Onenigheid over verdeling geld stadsvernieuwing 20 MuziekPodium zweert commercieel onderverhuur Grote Kerk Veere af Neckermann: 200 banen erbij binnen vier jaar Wildwest Kapellebrug bij aanhouding man Peter Kempe speelt met Beugelboys Lezing over zonnecellen in bieb www.pzc.nl woensdag 13 januari 2010 door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeenten Mid delburg en Goes voelen zich tekort gedaan bij de verdeling van het geld voor stedelijke vernieuwing. De provincie krijgt hiervoor een budget van het Rijk en maakt hier voor een verdeelsleutel. Die pakt ongunstig uit voor de twee ge meenten. Voor Zeeland is voor de komende vier jaar in totaal 13,6 miljoen euro aan zogeheten ISV-gelden beschik baar. Dat geld is bedoeld om pro jecten van de grond te krijgen. Dertig procent gaat naar de negen 'plattelandsgemeenten', zeventig procent naar Goes, Middelburg, Terneuzen en Vlissingen. Als de landelijk gehanteerde verdeelsleu tel zou worden toegepast zouden Middelburg en Goes respectieve lijk 2,5 en 1,4 miljoen euro ontvan gen. De provincie wijkt van deze verdeelsleutel af omdat ze vindt dat Terneuzen en Vlissingen het geld harder nodig hebben, onder meer vanwege de verwachte krimp van de bevolking. Dat betekent dat Terneuzen ruim vijf ton en Vlissingen 1,1 miljoen euro meer krijgen dan het bedrag dat ze zouden krijgen als de lande lijke norm wordt toegepast. Goes krijgt vijf ton minder, Middelburg bijna negen ton minder en de plat telandsgemeenten leveren bijna drie ton in. De Middelburgse wethouder Al- bert de Vries heeft er geen be zwaar tegen dat wat wordt afgewe ken van de landelijke verdeelsleu tel, maar hij vindt dat de provincie hierin te ver gaat. „Wij waren ak koord met een bedrag van 1,9 in plaats van 2,4 miljoen euro. En nu blijkt dat de provincie nog lager gaat zitten." Middelburg wil het ISV-geld inzet ten voor de vernieuwing in de Stromenwijk. De verlaging van de uitkering aan ISV-gelden betekent dat de gemeente nu geld op de ei gen begroting moet vinden voor de projecten in de Stromenwijk, zoals de sloop van de Sloeflat. Er komt vooralsnog geen geluidwerende zolder in de Grote Kerk van Veere. De Rijksgebouwendienst laat nu werk zaamheden verrichten aan het dak en aan de ramen, zodat minder geluid weglekt naar buiten, foto Lex de Meester door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - Neckermann wil binnen vier jaar tweehonderd ba nen creëren. Het postorderbedrijf uit Sint lansteen wil dat bereiken door de logistiek te verzorgen voor 22 (inter)nationale winkelketens die een webwinkel beginnen. De eerste drie contracten zijn al ge sloten. De kleding die klanten be stellen in de internetshops van de WE, M&.S mode en Land van Waal (kinderkleding) wordt inge pakt in Sint Jansteen, door werkne mers van Neckermann. De inventa ris van de webshops ligt ook opge slagen in de Neckermann-magazij- nen aan de Geslechtendijk. Neckermann werkt samen met TNT Post en websitebouwer Epe- rium. Alle pakjes worden bij de klanten thuisbezorgd door TNT Post en de gloednieuwe websites van de winkels zijn opgetuigd door Eperium. „Binnen vier jaar hopen we de lo gistiek te verzorgen voor 22 inter netwinkels", zegt Peter van Laere, algemeen directeur van Necker- VLISSINGEN Rock- en Bluescafé Groen Licht in Vlissingen houdt donderdag 'Beu gelboys Unplopped'. Deze avond staat in het teken van akoestische muziek, met name rootsmuziek. De Beugelboys San- der Elderkamp en Wouter Verhelst spelen dan samen met Peter Kem pe. Hij speelde bij The Juke Joints. Het optreden begint om 20.30 uur en toegang is gratis. mann. „Dat houdt dus onder meer in de opslag en het bijhou den van de online-inventaris in on ze magazijnen, het inpakken van de bestellingen en ook het regelen van de retouren. Dan hebben we heel wat arbeidskrachten nodig en ik schat dat we dan tweehonderd banen kunnen scheppen." Momenteel werken er 650 mensen bij Neckermann. Van Laere wil nog niet kwijt welke winkels nog meer gebruik gaan maken van de nieuwe formule van Neckermann, TNT en Eperium. Maar volgens Van Laere gaat het om 'grote na men'. „Onze magazijnen in Sint Jansteen zullen niet meer toerei kend zijn als we ons doel van 22 partners halen. We zullen dan ook nieuwe magazijnruimte moeten re gelen." Algemeen directeur (ceo) Kees Gabriëls heeft Neckermann on langs verlaten. Directielid Peter van Laere heeft zijn plaats ingenomen. Gino