2 o zee itd C1000 staakt verzet Pvda'er ruilt raadszetel voor ontwikkelingswerk Gemeente Hulst geeft strijd tegen ontpoldering Hedwigepolder niet op Ook Aldi naar Noord Vallende vloer verwondt man dinsdag 12 januari 2010 door Rob Paardekam THOLEN - Supermarkt Ciooo in Tholen lijkt definitief naar bedrij venterrein Noord te verkassen. Uit bater Jurgen Stroot heeft altijd aan gegeven liever op zijn huidige loca tie aan de Postweg te blijven, maar legt zich nu neer bij een verhui zing naar de andere kant van het stadje. De Ciooo kwam op de Postweg te recht na de verhuizing uit de bin nenstad. De gemeente verstrekte een tijdelijke vergunning, die on langs voor drie jaar werd verlengd. Daarbij blijft het, want burgemees ter en wethouders willen per se dat de supermarkt naar bedrijven terrein Noord verhuist. Dat verou derde gebied wordt de komende ja ren omgevormd tot een woonwijk met kantoren en winkels. Naast een 'gewone' supermarkt is er ook ruimte voor een zogeheten dis counter. De Aldi, die nu een vesti ging heeft aan de Kotterstraat in Tholen, heeft volgens de gemeente aangegeven wel naar Noord te wil len verhuizen. Ciooo-uitbater Stroot geeft aan dat hij nog steeds het liefst op zijn huidige locatie blijft. „Maar de ge meente wil het niet, dat is simpel. Daar moet je je op een gegeven moment bij neerleggen. En laten we eerlijk zijn: als daar een goed pand komt, is het ook prima." Volgens Stroot heeft de gemeente aangegeven dat hij binnen nu en drie jaar naar Noord moet kunnen verhuizen. De supermarkt zal daar een stuk groter worden. Stroot heeft gevraagd om 1800 vierkante meter. De Aldi wil duizend meter, wat ook een flinke groei is ten op zichte van de huidige vestiging. De gemeente onderhandelt onder tussen voort met de eigenaren van de panden op het bedrijventerrein die nog verworven moeten wor den. Volgens het college loopt dat goed. De ondernemingen kunnen verhuizen naar bedrijventerrein Welgelegen. Binnenkort wordt be gonnen met het bouwrijp maken van de gronden. Uganda. Bezoek aan een van de 600 winkels van een abattoir in Kampala. Zuid-Afrika. Trai ning van perso neel van een gro te bananenfarm in Levubu, Lim popo. Voordat hij vorig jaar naar de Oeral vloog en diverse Afrikaanse landen bezocht om daar bedrijven een handje te helpen, draaide Theo Sinke proef in Uganda. Hier op een markt in Kampala waar 100.000 mensen dagelijks hun inkopen doen door Henk Postma Als PvdA-gemeenteraadslid predikte hij hel en verdoemenis over de intensieve veehouderij. Varkens- en kippenflats vervuilen het landschap, en verdienen geld aan het kwellen van dieren, verkondigde hij. Liefst had Theo Sinke al dat soort veefabrieken in Veere de nek omgedraaid. Maar in de Oeral, waar hij in diezelfde tijd als ontwikkelingswer ker actief was, werkte hij zelf in de bio-indus- trie. Hij hielp mee bij het opstellen van een on dernemingsplan voor een bedrijf dat zoveel mogelijk profijt wilde halen uit het. houden van kwartels in legbatterijen. Roept dat geen vraagtekens op? „Ja", erkent Sinke, „maar in het ontwikkelingswerk loop je soms tegen din gen aan die je hier niet zou accepteren. Wat dacht je van kinderarbeid, of milieuvervuiling. Kom ik wantoestanden tegen, dan maak ik daar uiteraard melding van. Je probeert het be spreekbaar te maken. Maar je kan niet alles be oordelen met westerse normen. Hier zijn de mensen langzamerhand bereid wat extra te be talen voor een scharrelei. Daar is de markt nog niet zo ver. En ze moeten die eieren wel aan de supermarkt kwijt." Maar ook in de Oeral, zegt Sinke, begint al iets van dierenwelzijn te dagen. „Er zit ook daar wel verbetering in. Maar ze lopen twee ronden achter." Overigens, Sinke houdt straks in de Veerse raad geen westerse waarden meer hoog. Want de PvdA'er stopt met de gemeentepoli tiek. „Ik ben te vaak het land uit. Dat is niet meer te combineren." Hij moest sowieso al wat bedenkingen overwinnen alvorens hij vier jaar geleden in de raad ging zitten. „Ik werkte toen nog in het bankwezen als agrarisch adviseur en ben actief in de kerk. Dan verwachten ze eer der dat je bij het CDA zit. Als je je dan profi leert in de linkse politiek, kom je in een kwets bare positie. Als agrarisch adviseur kom je toch wat raar bij boeren binnen, wanneer je in de raad net tekeer bent gegaan tegen de intensieve veehouderij." 'S-HEER ARENDSKERKE - Een werknemer van sloopbedrijf Sturm en Dekker is gisterochtend ernstig gewond geraakt toen hij werd geraakt door een be tonnen vloer die onverwachts naar beneden viel. Dat gebeurde bij zorgcen trum Poelwijck in 's-Heer Arendskerke, waar momenteel sloopwerkzaamhe den worden verricht. De 43-jarige man uit Oostkapelle lag enige tijd be kneld, maar hulpverleners wisten hem rond 10.00 uur te bevrijden. De man is met een klaplong en gebroken ribben naar het ziekenhuis gebracht. foto Willem Mieras door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraad van Hulst legt zich nog niet neer bij de ontpoldering van de Hedwigepol der. Die conclusie valt te trekken na de laatstgehouden gemeenteraadsver gadering. Tijdens die bijeenkomst kondigde burgemeester Jan-Frans Mulder woensdag 20 januari een besloten bijeenkomst van de ge meenteraad aan. Die is bedoeld om de positie van Hulst in het ont- polderingsvraagstuk te bepalen. Het overleg vindt plaats ter voorbe reiding op de hoorzitting die het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit vijf dagen la ter in Hulst houdt als start van de procedure voor de ontpoldering. Het ministerie wil op die zitting het standpunt van de gemeente raad over de ontpoldering opteke nen, niet dat van individuele poli tieke partijen. 'Vechten we door of moeten we het roer omzetten en kijken we welke meerwaarde we er vóór straks uit kunnen halen'. Dat is vol gens de burgemeester de ham vraag die tijdens de besloten raads- bijeenkomst om een antwoord vraagt. CDA, Algemeen Belang Groot Hulst en PvdA laten alvast weten de strijd tegen ontpoldering vol te willen houden. Deze drie fracties bezetten samen dertien van de 21 raadszetels. De Hulster gemeenteraad was tot nu toe steeds verklaard tegenstan der van ontpoldering. Desalniette min is het Actiecomité Red Onze Polders volgens woordvoerster Magda de Feijter niet gerust op de uitkomst van de geheime beraad slaging. Het comité is bang dat het college van burgemeester en wethouders van Hulst er op aanstuurt het ver zet te staken. Daarom houdt Red Onze Polders op 20 januari om 19 uur een lawaaioptocht voor het stadhuis in Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68