Woede bij Delta over afzeggen C 321 sport 'Pietje9 Raijmakers wint Dallinga/Polka Print klimt op ranglijst Geluk lacht Evertse in klasse tot 1.35 meter eindelijk beetje toe maandag 11 januari 2010 door joop van den Oudenhoven OSS - Met een 4-4-gelijkspel tegen Dombosch Bouw kwamen de Zeeuws-Vlaamse driebanders van Dallinga/Polka Print goed voor de dag in poule 2 van de eerste di visie. Het was een nuttig gelijk spel, waardoor er een punt kon' worden bijgeschreven en een plaatsje werd opgeschoven op de ranglijst. Gezien de tegenstanders was het ook een zeer verdienstelijk punt. Met René Wijnen en Marti Herm- se - de kampioen van Aruba - hadden de thuisspelers een paar geduchte tegenstanders in huis. 1 Daarnaast ontpopt Bert Pij nenburg zich steeds meer als een plaag voor de Sluiskilse biljarters. Werd in de eerste wedstrijd van het seizoen Meerten Dallinga 101 beurten lang bezig gehouden en verslagen door Pijnenburg, nu moest Patrick Vasseur er in record tempo aan geloven. Speelde de speler van Dombosch Bouw des tijds 0.445 gemiddeld, nu kwam hij tot 1.500. Berry Dallinga, goed voor een ge- middende van 1.216, en Jean Paul de Kraker waren goed bij de les en zorgden voor twee overwin ningen. Daarmee stelden ze een puntendeling veilig. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Wat een topweekeinde had moeten worden voor de drie banders van Delta/Fast Bouwservi- ce en de biljartliefhebbers in Zee land, werd een regelrechte flop. De tegenstander van zaterdag, Crystal Kelly, zegde doodleuk af In de tweede helft van het dubbel- weekeinde werd er met 6-2 gewon nen van DKM Tools/Nedglas in Oosterhout. Verbrugge Terminals haalde uit de dubbel één punt. De ploeg speelde in Hoeven tegen Schuier Cues 4-4 en verloor thuis van Maas/Lasmontage Holland met 6-2. Er was in Sluiskil grote veront waardiging over de afzegging van Crystal Kelly. De topploeg liet zon der overeenstemming met de thuisclub of toestemming van de KNBB verstek gaan. Jan Kikken, de teamleider van Delta/Fast, was des duivels. „Hoe bestaat het dat zoiets kan", vroeg hij zich hardop af „Zij moeten gestraft worden. Ei genlijk moet het gewoon 8-0 voor ons worden. Ik heb Meerten Dal linga, onze voorzitter, gebeld en ge vraagd om protest aan te tekenen. Dat is wel al gebeurd door op het wedstrijdformulier te zetten dat wij wilden spelen en dat zij dat weigerden. Ik vind dit op het rand je van competitievervalsing." Meerten Dallinga stond ook per plex van het optreden van Crystal Kelly. „We hadden natuurlijk graag gespeeld. Ook nu nog. Als we de punten krijgen is dat wel mooi, maar liever heb ik die ploeg hier voor een mooie biljarthappe ning." De actie van Crystal Kelly riep de vraag op: wie beslist eigenlijk over een afgelasting? Mag een team daar zelf over beslissen? „Hier is in elk geval het laatste woord nog niet over gesproken", zei Dal linga. Er werd voor de liefhebbers ook nog gebiljart, al moesten de aan hangers daarvoor wachten tot gis teren. In Oosterhout versloeg Delta/Fast het team van DKM Tools. De overwinningen kwamen op naam van Eddy Leppens, Jean Paul de Bruijn en Peter de Backer. door Koen de Vries NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Veel deelnemers lieten zaterdag verstek gaan op Jumping Indoor Nieuw- land. Ze durfden het niet aan om in een sneeuwstorm met hun dure paarden diep Zeeland in te rijden voor de hoofdrubrieken van het zo langzamerhand prestigieuze springtoernooi. Het aangekondig de noodweer bleef uit, ongeveer de helft van de amazones en rui ters kwam niet, maar aan spekta kel was er geen gebrek in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Vijf combinaties zorgden in de hoofdrubriek voor een onwaar schijnlijk spannende barrage. Alle vijf bleven foutloos en tussen de nummers