar speelden ac teurs Duitse soldaten bij Groede Podium, de plaats waar in de TWee- de Wereldoorlog een bunkerkamp lag. Risseeuw: „Jongeren moeten niet eenzijdig worden voorgelicht, maar inzicht krijgen in alle kanten van de geschiedenis." De nieuwe stichting heeft in de no tulen laten vastleggen dat ze zich in blijft spannen voor goede doe len. Dit jaar worden het oorlogs monument in Breskens en de kin dervakantieweek Groede bedacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44