7 de armen van Jakarta faalt bij de zorg Allerlaagste prijsgarantie €i Explosieve Mexicaanse saus Indiër in brand gestoken in Australië Josipovic leidt verkiezingen Kroatië Harde muziek in plaats van gebed Hulpverleners dood door bermbom Chinees opgepakt voor zuuraanval Premier Berlusconi weer aan het werk boek online of bel 020 - 66 22 222 maandag 11 januari 2010 mij belangrijk dit met eigen ogen te zien.' foto Esther de Jong/GPD delijkse inkomen is zo'n 75 euro, een bedrag dat het echtpaar uit geeft aan een hotelovernachting. De blanke bezoekers trekken veel aandacht, het duurt niet lang of een grote groep kinderen zwermt om de toeristen heen. Moeder Yati staat op een hoek te kijken. Dat blanken speciaal naar de wijk ko men om armoede te zien stoort haar niet, integendeel: ze vindt het leuk, het brengt leven in de brou werij. De problemen die Yati heeft zijn niet op te lossen door bezoek jes van rijke mensen, zegt ze: „Wij willen werk, goede scholing en de prijs van rijst moet naar beneden." Het verschil tussen arm en rijk is groot in Jakarta. In de schaduw van luxueuze shoppingmalls lig gen enorme sloppenwijken, waar in meer dan de helft van de bevol king woont. Ronny Poluan pro beert met zijn rondleiding door de armste wijken van Jakarta iets te doen aan de oneerlijke verdeling. „De regering probeert Indonesië op zijn mooist te presenteren aan toeristen, maar er zijn hier zoveel arme mensen." Door ontmoetin gen te realiseren tussen arm en rijk hoopt hij dat er een band ont staat tussen de twee groepen. „Rij ke mensen kunnen de armen hel pen, maar andersom ook. Arme mensen zijn vaak veel sterker dan de rijken." De iets meer dan 35 eu ro per persoon die Poluan rekent voor deelname aan de tochten wil hij investeren in de buurten die hij bezoekt. De mensen die hun deu ren openen voor de toeristen krij gen een kleine vergoeding van Po luan. Wardah Hafidz van het Ar- menconsortium in Jakarta noemt de rondleiding door de sloppenwij ken stuitend: „Het is toch geen die rentuin? Hierdoor verwachten ar me mensen dat ze alleen maar hun hand op hoeven te houden wanneer ze blanke mensen zien." MELBOURNE De politie van de Australische stad Melbourne onderzoekt het in brand steken van een Indiase man. De 29-jarige Indiër werd met zwa re verwondingen opgenomen in het ziekenhuis, nadat hij naar ei gen zeggen door vier man werd be laagd en in brand werd gestoken. Ze duwden hem tegen zijn auto en overgoten hem met een nog onbe kende vloeistof. ZAGREB Oppositiekandidaat Ivo Josipovic stevent af op een overwinning in de Kroatische presidentsverkiezin gen. Volgens een exitpoll van de tv-stations RTL en Nova heeft hij in de gisteren gehouden tweede ronde 64,6 procent van de stem men behaald en Milan Bandic 35,4 procent. Aangenomen wordt dat de sociaal-democraat de prowester- se koers van de regering volgt. RIZE In de Noord-Turkse stad Rize schal de zaterdagavond in plaats van de oproep tot gebed keiharde Turkse muziek over de stad. Iemand had weten in te breken in het geluids systeem dat 170 moskeeën in de stad bedient, en liet traditionele Turkse muziek door de luidspre kers knallen. De stadsmoefti in Ri ze kon er niet om lachen. De hacker is.vooralsnog onbekend. MEXICO-STAD TARIN KOWT Drie hulpverleners zijn gisteren om het leven gekomen en twee ge wond geraakt door een bermbom in de Afghaanse provincie Uruz- gan. Ze waren volgens het Afghaan se ministerie van Binnenlandse Za ken op weg naar hun kantoor iri de provinciehoofdstad Tarin Kowt, toen hun voertuig werd opgebla zen. Het ministerie wist verder geen bijzonderheden. HONGKONG De politie van Hongkong heeft za terdagnacht een man aangehouden die ervan verdacht wordt twee fles sen met bijtend zuur in een menig te te hebben gegooid. Bij de aanval raakten minstens dertig mensen gewond. Of de Chinees van in de dertig ook betrokken was bij eerde re zuuraanvallen met ruim hon derd gewonden in Hongkong wordt nog onderzocht. ROME De Italiaanse, premier Silvio Berlus coni hervat vandaag zijn werk zaamheden, nadat hij vier weken rust moest houden door een aan slag met een miniatuurbeeldje. Dat meldden Italiaanse media. Berlus coni werd half december tijdens een partijbijeenkomst in Milaan verwond door een omstander met psychische problemen die een beeldje in zijn gezicht gooide. Een Mexicaanse saus, de mole, een mix van kruiden en pepers, wordt door een aantal scanners op lucht havens aangezien* voor explosie ven. Dit hebben luchtvaartautori teiten in Mexico bevestigd. Dag blad Reforma bericht dat recentelijk op vluchten naar de VS tot vier keer toe mole door de scanner voor explosieven werd aangezien. sen. Het aantal mensen met gesub sidieerde gezondheidszorgverzeke ringen zal drastisch stijgen. We hebben nu al gezondheidszorgfa- brieken waar arme mensen naar toe moeten. De verschrikkelijke tweedeling in de zorg blijft be staan." Medicijnen zullen ook in het nieuwe stelsel extreem duur blijven, vreest Scheiner, die zelf hartstochtelijk pleit voor een pu bliek ziekenfonds. „Obama beloofde tijdens zijn cam pagne nog dat we medicijnen uit landen als Canada mochten gaan importeren, maar dat gaat niet door. Hij heeft dat plan opgeofferd om de steun van de farmaceu tische industrie te krijgen. Het re sultaat is dat straks nog steeds mil joenen mensen hun medicijnen niet kunnen betalen." Ondanks al le kritiek voelt Scheiner mededo gen voor zijn oud-patiënt, die hij beschouwt als een 'zeer fatsoenlij ke, briljante man'. „Hij moet ook doodziek zijn van alle compromis sen die hij moet sluiten." THAILAND stipreizen.nl ^voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer exd. Calamiteïtenfonds/rese *voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer exd. Calamiteïtenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7