één en vijf zat een gaatje van nog geen 1,4 seconde. Piet Ray- makers-junior uit Asten ging er met Sinclair met de Grote Prijs van door. Hij bleef de verrassende Anouk Kort uit Lewedorp 0,21 se conde voor. Piet Raijmakers-junior (27), zoon van de vermaarde springruiter Piet Raijmakers en om begrijpelijke re den ook wel Pietje genoemd, had zijn zege te danken aan een gein tje. Als voorlaatste starter in de bar rage vroeg hij aan Tom Martens en Vincent Voorn hoeveel gallop- sprongen zij tussen de laatste twee hindernissen hadden gemaakt. De West-Brabanders noemden het on waarschijnlijk lage aantal van zes, terwijl ze er maar net aan zeven ge noeg hadden gehad. Oost-Braban der Raijmakers krabde bedenkelijk achter zijn oor, gaf Sinclair de spo ren, maar deed wel wat zijn con currenten hadden gezegd. Hij liet zijn paard slechts zes sprongen ma ken en stuurde hem daarna als een cowboy over de laatste hindernis. Paard en ruiter slaagden wonder wel in hun kamikazeactie. „Na die zes sprongen had ik boven de laatste hindernis een bijna dood-ervaring", lachte Raijmakers. „Maar het lukte wel. Als Sinclair ze ven gallopsprongen had gemaakt, hadden we nooit gewonnen. Dat had te veel tijd gekost." De overwinning kwam op een mooi moment. Zijn paard Sinclair door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Na drie dagen topsport kunnen de Zeeuw se ruiters met negen overwinnin gen op een succesvol Jumping In- door Nieuwland terugkijken. Met de overwinning van Jackpot klasse L gaf de Vlissingse Debora Benschop vrijdagnacht aan de suc cesreeks van de Zeeuwse amazones in Stal de Kroo een vervolg. Anouk Kort uit Lewedorp zette zaterdag met de zege in het nationaal 1.40 meter twee fasen de kroon op het werk. Ex-Zeeuw Dennis Evertse schreef op een steenworp afstand van zijn geboortehuis het nationaal 1.35 meter klassiek op zijn naam. Evertse heeft sinds hij twee jaar ge leden eerste stalruiter bij internatio nal Leon Thijsen werd, veel pro gressie gemaakt. Hij hoort inmid dels tot de Nederlandse subtop en heeft ook in het buitenland zijn sporen al verdiend. De stylist werd op alle onderdelen van de nationa le rubrieken kansen toegedicht, maar het zat de 22-jarige springrui ter die met zes paarden in actie kwam niet mee. Het leek erop dat hij met alleen ereplaatsen genoe gen moest nemen. Op de valreep was vrouwe Fortuna eindelijk op zijn hand. In de klasse tot 1.35 meter klassiek kreeg hij met Upsala in de barrage een pechfoutje aan zijn broek, maar dat bleef door zijn drie achtervol gers onbestraft. „Het klinkt mis schien vreemd, maar ik ben best te vreden. Mijn paarden sprongen ge weldig. Het zat gewoon niet mee. Ook in andere wedstrijden raak je wel eens een balk, maar dan blij ven ze liggen. Als ik ze nu even tou cheerde flikkerden ze al naar bene den. Dat was ook zo in deze rubriek. Na een langdurige blessu re was het voor Upsala pas de vijfde wedstrijd. Ze sprong super. Die fout was gewoon domme pech. Maar gelukkig eindelijk dan toch dat beetje geluk", vertelde Evertse. In de prijs om de Jackpot klasse L bleek er tegen Debora Benschop met de merrie Victoria geen kruid gewassen. Als eerste in de barrage stuurde de Vlissingse de Calva- dos-dochter in 37,55 seconden fout loos rond. De twaalf achtervolgers beten de tanden hierop stuk. Ben schop bleef de prof Mirjan Hyrion uit Meijel met Zaline liefst twee tel len voor. Benschop: „De rubriek hiervoor stond ik ook lang aan de leiding, maar toen was Yvonne Ja- kobsen nog een fractie sneller. Nu liep Victoria weer super. Daarom ging ik binnendoor naar de laatste hindernis. Daar lag de winst." Anouk Kort uit Lewedorp in actie in de rubriek tot 1.35 meter. Dennis Evertse won de klasse tot 1.35 meter. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66