Pendelende scholier dure klant Facebook laakt verwijderen virtuele vrienden demente vrouw was ontsnapt Word ook abonnee! REISKOSTEN Ouders zijn vele honderden euro's per jaar kwijt aan ov-abonnement en verder Zwitser en Zielman winnen eerste klassieker Doodgevroren 8 en 9 22 en 23 LOOSDRECHT - Ralf Zwitser en Carla Zielman wa ren gisteren de winnaars van de Ronde van Loosd- recht. Het was voor het eerst sinds 1996 dat de natuurijsklassieker - de eerste van het seizoen - werd verreden. Voor een eventueel Nederlands kampioenschap marathon op natuurijs is het nog te vroeg, liet schaatsbond KNSB weten. Op de be oogde schaatslocatie, de Ankeveense Plassen, is het ijs niet dik genoeg. De marathonschaatsers moeten hoe dan ook ge duld hebben. De voor vandaag geplande Veluwe- meertocht werd afgelast, omdat er te veel water op het ijs ligt. Mogelijk vindt de tocht later in de week plaats, een NK komt er deze week zeker niet van. foto David van Dam/GPD pagina 24 en 25: Zwitser in zijn element ROTTERDAM - Een Nederlands kun stenaarsproject heeft de toorn van het Amerikaanse internetbedrijf Facebook over zich afgeroepen. Een machine op internet die het mogelijk maakt om alle Facebook- vrienden te verwijderen, moet vol gens Facebook stoppen. Dat blijkt uit een brief die open baar is gemaakt door Suicidema- chine.org. Sinds vorige maand kan deze website worden gebruikt om Twitterberichten en contacten op Facebook en Linkedln te verwijde ren. Het project is begonnen als een grap, maar heeft wereldwijd al tot discussies geleid over privacy- kwesties, zei projectleider Walter Laijgelaar gisteren. Bijna duizend mensen hebben zich al ontdaan van hun 'virtuele identiteit'. De kunstenaars zijn niet van plan om aan de eisen van Facebook te gemoet te komen. Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Beurs: 10; Economie: 11; Cultuur: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 24 t/m 27; Televisie: 30, 31 Bijlage: Buitengebied. Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 711688 555530 WALCHEREN door Theo Giele MIDDELBURG - Reiskosten kunnen een belemmering zijn voor Zeeuw se ouders om de gewenste vorm van voortgezet onderwijs te kie zen. Wie afhankelijk is van het openbaar vervoer is vele honder den tot soms meer dan duizend euro per schooljaar kwijt aan een abonnement voor bus, trein of veer. Zo'n tweeduizend leerlingen (to procent) van Zeeuwse scholen voor voortgezet onderwijs wonen op meer dan vijftien kilometer af stand van hun school. Voor een aantal is er nu eenmaal geen school dichterbij. Anderen hebben gekozen voor een vorm van onder wijs die niet in hun regio te vin den is. Dat kan zijn vanwege de le vensbeschouwelijke grondslag van een school of om puur onderwijs kundige redenen. Ton Tissink van de Edudelta On derwijsgroep weet dat ouders soms, afgeschrikt door de reiskos ten, hun kind dan maar naar een school in de buurt doen. Hij is ook voorzitter van de Stichting Scholie- renvervoer Zeeland. Via de stich ting krijgen middelbare scholieren zo'n 15 procent korting op hun abonnement. Een abonnement Burgh-Haamstede-Zierikzee komt dan op 551 euro. Wie naar Goes wil is bijna 400 euro duurder uit. Ruim 2200 scholieren hebben via de stichting een busabonnement. Gedeputeerde George van Heukel- om zegt dat de provincie al veel geld betaalt om ervoor te zorgen dat er voldoende bussen op tijd rij den voor scholieren. Het geld om scholieren goedkoper te laten rei zen zal van de rijksoverheid moe ten komen. „Het gaat om miljoe nen euro's", aldus Van Heukelom. In Noord-Brabant is een proef gaande met goedkope busabonne menten. „Maar daar hebben ze het geld van de verkoop van Essent en het is de vraag hoelang ze dat vol houden." oneens 12% GRONINGEN - De vrouw die zondag middag zorgcentrum Maartenshof in Groningen verliet en gisteren dood in een park is gevonden, heeft kans gezien een gesloten af deling van het verzorgingshuis te verlaten. De 73-jarige dementeren de vrouw had normaal gesproken de afdeling nooit mogen verlaten. Dit zegt Margriet Hommes-Meden- dorp, directrice van Maartenshof „Het is bijzonder triest dat zij na een winterse nacht dood in het Stadspark is gevonden." Er wordt een intern onderzoek gedaan. Openbaar vervoer moet gratis zijn voor scholieren reageer op www.pzc.nl UW reacties: 475 eens 88% Gedragscursus is prima tegen hufterigheid in het verkeer Droog en koud 0° Avatar is een ecologisch science fiction sprookje in 3D Stasi-spion Petras: voor volk en vaderland DINSDAG 12 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 9 - 1,50, zaterdag 2,20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1