Brandweer Terneuzen 181 zeeland Oplossing voor tekort toezicht zwembaden Vorst speelt rioolwerk Hulst parten almanak Kapsel OEFENING Ploeg oefent in de Otheense Kreek met duiken onder barre Workshop 'Kom uit de verf in De Lieve Wijkvereniging houdt nieuwjaarsparty Zes prijswinnaars van Eerste spreekuur van ballonwedstrijd formulierenbrigade Met 41,22 kilometer per uur over het ijs www.pzc.nl woensdag 13 januari 2010 door Eugène Verstraeten ZAAMSLAG - Het openluchtzwem bad in Zaamslag kan komend zo merseizoen waarschijnlijk weer als vanouds begin mei open. Op dit moment zijn negen dorpsbewo ners gestart met een opleiding tot life-guard. Afgelopen jaar kon het zwembad pas op 28 juni open, omdat de ge meente Terneuzen een tekort aan gekwalificeerde toezichthouders had. Dat probleem speelde ook bij andere openluchtbaden in de ge meente. Op initiatief van dorps raadslid Daan Hamelink zijn ne gen inwoners bereid gevonden om zo'n tien donderdagavonden een opleiding te volgen in de Vliegen de Vaart in Terneuzen. Als ze hun diploma halen is het tekort aan toezichthouders in Zaamslag opge lost. En misschien ook in andere kernen zoals Koewacht, Axel en Sas van Gent. „Twee studenten hebben al aangegeven dat ze de he le zomer wel willen helpen, ook in de andere zwembaden. En ook een paar moeders willen wel meer ingezet worden." Bij de groep Zaamslagse cursisten hebben zich ook twee deelnemers uit Terneuzen en één uit Koe wacht gevoegd. „Die gaat proberen nog een paar mensen in Koewacht warm te maken, zodat ook die nog snel kunnen aanhaken", zegt Ha melink. „Als dat lukt, en iedereen haalt het diploma, dan zijn er straks genoeg life-guards om alle baden weer begin mei open te kunnen stellen." De gemeente zorgt dan zelf voor een coördina tor bij alle buitenbaden. HULST - De vorst dwarsboomt de vernieuwing van de riolering in de binnenstad van Hulst. De werk zaamheden hadden maandag 4 ja nuari moeten beginnen, maar door de vorst kon dit niet. De ge meente Hulst weet nog niet wan neer alsnog een aanvang met het werk wordt gemaakt: dat hangt af van de weersomstandigheden. Het gaat om (delen van) de riole ring in de Tuinstraat, Paarden- HULST Jacqueline Hermans geeft in De Lie ve in Hulst de workshop 'Kom uit de verf. De cursus beslaat drie dinsdagen (19 en 26 januari en 2 fe bruari), telkens van 19.00 tot 22.15 uur. Meer informatie en inschrij ving over deze workshop persoon lijkheidsvorming is verkrijgbaar bij Jacqueline Hermans via 0115 697300. Ook op de website prh-ne- derland.nl staat informatie. WESTDORPE markt, Asschepoort, Lange Bel- lingstraat, Korte Bellingstraat, en het Princebolwerk. Als eerste op de planning staan de Asscheboom- gaard, de Paardenmarkt (deels) en de Asschepoort. Vervolgens wordt verder gewerkt in de Paarden markt tot halverwege de Lange Bel lingstraat. Tenslotte zijn de rest van de Lange Belling, de Korte Bel- lingstrat en het Princebolwerk aan de beurt. ZANDSTRAAT De wijkvereniging De Straete no digt iedereen uit de buurtschap Zandstraat en omgeving uit om het nieuwe jaar te beginnen met een hapje en een drankje, tijdens een nieuwjaarsparty op zaterdag 16 januari. De bijeenkomst wordt mu zikaal omlijst door Geert de Vos en zangeres Belinda Hemelaar. De nieuwjaarsparty begint' om 21.00 uur en de toegang is gratis. TERNEUZEN De winnaars van de vrijdag bij de kerstboomverbranding in Westdor- pe gehouden ballonwedstrijd zijn bekend: Demi Wijsman, Kiki Pij- cke, Stef Swagemakers, Gianni Hei- jens, Giolinda Cappello en Nina Verhelst. Ze krijgen een Intertoys- cadeaubon van 15 euro. Hun ballon nen, geschonken door bouw- en klusbedrijf Redaco, belandden op één na allemaal in Frankrijk. De Goesenaar stapte 's ochtends bij zijn werkgever in Terneuzen binnen en kreeg meteen een sneer over zijn uiterlijk toebedeeld: 'Wat heb jij met je haar gedaanHij was zich er van bewust dat hij er anders uitzag. „Mijn vrouw vond dat mijn haar al dagen niet goed zat, dus heeft ze het grondig gekamd", zei hij geïrriteerd. Nog geen halfuur later kwam een werknemer uit Zierikzee op de Ter- neuzense werkvloer aan. Ook zijn haardracht riep associaties op met een ontplofte fóhn. Hij had het ech ter niet in de gaten. Sterker nog, hij was juist heel modebewust, vond hij. Een collega dacht daar heel anders over. „Volgens mij ben je vanochtend in Goes gestopt en heb je daar eens lekker je haar laten kammen." In Terneuzen komt een formulie renbrigade om inwoners te helpen formulieren in te vullen. Vrijdag is het eerste spreekuur van de briga de. Vrijwilligers van de brigade houden vanaf vrijdag elke dinsdag en vrijdag spreekuur in flat B van De Veste aan het Oostelijk Bolwerk 22 in Terneuzen van 10.00 tot 12.00 uur. Afspraak maken kan via wel- zijnsinstelling 'aan Z', 0115-563.015. Tip? redactie@pzc.nl De duikploeg van de Terneuzense brandweer oefent bij het haventje in de Otheense Kreek met duiken onder het ijs. Het barre winterweer is een uitstekende gelegenheid voor de brandweer een aantal specifieke vaardigheden te oefenen. foto's Marco Geerinckx BIERVLIET - Windsurfers zoeken het deze dagen op het ijs, met speciale planken met één ijzer voor en twee achter. Mischa Boogaard uit Hoek heeft vorig jaar zo'n plank gemaakt. Hij haalde er gisteren in de Braakman-Noord een maximumsnelheid mee van 41,22 kilometer per uur. Mischa: „Het re cord is dit jaar 108 kilometer op het Veluwemeer." foto Peter Nicolai IN ZEELAND 1. Wildwest in Kapellebrug 2. Feest 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen 3. Veilig heenkomen aalscholvers EN VERDER Stuur uw schaatsfoto's in en stem ook nog even op stelling op website pzc.nl/regio/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Stelling op de site: Goed dat scho len over de grens kijken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42