E-boek onverwacht verkoopsucces Topappartementen Parijs: Bonusheffing levert 360 min op Kit II i weumelinghe INFODAG DIGITAAL LEZEN Bezitter e-reader koopt meer dan verwacht .met zeezicht! 23 januari Beleggingsadviseur Schaaij geschorst Primera beleefde een goed jaar Biertekort dreigt in supermarkten België Speciale Excursiereizen naar Wenen - Tirol - Toscane - Mallorca - Griekenland - Rome - Kroatië - Berlijn - Normandië - Slovenë - Bloemenrivièra Met tevreden klanten uit heel Nederland woensdag 13 januari z*. hét oosterschelde drieluik www.weumelinghe.nl VAN11.00-14.00U. AMSTERDAM - Consumenten met een e-boekapparaat kopen meer boeken dan liefhebbers van het klassieke gedrukte boek. Zij koch ten de afgelopen vier maanden ge middeld 4,5 digitale boeken per e-reader. „Dat is goed nieuws voor zowel de uitgevers als de auteurs", zegt Dan iel Ropers, directeur van webwim kel Bol.com. „Hun inkomsten stij gen door de komst van e-boeken." De webwinkel begon in septem ber met de verkoop van de Sony Reader en heeft 14.000 van deze leesapparaten verkocht, blijkt uit de jaarcijfers. Ropers: „We dachten binnen een jaar een paar duizend readers te verkopen. Dat hebben we verkeerd ingeschat, net als het aantal e-boeken. Daarvan verkoch ten we er 63.000 in vier maan den." Mede door de verkoop van de e-readers steeg de omzet van de webwinkel in 2009 met 20 pro cent tot 268 miljoen euro, een groei van 43 miljoen euro. „In de drukste uren voor de kerst ver kochten we drie artikelen per se conde. Daar zou een gewone win kel tweehonderd kassa's voor no dig hebben." Ropers is een beetje nijdig op som mige boekenuitgevers, die de nei ging hebben de prijs voor digitale boeken even hoog, of zelfs hoger vast te stellen dan voor de gedruk te versie. „Terwijl zij met e-boeken ruim 20 procent minder kosten hebben. Ze hoeven niet te druk ken en te distribueren. Zij probe ren dat geld in eigen zak te steken. Dat is niet slim, als je deze nieuwe markt wil veroveren. Het is nu al duidelijk dat een e-boek van een tientje beter verkoopt dan een ge printe versie van 25 euro. Toch moeten wij bij sommige uitgevers soebatten om een lagere prijs." Di gitale boeken maken volgens Ro pers 3 procent uit van de boeken markt. Sommige titels lopen har der. „Van 'Het lot van de familie Meijer' van Charles Lewinsky ver kochten wij evenveel digitale exem plaren als er in heel Nederland in print zijn verkocht. Het zijn vooral consumenten van 35 tot 50 jaar die e-boeken kopen." PARIJS - De eenmalige belasting op bankiersbonussen die Frankrijk dit jaar heft, levert 360 miljoen eu ro op. Dat zei de Franse minister van Fi nanciën Christine Lagarde gisteren in een interview met Le Figaro. De extra belasting van 50 procent treft ongeveer 2500 handelaren die over het afgelopen jaar een bonus van 27.500 euro of meer ontvangen. Een groot deel van de opbrengst zal worden gebruikt om het depo sitogarantiestelsel te versterken, zei de minister. Frankrijk voerde de heffing vorige maand in nadat de Britse regering had besloten tot een zelfde soort belasting. AMSTERDAM Beleggingsadviseur Geert Schaaij is door brancheorganisatie DSI drie jaar geschorst wegens oneerlijke aandelentransacties. Schaaij kwam in opspraak door zijn optredens in het tv-programma Business Class. Hij liet klanten en medewerkers van het bedrijf waarvan hij direc teur was van tevoren posities inne men op fondsen die hij zondagoch tend positief zou bespreken op tv. AMSTERDAM Primera heeft in 2009 15,1 procent meer omzet gehaald. Daarmee kwam de totale omzet van de ruim vierhonderd winkels boven de half miljard euro, zo maakte het bedrijf gisteren bekend. De winkels trok ken 5,2 procent meer klanten en verkochten vooral meer loten en ta bak. Maar ook de verkoop van boe ken en kantoorartikelen liep goed. MARKT Aardappelen Frites geschikt: 7,50-10,00 prijshoudend; export 7,00-8,00 prijshoudend Uien Zaaiuien uit de schuur 30% 18,00-19,00 vast; zaaiuien uit de schuur 60% 19,00-21,00 vast Granen, zaden en peulvruchten Tarwe maal telersprijs uit opslag collecterende handel: 112 per ton; tarwe voer idem: 112 per ton; bruine bonen idem: 700 per ton IFourage Weidehooi 1e kwaliteit uit de schuur: 80-90 per ton; roodzwenk idem: 75-95 per ton; dijk- hooi idem: 70-80 per ton; rietzwenk idem: 85-100 per