Thuy, voormalig winkelmanager hardwa ren bij Neckermann, toegetreden tot de directie. MIDDELBURG In de Zeeuwse bibliotheek houdt professor J. Schermer van de Rad- boutuniversititeit Nijmegen vrij dag een lezing over de nieuwste ge neratie zonnecellen. In zijn lezing, aanvang 20.30 uur, zal de fundamentele werking van een zonnecel worden besproken. Op basis daarvan zal het perspec tief van de verschillende typen worden behandeld. door Henk Postma VEERE - MuziekPodium Zeeland is genezen van de neiging de Grote Kerk in Veere onder te verhuren voor rumoerige bruiloften en al te commercieel getinte activiteiten. „Er is wel eens eens geprobeerd in dat grijze gebied te opereren", zegt directeur Willem Kniknie, „Maar het is link. Als we niet oppassen, raken we onze vergunning kwijt." Het is de Rijksgebouwendienst ook afgelopen jaar weer niet ge lukt om de kerk, zoals was afge sproken, afdoende geluiddicht te maken. En de gemeente houdt er rekening mee dat dit ook niet gaat lukken voor het begin van het nieuwe concertseizoen in mei. Het plan om een geluidwerende zolder in de kerk aan te brengen is alweer van de baan. Monumenten diensten vinden dat zo'n zolder een te grote inbreuk maakt op het bijzondere karakter van de kerk. De Rijksgebouwendienst laat nu door Harold de Puysseleijr KAPELLEBRUG - De Koninklijke Ma rechaussee heeft afgelopen maan dagmiddag na veel moeite een 39-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden in Kapellebrug. De marechaussee onderwierp de man in de Sint Janstraat aan een controle in het kader van het mo biel toezicht op vreemdelingen. Toen de man tijdens die controle te horen kreeg, dat hij mee moest naar het bureau omdat hij illegaal in Nederland verbleef, vluchtte de man weg. De marechaussees zet ten hierop te voet de achtervol- wel alle kieren en gaten dichten. Werklui zijn momenteel druk in de weer met kit en voorzetramen. Er wordt met name ook gewerkt aan het dak, want daar lekt het meeste geluid door weg. In april, wanneer de werkzaamhe den achter de rug zijn, vinden ge luidsmetingen plaats. Wethouder Jan Bostelaer hoopt dat die zo gun stig uitpakken dat verdere maatre gelen niet meer nodig zijn. In ie der geval verleent de gemeente ook dit jaar weer ontheffing voor een tiental concerten die meer ge luidhinder veroorzaken dan wette lijk is toegestaan. Omwonenden hebben daar geen problemen mee. Zeker nu Muziek- podiumZeeland heeft toegezegd te rughoudend te zijn met hinderlij ke activiteiten, hebben die er ver trouwen in dat de overlast binnen aanvaardbare perken blijft. Bert Bakker, die al vaak boos aan de bel trok, zegt dat hij liever zo nu en dan wat geluid uit de kerk hoort ging in. De verdachte kon vrij snel in de achtertuin van een woning aan de Sint Janstraat worden aan gehouden, maar wist zich door he vig verzet opnieuw aan zijn arres tatie te ontrekken. De marechaus see heeft daarop pepperspray ge bruikt om de man te kunnen over meesteren. De verdachte bleek daar niet gevoelig voor en wist te ontkomen. Tijdens zijn vlucht door diverse achtertuinen, richtte hij verschillende vernielingen aan. Nadat de marechaussees hem op nieuw in de kraag konden grijpen en daarbij voor de tweede keer pepperspray gebruikten, kon hij tenslotte worden aangehouden. komen, dan dat er een zolder in wordt aangebracht. „Het probleem was eerder dat activiteiten nooit te voren aan ons werden gemeld." Op zijn verzoek zijn nu ook paal tjes voor de inritten naar het kerk plein gezet, zodat daar niet meer te pas en te onpas geparkeerd wordt. Nu MuziekPodium Zeeland al te rumoerige commercieel ge bruik van het kerk heeft afgezwo ren kan hij 'buitengewoon goed' met de situatie leven. De gemeente bekijkt verder nog of ook nog een laad- en losplaats kan worden gerealiseerd bij de zij-in gang van de kerk. „Maar", houdt wethouder Bostelaer nog een slag om de arm, „daar wonen ook weer mensen." De gemeente blijft aandringen op een 'bredere programmering' in de kerk. Maar het MuziekPodium is daarin voorzichtig. „Als wij iets aan verhuur doen", zegt Willem Kniknie, „dan zou dat in de cultu rele sfeer moeten zijn." MEEST GELEZEN 1Wethouder sust paniek om de Piek. 2. Huisartsen mogelijk naar Vrijburg. 3. Dokters Veere houden nachtsysteem WEBLOGS Kijk voor weblogs over microkredie ten, Zeeuwse amateurvoetballers en hardlopers op www.pzc.nl/blog. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22