bij reparatie van blikschade zeeland 13 Nog een halfjaar met kapotte ruiten t^sieiW Zeeuwse fiets promotie commentaar Ongeloofwaardig Jan Bergen wordt voorzitter CDA Statenfractie Ostrea Lyceum loopt voorop met wiskunde Winterse autoschade WINTERKOOPJESMARKT OP DE GROTE MARKT IN GOES VAN 9 TOT 5 MET SUPER KÓÓÓPJES 0111 woensdag 13 januari 2010 Politiek Den Haag schrikt van de keiharde conclusies van de com- missie-Davids. Het kabi net-Balkenende heeft flink wat steken laten vallen toen het in 2003 besloot de Amerikaanse inval in Irak politiek te steu nen. Het zwaarst valt de rege ring aan te rekenen dat de Ka mer niet volledig en tijdig is geïnformeerd en dat Balkenen de geen leiding gaf aan het de bat over Irak. Oppositiepartijen nemen woor den als 'vernietigend' en 'schok kend' in de mond. Ook coalitie partijen PvdA en Christenunie bezigen stevige taal. Het debat van volgende week zal klaar heid moeten brengen. De eer ste reactie van de premier doet het ergste vrezen. Het getuigt van misplaatst pragmatisme dat hij de conclusies die in zijn kraam van pas komen omarmt (geruchten over Nederlandse betrokkenheid bij de inval) en andere conclusies bestrijdt (de Kamer is onvolledig geïnfor meerd). Dat is niet geloofwaar dig. Het valt te hopen dat Bal kenende zijn verweer volgende week beter op orde heeft. door René Schrier In een gewone week hebben we ongeveer 500 schadegeval len. De afgelopen weken za ten we wel op 800. We heb ben zeker 60 tot 70 procent meer." Het is duidelijk. Het zijn drukke tij den voor de schadeafdeling van ZLM verzekeringen, vertelt Edwin Goetheer, hoofd van die afdeling. De schade-experts lopen met prop volle agenda's rond. De schadeher- stelbedrijven zijn nu al afspraken voor februariaan het maken. „Om dat de sneeuw vooral in de week einden viel, was het steeds maan dag en dinsdag extra druk. Nu valt het eigenlijk al weer mee. De men sen wennen er aan. Ze raken inge steld op dit weer. We worden voor al gebeld voor eenzijdige ongeval len. Glijpartijen tegen geparkeerd staande auto's, maar ook kapotte banden en velgen omdat mensen tegen een stoeprand zijn gereden. Het gros van de schade is qua be dragen te overzien, maar voor ons is het wel een slechte start van het jaar. En het is nog niet klaar. We verwachten nog wel een half jaar lang extra glasschade. Want vooral zoab-asfalt raakt door vorst bescha digd. En dat is niet allemaal met een gerepareerd. Dus de komende maanden liggen er nog wel stukjes asfalt op de wegen met alle gevol gen van dien voor de autoruiten." Edwin Goetheer: „Wat ik de men sen aanraad: voorzichtig zijn. Goed naar de ANWB luisteren en het weeralarm in de gaten hou den. En natuurlijk, wat voorzichti ger rijden." middelburg - De Zeeuwse CDA-Statenfractie heeft unaniem Jan Bergen tot fractievoorzitter be noemd. Bergen volgt Kees van Be- veren op die vrijdag 5 februari be noemd wordt als gedeputeerde en opvolger van Toine Poppelaars. Bergen is huisarts van beroep. Hij zit sinds 2003 in Provinciale Sta ten, is sinds 2007 secretaris en vice- fractievoorzitter van het CDA in de Staten. Poppelaars wordt met ingang van 1 februari interim-dijk graaf van de twee Zeeuwse water schappen, als voorbereiding op de fusie van die organisaties. middelburg - De provincie Zee land wil het jaar van de fiets niet alleen in Nederland, maar ook in Vlaanderen promoten. Het is de bedoeling Zeeland als fietsprovin- cie te profileren op de Nederland se en Vlaamse markt. Dat kan weer extra toeristisch recreatieve inkomsten genereren. Daarom wil de provincie gebruikmaken van Vlaamse regionale televisiekanalen en Vlaamse dagbladen. Een onder deel van de campagne is een blog- ger die op pad gaat en op het inter net over zijn ervaringen schrijft. In Nederland wordt geprobeerd het publiek te bereiken via de Ster-reclame en in combinatie met de Tour de France en NOS-uitin- gen naar aanleiding van de tour. Een andere troef is de landelijke start van Meimand Fietsmaand. DONDERDAG 14 JANUARI VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! goes - Vwo-scholieren van het Ostrea Lyceum in Goes gaan de ko mende twee jaar al aan de slag met een vernieuwd examenpro gramma voor wiskunde, dat lande lijk pas in 2012 begint. Het Ostrea Lyceum is de eerste in Zeeland die de nieuwe lessen en examens uit probeert. Landelijk geven zestien scholen de nieuwe wiskundeles sen. Vwo-scholieren kunnen wis kunde A, B, C of D kiezen. Vooral wiskunde C is verbeterd. „Dat is wiskunde, toegespitst op cultuur en maatschappij", zegt docent Ad Schenk. „De nieuwe lessen gaan over architectuur, logica en kunst. Er is zo een betere aansluiting bij het vervolgonderwijs." ruitenwisservloeistof bevroren Gebruik vloeistof met antivries. -schade door strooizout aan velgen, chassis en carrosserie. auto wassen en goed drogen. Donja Odijk, CN koelvloeistof gebruik vorstbestendige koelvloeistof. Met welke ongemakken kan een automobilist te maken hebben in deze tijd van het jaar? Een overzicht met maatregelen om schade te voorkomen. ruitschade door losgelaten steentjes uit wegdek, of door plostelinge verwarming van koude ruit. afstand houden ruit geleidelijk verwarmen. deurrubbers kapot door open trekken als ze vastgevroren zijn. insmeren met talkpoeder of siliconenspray bevroren remvloeistof doordat het vocht aantrekt dat bevriest. regelmatig vervangen defecte accu De capaciteit daalt bij kou en de startweerstand van de motor wordt groter. Daardoor start de auto moeilijk of helemaal niet. accu laten controten en tijdig vervangen. ruitenwisserbladen kapot— door lostrekken als ze vastge vroren zijn. wissers los van de ruit zetten. blikschade door glijpartijen afstand houden zo min mogelijk remmen vloeiend schakelen en sturen in hoge versnelling rijden vastgevroren handrem handrem niet gebrui- ken, maar auto in 1 e versnelling zetten. Ma te uerlïezenï heeft geen d°9 ,s kort VVcmL opï?' „rhtiq ^et Paauu)eC q n 20,,Zonnen®'e wvw-inte jrieur-PaauWe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3