Ralf Zwitser is in zijn element Wij hebben hier geen rebellen VOETBAL j QUIZ Daniel Ward boekt indoorzege in Gent Duidelijkheid voor clubs over Topklassen Haarlem vraagt uitstel van betaling aan RONDE VAN LOOSDRECHT Schaatser Ralf Zwitser heeft gisteren de Ronde van Loosdrecht op zijn naam geschreven. Bij de vrouwen ging de winst naar Carla Zielman. pe SOUTH W AFRICA f 2010 dinsdag 12 januari 2010 W GENT Na vier jaar afwezigheid heeft Da niel Ward van RKHAV in Gent een wedstrijd over 6o meter gelopen bij indoorwedstrijden. Bij zijn ren tree noteerde hij de winnende tijd van 6,93 seconden. Mariska Bun (RKHAV) werd tweede op de 6o meter meisjes B met een persoon lijk record van 8,15 seconden. Op de 60 meter horden evenaarde ze haar pr van 9,93 seconden. Op het verspringen noteerde Bun nog een pr van 4,93 meter. Samatha Lern- hout hield een clubrecord meisjes A over aan de 300 meter met een tijd van 43,57 seconden en noteer de op de 60 meter een tijd van 8,28 seconde. ZEISJ De eerste vier voetbalclubs uit iede re amateurhoofdklasse promove ren aan het einde van dit seizoen rechtstreeks naar een van de twee te vormen topklassen. Dat heeft het bestuur amateurvoetbal van de KNVB gisteren besloten. De num mers vijf en zes uit elke klasse spe len twee beslissingswedstrijden voor de resterende plaatsen in de Amateur Topklassen. HAARLEM HFC Haarlem heeft gisteren uitstel van betaling aangevraagd bij de rechtbank. De voetbalclub, die niet meer aan zijn financiële verplich tingen kan voldoen, wil daarmee een dreigend faillissement voorko men. Eind vorige week heeft een onbekende schuldeiser het faillisse ment van HFC Haarlem aange vraagd. Negen andere crediteuren waren dat ook van plan. Na 14 jaar kon de Ronde van Loosdrecht weer eens geschaatst worden. In 1996 werd de natuurijsklassieker voor het laatst verreden. Andere deelnemers aan de Afrika Cup hadden solidair moeten zijn met de voetballers van Togo reageer op www.pzc.nl/sport :ties: 294 Het Europees kampioenschap allroundschaatsen is een overbodig evenement eens 29% oneens 71% Voetbalreizen.com Op vrijdagavond 22 januari wordt de PZC-voetbalquiz gehouden. Aanmelding voor de quiz kan via www.pzc.nl/voetbalquiz of via voetbalquiz@pzc.nl. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Vraag van de dag (8): Wie is momenteel de trainer van Istvan Bakx bij RC Genk? Antwoord gisteren (7): Hongarije De prijzen worden aangeboden door voetbalreizen.com en Voetbal Experience. p - - - - - Ralf Zwitser op weg naar de zege in de Ronde van Loosdrecht. foto Ed Oudenaarden/ANP Hans de Ridder, voormalig sport ambtenaar van de gemeente Goes, woont al enige tijd in Sun Valley, een voorstad van Kaapstad. Hij is te genwoordig filmmaker en volgt de ontwikkelingen rond het WK voet bal in Zuid-Afrika op de voet. De Ridder bericht regelmatig over de ge beurtenissen in het organiserende land. „Net als in andere landen is er in Zuid-Afrika met afschuw gerea geerd op de bloedige aanslag op de spelersbus van Togo. Maar tegelij- kerijd is er ook verontwaardiging over het feit dat sommige mensen het WK erbij gaan halen. Het moet een waarschuwing zijn voor het WK van komende zomer, roe pen die mensen nu plotseling." „Er was hier zaterdagavond een re portage van een correspondente van Sky TV en die vrouw stelde dat men zich moet afvragen of Zuid-Afrika wel veilig is voor de Britse landgenoten. Ik was hevig verontwaardigd toen ik dat hoor de. Belachelijk. Angola is ontzet tend ver weg van Zuid-Afrika, zo'n 2500 kilometer! Angola is ook een totaal andere staat dan Zuid-Afrika. Zuid-Afrika heeft een andere democratie en civilisatie. Weet je waar de zwaargewonde doelman van Togo naartoe is ge bracht? Die is dus naar Johannes burg vervoerd om daar geopereerd te worden. Dat zegt wel iets. Zuid-Afrika is veel verder ontwik keld dan een land als Angola." „De minister van sport heeft al een verklaring op televisie afgelegd en ook Danny Jordaan, directeur van het organisatiecomité, heeft el ke vingerwijzing naar het komen de WK als onzin bestempeld. Hij zei dat wanneer een man op een vlucht van Europa naar Amerika een aanslag probeert te plegen nie mand zich zal afvragen of Enge land de veiligheid van de bezoe kers aan de Olympische Spelen nog wel kan waarborgen. Ach, het heeft allemaal met het imago van Zuid-Afrika te maken. Veel men sen denken nog steeds dat het het land van de criminaliteit is. Maar zoals ik al eerder heb gezegd: er is wel criminaliteit, maar dat gebeurt vaak onderling, binnen de zwarte gemeenschap. Wij hebben hier geen rebellen of taliban." „Het is niet zo dat nu ineens de veiligheidsmaatregelen in Zuid-Afrika nog strenger worden. Nee, de maatregelen waren al goed. Het vertrouwen in een goed verloop is niet afgenomen. Jor daan heeft nog naar de loting ver wezen. Die is immers gladjes verlo pen." „Als er straks tijdens het WK wel iets gebeurt, zal iedereen roepen: 'zie je nou wel.' Mensen die onzin uitkramen willen toch hun gelijk halen. Natuurlijk kan er altijd een aanslag gepleegd worden, maar dat zal dan niets met dit geval te ma ken hebben. Dat heeft dan met de wereldpolitiek te maken." Het eerste deel in deze reeks ver scheen op zaterdag 5 december 2009. voor video's van Hans de Ridder tik op YouTube hansderid in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26