zeeland 119 waagt zich niet op glad ijs L Heikant droomt over SSgZZ* toekomst van het dorp de binnenvest Lijst Babijn wil naam Sluis weer met trots kunnen uitspreken winterse omstandigheden t 'Koud hebben de duikers het niet. Het is onder warmer dan boven Jeroen Meijering, brandweercommandant woensdag 13 januari 2010 door Frank van Cooten De brandweer Terneu- zen grijpt het barre winterweer aan om een aantal specifieke winterse vaardigheden te oefenen. Zoals duiken onder het ijs. „We kunnen dit soort oefeningen uiteraard alleen doen als er ijs ligt", zegt de Terneuzense brand weercommandant Jeroen Mete ring. Het haventje bij de Otheense kreek was het toneel van deze specifieke duikoefening. Het was voor de ploeg van veertien duikers en vier assistenten.de eerste oefe ning onder natuurijs van een kreek. „We hebben eind 2007 geoefend in het buitenbad van Koewacht maar dat is toch niet hetzelfde", zegt Geert Titulaar van het duik- tam. „De oefening in de kreek was tevens onze eerste test van onze nieuwe buitenpalcken." De duikers hadden geen last van kou, zegt Meijering. „De tempera tuur van het water was met twee graden boven nul immers warmer dan de buitentemperatuur." Oefenen met duiken onder ijs door Frank van Cooten SLUIS - Onder het motto 'Puinrui men met Lijst Babijn' probeert de nieuwe politieke vereniging Lijst Babijn één of meerdere raadszetels in de wacht te slepen in de nieu we gemeenteraad van Sluis. Lijsttrekker is uiteraard Francois Babijn, gevolgd door Ineke Mul- der-Bansema, Markus Conrads, Arthur van den Anker, Nelly Zij- derveld-van der Perk en Berta Jan- sen-Schellekens. Dat de naam van de gemeente Sluis weer met trots uitgesproken kan worden, is een van de belang rijkste speerpunten van Lijst Ba bijn. Dat betekent dus in de ogen van de vereniging bestuurlijk en fi nancieel puinruimen en verdere verkwisting van gemeenschapsgel den proberen te voorkomen. Ook wil Lijst Babijn blijven luiste ren naar en opkomen voor de in woners. Verder geen ontpoldering, geen re- creatie- en natuurproject Waterdu- nen en geen nieuwe fantasiedij- ken. Bansema is onder meer secretaris van Stichting Behoud Dorpskerk Cadzand en Stichting Behoud Dorpskerk Retranchement, Con rads is vierde jaars student Aquati- sche Ecotechnologie, Van den An ker werkte de afgelopen twee jaar bij de gemeente Sluis, Zijderveld is vrijwilliger in woonzorgcentrum De Burght in Breskens en Jansen was tot een jaar geleden verzorgen de in een verpleeghuis. door Harold de Puysseleijr HEIKANT - De dorpsraad in Hei kant roept de inwoners op om donderdag 21 januari mee te pra ten en te denken over de toekomst van het dorp. De bijeenkomst vanaf 20 uur in ge meenschapshuis 't Heike is de af trap voor het Droomtraject dat de dorpsraad in samenwerking met de Stichting Welzijn Hulst de ko mende maanden uitvoert. De hoofdthema's van het project zijn recreatie, cultuur, verkeer, ruimtelijke ordening en voorzie ningen en jeugd. Tijdens de startbijeenkomst wor den deze thema's toegelicht door de droomcoaches. Om de thema's vervolgens in de komende maan den verder uit te werken hebben zij hulp nodig van de dorpsbewo ners. De dromen over een ideaal dorp worden uiteindelijk per thema ver taald in concrete plannen voor de toekomst van Heikant. Die plannen worden aan het eind van de rit voorgelegd aan de bevol king op een droommarkt. Die vindt zaterdag 17 april plaats. Hei kantenaren kunnen dan hun stem uitbrengen op de beste ideeën, die daarna indien mogelijk ook wor den uitgevoerd. HULST - Steunpunt Sport en Bewe gen van de stichting Welzijn Hulst houdt vandaag (woensdag) schaats- activiteiten voor jong en oud op de Hulster binnenvest. Tussen 14 en 15.30 uur is het mogelijk schaatsronde De Veste te rijden tussen Gentse - en Graauwse Poort. Het inschrijfgeld bedraagt 2 euro. Daarvoor krijgen de deelne mers een tas en muts van Hulst in Beweging en een kop erwtensoep. Voor de jeugd van 6 tot en met 18 jaar zijn er tussen 13 en 17 uur ijs- hockeywedstrijden, schaatswed strijden en een schaatsestafette. Aanmelden is mogelijk bij het se cretariaat in Brasserie Hogerop. De ze activiteiten zijn gratis. gevallen te water. Inmiddels is dus een herintredingstraject in gang ge zet om het team weer in te schake len. Titulaar wil komend weekeinde weer oefenen met duiken onder ijs. De bedoeling is dan te duiken in de kleine kreek bij Axel omdat het water daar dieper is dan dat van de Otheense Kreek. „Voordat we daar een wak gaan zagen wil ik de oefening wel eerst goed afstemmen met de mensen van de prachtig aangelegde ijsbaan", werk. Het is voor die mannen alle hens aan dek. Vele tonnen strooizout bestreden de gladheid. De strooiroute in de gemeente Terneuzen bedraagt 175 kilometer. Een keer strooien door de negen vrachtwagens vergt twin tig ton zout. Terneuzen heeft voorlopig geen te kort aan strooizout. Deze week nog is een extra lading van dertig ton afgeleverd. Er is nog zestig ton voorradig. Nog goed dus voor drie strooirondes. Vier van de elf tankauto's van de Terneuzense brandweer hebben vierwielaandrijving. Ook zijn ze bij hevige sneeuwval voorzien van sneeuwkettingen. foto Marco Ceerinckx voor hulpverleners is hard nodig. Landelijk gebeuren immers onge lukken waarbij mensen onder het ijs terecht komen. Hulpverleners als de brandweer moeten dan goed weten wat ze moeten doen. Daarnaast past de oefening in het herintredingstraject van het Ter neuzense brandweerduikteam. Sinds het fatale duikongeval van anderhalfjaar geleden in het ka naal van Gent naar Terneuzen bij Sluiskil mag het Terneuzense duik team niet operationeel zijn bij on- zegt Titulaar. De Terneuzense brandweer komt op meer terrei nen goed beslagen ten ijs. Zo zijn voertuigen voorzien van sneeuwketttingen en hebben vier van de elf tankauto's vierwie laandrijving. Om aanvriezend bluswater na be strijding van een brand te voorko men, rijdt standaard een strooiwa gen van de gemeente mee. De strooiwagens maakten over uren. In Terneuzen is een ploeg van tien man continu aan het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43