KNVB: Telussa is hoofdtrainer 20 Nys vindt dat Albert nog veel moet leren Hans Dekkers gaat weer voor zijn eigen kansen m VOETBAL "«fc. ii(i ri TRAINERSSCHAP HOEK Voetbalclub Hoek is flink op de vingers getikt door de KNVB voor de samenstelling van zijn technische staf Die moet binnen vier weken worden aangepast. woensdag 13 januari 2010 door Ad Pertijs W Hoek staat op de vierde plaats in de hoofdklasse. Aan het einde van het seizoen volstaat die plaats voor een plek in de nieuw te vormen topklasse. BRUSSEL - Vlaanderen is in rep en roer. Niet Sven Nys of Niels Al- bert, maar de Oost-Vlaamse siga- rettenautomaatvuller Patrick Be- niest werd de hoofdrolspeler van het Belgische kampioenschap veldrijden. De man was met een bus stamgas ten van café Pallieter naar Oostmal- le gekomen om er te genieten van de koers en de pinten. Op een ge geven moment raakte hij uit ba lans, gleed uit en greep naar de arm van de toevallig voorbij fiet sende Niels Albert. Die viel en dat betekende dat de titelkans voor Al- bert verkeken was. Later bleek ook nog eens dat de wereldkampioen een rib had gebroken door de val op zijn stuur. Twee dagen na het voorval staat Sven Nys (na afloop van de presen tatie van zijn ploeg Landbouwkre diet in Brussel) niet echt te kijken van het tumult dat de actie van Be- niest teweeg heeft gebracht in zijn land. „Hier smullen de mensen van." Helemaal omdat Albert direct na de cross had laten weten dat hij door een supporter van zijn plaats genoot Nys omver was getrokken. Dat nam hij overigens Sven niet kwalijk, maar ondertussen was de toon gezet. „Niels heeft iets te impulsief ge reageerd. Hij had beter even zijn mond kunnen houden", zegt Nys. Temeer omdat Patrick Beniest zich zelf even later bekendmaakte als een fan van Niels Albert. De man mocht maandagavond vanuit zijn stamcafé zijn verhaal zelfs over doen op het journaal van de VRT. Compleet met spijtbe tuiging. Albert hoopt ondanks zijn gebro ken rib eind januari gewoon zijn ti tel te kunnen verdedigen op het WK in het Tsjechische Tabor. Voetbalreizen.com Op vrijdagavond 22 januari wordt de PZC-voetbalquiz gehouden. Aanmelding voor de quiz kan via www.pzc.nl/voetbalquiz of via voetbalquiz@pzc.nl. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Vraag van de dag (9): Welke club is in het huidige seizoen Herbst- meister geworden in de Duitse Bundesliga? Antwoord gisteren (8): Frank Vercauteren De prijzen worden aangeboden door voetbalreizen.com en Voetbal Experience. door René van Stee BRUSSEL - Van een verloren jaar bij Garmin-Slipstream wil Hans Dek kers niet spreken. Maar de wieler- prof uit IJzendijke had ondanks een doorlopend contract weinig behoefte om nog een seizoen te blijven rijden voor de Amerikaan se ProTourploeg. Dekkers: „Met toppers zoals Tyler Farrar en Bradley Wiggins binnen de gelederen kom je toch op het tweede plan. Daardoor kwam ik niet alleen te weinig aan de bak, maar waren er door het knechten- werk ook nauwelijks mogelijkhe den om voor mijn eigen kansen te gaan. En dit is waar je het als sprin ter wel van moet hebben. Door het aantrekken van Robert Hunter zou ik nog verder naar de achter grond zijn verdrongen." Om niet voorgoed uit beeld te ver dwijnen ging de 28-jarige Dekkers op zoek naar een nieuwe ploeg. Die vond hij in Landbouwkrediet. De Zeeuws-Vlaming denkt dat de Belgische Pro-Continentale forma tie hem op het lijf is geschreven. Op het programma staan onder meer de Driedaagse van West- Vlaanderen, de Ster van Bessèges, de Ronde van Picardië, de Vier daagse van Duinkerke en de Delta Tour Zeeland. „Dit zijn stuk voor stuk koersen die me goed liggen en waarin ik in staat moet worden geacht om mooie uitslagen te rij den of een rit te winnen. Dat is me in het verleden ook al enkele malen gelukt", zei Dekkers giste ren vol zelfvertrouwen na de pre sentatie van zijn nieuwe ploeg in Brussel. Hij heeft een contract voor twee jaar. „Die zekerheid is heel prettig. Zeker met het oog op de toe komst, Want hierna wil ik ook graag nog een poosje profrenner blijven." Manager Gérard Bulens van Land bouwkrediet schroefde de ver wachtingen ten opzichte van vorig jaar in elk geval al op. Hij eiste meer zeges van zijn ploeg dan de drie stuks van vorig jaar. Aan Dek- Hans Dekkers kers zal het niet liggen. Hoewel hij beseft dat pas in de koers zal blij ken wat hij waard is, voelt hij zich goed. „Ik heb twee keer een stage in Spanje gedaan. Ondanks het slechte weer in Europa heb ik daar door veel uren kunnen maken. Het loopt goed, dat valt ook af te lezen aan de vermogensmeter waarmee ik train." Landbouwkrediet beschikt niet al leen over een wegploeg, maar heeft ook Sven Nys onder con tract. 's Werelds beste veldrijder van het laatste decennium is als 'eenmanszaak' in het crossen aan het team verbonden. Bulens vond dat iedereen zich alvast aan Nys - 'een modelprof - kon spiegelen. Dat voert Dekkers, die de Belg nog kent uit zijn tijd bij Rabobank, net iets te ver. „Mijn respect voor Sven is natuurlijk groot, maar een bron van inspiratie is hij nu ook weer niet. Daarvoor liggen wat mij be treft de weg en het crossen te ver uit elkaar." Op papier is Jan Verdegem hoofdtrainer van Hoek, in de praktijk is dat Paul Telussa. Dat concludeert de tuchtcommissie van de KNVB. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28