ton; Engels Raai idem: 70-85 per ton; veldbeemd idem: 75-95 per ton; tarwestro gro te pakken uit de schuur: 50-57,50 per ton; tar westro kleine pakken uit de schuur: 62,50-72,50 per ton; gerstestro gr kl pakken uit de schuur: 50-55 per ton. LEUVEN Door een blokkade van de brouwe rijen in Leuven en Jupille dreigen supermarkten over enkele dagen zonder Leffe en Stella Artois te zit ten, aldus bierconcern AB InBev. Vakbonden houden al dagen de poorten dicht van de grote brouwe rijen uit protest tegen het schrap pen van banen. AB InBev is het grootste bierconcern ter wereld. Gratis folder met meer dan 150 reisaanbiedingen. Pendelreizen Met de nieuwste bussen naar Spanje en Kroatië Tot 100% kinderkorting Vroegboekkorting Vroeg boeken heeft zo zijn voordelen! Hotels tot maar liefst 18% korting! Spanje Met Solmar reist u zeer voordelig naar de mooiste stranden van Spanje met lange boulevards, honderden barretjes, restaurants en winkeltjes. U vindt er rust en ontspanning, lekker eten en volop leven. Van het schilderachtige Tossa, het levendige Lloret en Malgrat, de uitgestrekte stranden van Salou en het exclusieve Peniscola tot het bruisende Benidorm. Zeer uitgebreid aanbod van hotels en appartementen. Voorjaarsvakantie! Hotel Papi*** VP, Malgrat de Mar Het populaire familiehotel, vlakbij het bekende "Hollandse straatje", heeft een uitstekende prijs- en kwaliteitsverhouding. Voor het seizoen 2010 zijn de bar, het zwembad en terras geheel vernieuwd. Vertrek 30 april, 10 dagen, 243,-. Verblijf van een kind t/m 10 jaar gratis (bij 2 volwassenen). Vroegboekkorting! Indien u uw reis reserveert vóór 28-02-2010 naar één van de Top Hotels kunt u tot maar liefst 18% vroegboekkorting ontvangen. Bijv. Hotel Top Planamar in Malgrat of in Calella, Hotel Top Calella Palace en Hotel Top Olympic. Dit kan in het hoogseizoen oplopen tot€ 100,- p.p. Al onze prijzen zijn p.p., gebaseerd op een 2-pers. kamer. Verblijf van een kind gratis geldt bij 2 volbetalenden, voor het kind betaalt u dan alleen de busreis. Verplichte toeslag Royal Class 25,- p.p. Adm. kosten 5,-. Bekijk alle aanbiedingen op www.soimar.nl Kroatië Kroatië staat bekend om de mooie natuur en is een bezoek zeker waard! Maak nu zeer voordelig kennis met dit schitterende land met zijn idyllische strandjes, helder zeewater en mooie baaien. Wij hebben ons aanbod uitgebreid met de bestemmingen Funtana, Opatija, Lovran en Rabac. Natuurlijk vindt u ook nog plaatsen als Porec, Umag, Novigrad en Rovinj in onze brochure. Vertrek elke vrijdag vanaf 30 april t/m eind september. Eigen vervoer Het kan zijn dat u er de voorkeur aan geeft om met uw eigen auto of het vliegtuig naar uw vakantiebestemming te reizen. Wij hebben voor u hotels in Spanje en Kroatië geselecteerd. Kijkt u eens op www.solmarhotel.nl Bij Solmar vindt u al 26 jaar de beste kwaliteit voor de beste prijs! Ook dit jaar trachten we mooie reizen aan te bieden naar bekende en nieuwe bestemmingen. Overtuig uzelf en bel snel voor onze gratis folder! Excursie- en stedentrips Wilt u graag veel van een land zien? Dan zijn onze specials iets voor u! Wij hebben weer een aantal prachtige reizen samengesteld en vragen uw speciale aandacht voor: 5-daagse stedentrips naar prachtig Praag, historisch Berlijn, het elegante Wenen of romantisch Normandië en nieuw in het programma, heuvel achtig Biel en cultuurstad Dresden. 8-10 dagen naar o.a. het betoverende Tirol, Toscane vol kunst, cultuur en historie, of een combinatiereis langs de drie prachtige steden Budapest-Wenen- Praag. Nieuw: Slovenië, prachtig land met imposante berglandschappen. Of ontdek de combinatie van cultuur en prachtige natuur tijdens één van onze excursiereizen naar Andorra-Costa Brava, Kroatië-Kvarner Baai of Kroatië-Dalmatie of Spanje. 13 dagen naar het prachtige Mallorca, het indrukwekkende Griekenland of de, schitterende Makarska Rivièra in Kroatië (deze reizen zijn incl. comfortabele bootovertocht). Daarnaast mag populair Rome en omgeving niet ontbreken. jll? zmzjïti rn'fftr 4-w tigen wlssel?h^[£-,ndhoven1 Lees dit alles en veel meer in onze gratis folder. Be! 0495 588 740 of surf naar WWW.SOlmar.nl of stuur ons een e-mail en meldt u aan wanneer u op de hoogte wilt blijven van de laatste aanbiedingen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11