Zeeland PZC Neckermann wil 200 banen creëren Wildwest in Kapellebrug 36,95 ZEÉUWS-VLAANDEREN 18 en 19 p" 17 22 en 23 WERKGELEGENHEID Postorderbedrijf verzorgt logistiek voor webwinkels van grote (inter) nationale winkelketens Deel verkoop privé-kunstcollectie voor goede doelen in Terneuzen 1 GRATIS Woensdag 13 januari 2010 Brandweer Terneuzen waagt zich niet op glad ijs Studenten Hogeschool schrijven boekjes over rouw en verlies Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - Neckermann wil binnen vier jaar tweehonderd ba nen creëren. Het postorderbedrijf wil dat bereiken door de logistiek te verzorgen voor 22 (internatio nale winkelketens die een webwin kel beginnen. De eerste drie contracten zijn in middels al gesloten. De kleding die klanten bestellen in de internet shops van de WE, M&S mode en Land van Waal (kinderkleding) wordt ingepakt in Sint Jansteen, door werknemers van Necker mann. De inventaris van de web shops ligt ook opgeslagen in de Neckermann-magazijnen aan de Geslechtendijk. Neckermann werkt samen met TNT Post en websitebouwer Epe- rium. Alle pakjes worden bij de klanten thuisbezorgd door TNT Post en de gloednieuwe websites van de winkels zijn opgetuigd door Eperium. „Binnen vier jaar hopen we de lo gistiek te verzorgen voor 22 inter netwinkels", zegt Peter van Laere, algemeen directeur van Necker mann. „Dat houdt dus onder meer in de opslag en het bijhou den van de online-inventaris in on ze magazijnen, het inpakken van de bestellingen en ook het regelen van de retouren. Dan hebben we heel wat arbeidskrachten nodig en ik schat dat we dan tweehonderd banen kunnen scheppen." Mo menteel werken er 650 mensen bij Neckermann. Van Laere wil nog niet kwijt welke winkels nog meer gebruik gaan maken van de nieu we formule van Neckermann, TNT en Eperium, maar volgens Van Laere gaat het om 'grote na men'. „Onze magazijnen in Sint lansteen zullen niet meer toerei kend zijn als we ons doel van 22 partners halen. We zullen dan ook nieuwe magazijnruimte moeten re gelen." Neckermann is op meer gebieden in beweging. Zo is de samenstel ling van de directie onlangs weder om gewijzigd. Algemeen directeur (CEO) Kees Gabriels heeft Necker mann onlangs verlaten. Directielid Peter van Laere heeft zijn plaats in genomen. Daarnaast is Gino Thuy, voormalig winkelmanager hard ware bij Neckermann, toegetreden tot de directie. TERNEUZEN - „Nu onze kledingzaak verkocht is heb ik er geen ruimte meer voor, dus wat moet ik er mee?", motiveert Terneuzenaar Douwe van der Meer de verkoop van een deel zijn privé-collectie. In de Grote Kerk in de Noordstraat zijn zo'n vijftig zeefdrukken, schil derijen en posters uitgestald van onder ande ren Hans Wap, Karen van de Kerkhove, Jac de Jonge, Maurits Schoenmaker, Riet Korbee en andere schilders. Verder zijn er bijna honderd destijds door zijn vader geschilderde familie wapens en tegeltjes te koop en oude foto's van Terneuzen. „Alles gaat weg voor de helft van de prijs waarvoor ik het ooit heb ge kocht." Van de opbrengst krijgen Stichting Porgy Bess, Stichting Behoud Grote Kerk, Stichting Schoolmuseum Schooltijd en Stich ting Behoud Oude Vesting Tuinpad ieder tien procent. De verkoopexpositie duurt tot en met vrijdag 29 januari. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr KAPELLEBRUG - De Koninklijke Ma rechaussee heeft afgelopen maan dagmiddag na veel moeite een 39-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden in Kapellebrug. De marechaussee onderwierp de man in de Sint Janstraat aan een controle in het kader van het mo biel toezicht op vreemdelingen. Toen de man tijdens die controle te horen kreeg, dat hij mee moest naar het bureau omdat hij illegaal in Nederland verbleef, vluchtte de man weg. De marechaussees zet ten hierop te voet de achtervol ging in. De verdachte kon vrij snel in de achtertuin van een woning aan de Sint Janstraat worden aan gehouden, maar wist zich door he vig verzet opnieuw aan zijn arres tatie te ontrekken. De marechaus see heeft daarop pepperspray ge bruikt om de man te kunnen over meesteren. De verdachte bleek daar niet gevoelig voor en wist te ontkomen. Tijdens zijn vlucht door diverse achtertuinen, richtte hij verschillende vernielingen aan. Nadat de marechaussees hem op nieuw in de kraag konden grijpen en daarbij voor de tweede keer pepperspray gebruikten, kon hij tenslotte op de openbare weg wor den aangehouden. Hij is geboeid overgebracht naar het bureau van de Marechaussee in Hoogerheide. intrat'uin Koudekerke www.intratuin.nl Maximaal 3 gratis artikelen per klant. Geldig t/m zaterdag 16 januari a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41