19 moeite om ons te noemen?' één vmbo komt dichterbij „Je zit in de gemeenteraad, niet in de wijkraad. Je besteedt het belastinggeld van vierenveertigduizend inwoners, niet van twaalfduizend." „Bij ons wordt ook lang niet altijd gesproken van de gemeente Middelburg, maar daar maakt niemand gewag van. Pas als het functioneel is." Muziekvereniging houdt open huis MediaMarkt niet extra open op zondagen Sportquiz in Panta Rhei woensdag 13 januari 2010 W Adri Hoefkens, CDA-commissielid en ex-wethouder Bart de Ruiter, Arnemuids raadslid in Middelburg RITTHEM De muziekvereniging Onda uit Rit- them houdt zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur open huis voor kinderen en ouderen om kennis te maken met de blaasmuziek. De open dag wordt gehouden in de repetitie ruimte De Vijf Klavers aan de Dorpsstraat. www.ondaritthem.nl MIDDELBURG De MediaMarkt op de Mortiere in Middelburg krijgt geen toestem ming om op 31 januari en 21 maart de deuren te openen. Die zonda gen heeft de keten een landelijke actie en wil MediaMarkt het vijfja rig bestaan in Middelburg vieren. Volgens het college passen deze extra koopzondagen niet in het ge meentelijk beleid. VLiSSINGEN In het Vlissingse strandpaviljoen Panta Rhei wordt vrijdag 15 januari een sportquiz gehouden. Eén keer in de zes weken vindt in Panta Rhei al een muziekquiz plaats. De ze keer een speciale quiz voor de sportliefhebbers. Vanaf 20.30 uur kan in groepjes van maximaal vier personen de kennis worden getest. directeuren Hendrik-Jan van Aren- thals van Scheldemond en Peter de Kreij van Nehalennia (vmbo/- mavo). De derde vmbo-school is de CSW. In december maakten Nehalennia, Scheldemond en CSW bekend dat zij tussen nu en vijf jaar intensief willen gaan samenwerken. Hun onderwijsvisies verschillen niet veel van elkaar. Bovendien hebben ze allemaal te maken met teruglo pende leerlingenaantallen en hoge kosten voor deze opleidingen, niet alleen voor techniek maar ook voor zorg en welzijn en horeca. „Het Vakcollege Walcheren is een heel snelle en korte stap voor al leen de opleiding techniek", zegt Van Arenthals. Bovendien doen nu maar twee middelbare scholen mee aan het Vakcollege. Met de CSW is volgens de directeuren wel gesproken, maar die school heeft besloten niet mee te doen. Als het Vakcollege Walcheren voor techniek tot een succesvolle samen werking leidt, kan dat ertoe leiden dat ook op andere leerrichtingen zulke stappen worden gezet, erken nen Van Arenthals en De Kreij. De kans dat dan voor bijvoorbeeld ook zorg en welzijn meer wordt sa mengewerkt, neemt in hun ogen dan flink toe. Dat vooralsnog alleen Schelde mond en Nehalennia elkaar gevon den hebben in de samenwerking voor het techniekonderwijs, is ove rigens ook weer niet zo heel vreemd. Beide scholen voerden in 2006 in tensieve gesprekken over een be stuurlijke fusie. Het ging toen om de vorming van één bestuur voor beide scholen. Voor de scholen zelf - gebouwen, docenten, leerlingen - zou er niks veranderen. De fusie is toen weliswaar afgebla zen, maar de contacten waren en zijn nog steeds zeer goed, beves tigt Van Arenthals. „We zijn in au gustus 2009 begonnen met bespre kingen over het Vakcollege en nu zijn we al zo ver dat we de oprich ting kunnen bekendmaken. Dat is snel ja, maar we kennen elkaar ook goed." De Vlissingsestraat in Souburg. Uit verschillende gesprekken met Souburgers blijkt dat zij helemaal niet het gevoel hebben dat ze niet mee tellen in de ge meente Vlissingen, of dat ze zich daar in elk geval niet druk om maken. De Partij Souburg Ritthem doet dat wel. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21