301 sport 19 Voorwaarts bevestigt stijgende Korfballers Luctor pakken eerste punten Pearle sleept punt uit het vuur, Geslootene Boom gaat onderuit Landau 2 te sterk voor reserves Terneuzen La Porte D'or weer koploper in Orevo Wim Fenijn nieuwe trainer van Cadzand Zeven eerste plaatsen voor EMM op ZK Brons voor Baart, goud voor Van Gaever VOLLEYBAL Voorwaarts boekt in de strijd om lijfsbehoud een belangrijke overwinning op directe concurrent Jola/Olympus uit Made. maandag 11 januari 2010 TERNEUZEN In de hoofdklasse van de Zeeuwse Schaakbond handhaaft Landau 2 zich na een 6-2-zege op Terneuzen 2 in de top van de ranglijst. Vooral de winst van Jaap Dekker te gen de sterker geachte Landauspe- ler Wilfried Vleeskens sprong in het oog. Op de andere borden had Landau meestal een overwicht. Aan het laatste bord zorgde Paul Dhondt voor het tweede partij- punt van de thuisploeg. Zierikzee 1 werd nog vaster op de laatste plaats gedrukt na de nederlaag (5'/2-2'/2) tegen De Zwarte Dame 1. OOSTBURG In de eerste klasse van het Ore- vo-zaalvoetbal is La Porte D'or goed aan het jaar begonnen. De mannen uit IJzendijke wonnen met 10-2 van Drie Koningen. Ver der versloeg Spitsbroek Trendy Te lecom met 5-1 en pakte Oud Sluis zijn eerste punten tegen GAOS. Dit werd 7-0. TERNEUZEN Voetbalvereniging Cadzand heeft Wim Fenijn aangetrokken als nieu we hoofdtrainer. De oefenmeester uit IJzendijke volgt bij de zaterdag-vierdeklasser Ruud Cornelis op. Die vertrekt na acht jaar naar zondag-vierdeklasser Corn Boys. Fenijn is bezig aan zijn derde sei zoen bij zondagclub Oostburg. Met die ploeg promoveerde hij twee jaar geleden naar de vierde klasse. ZIERIKZEE Turnvereniging EMM uit Terneu zen veroverde op het Zeeuws kam pioenschap voor vrouwen en meis jes in Zierikzee zeven keer goud. Het eremetaal ging naar Joëlle Dha- nis, Esmee Schelfhout, Simone Wit te, Marie Hoek, Marjolein Hame link, Bo Willems en Lisa den Dek ker. EMM, dat uitkwam in de twee de divisie (voor Zeeuws-Vlaamse begrippen het hoogste niveau), won verder twee keer zilver en vier keer brons. Voor Voorwaarts Axel won Jarnila Mieras goud. Die vereniging legde ook beslag op twee zilveren plakken. Thor uit Sas van Gent behaalde twee keer zilver en één keer brons. STEENBERGEN Fons Baart van 't Bierwinkeltje is op het regionaal kampioenschap driebanden groot derde klasse der de geworden. De titel was voor Cor- né Bakkers van ZBGG. Patrick van Gaever won in Hof van Eede poule zuid van het persoonlijk kampioen schap bandstoten vijfde klasse. De biljarter van GOA bleef ongeslagen. In Steenbergen was brons het hoogst haalbare voor Baart, omdat de latere kampioen niet thuishoort in deze klasse. Hij wordt kam pioen, promoveert, doet dan twee jaar niet meer mèe, keert terug in de derde klasse om daarna weer kampioen te worden. Het toernooi was nauwelijks spannend. Het aantal punten dat Voorwaarts tot dusverre in de promotieklasse heeft veroverd. door Joop van den Oudenhoven SAS VAN CENT - Het driebanden team van Pearle Opticiens speelde na een zinderend duel met 4-4 ge lijk tegen de nummer twee van de tweede divisie, Gommers Grond werken. De Geslootene Boom deed het twee divisies lager min der met een 6-2-nederlaag in Zun- dert tegen BH Keukens. Een vreemd verloop tekende de thuisduel van Pearle. Etiënne van Damrne stond met 31-33 achter te gen Ton de Hoon toen hij met een slotserie van vier de winst binnen sleepte. Bij Dion Bergmans gebeur de het omgekeerde tegen Leo Schrauwen. Bergmans leek op weg naar de finish toen hij met een se rie van vijf op 34 caramboles kwam en een maakbare driehoek overhield voor het laatste punt. Hij miste en tegenstander Schrau wen profiteerde optimaal. Aardige bijkomstigheid: Leo Schrauwen speelt in de derde divi sie als kopman voor 't Bierwinkel- tje in hetzelfde lokaal waar hij nu op bezoek kwam als invaller bij de Brabanders. Na de thee ging Jens van Dam van start met series van twee en zes. Hij werd soepel voorbijgestreefd door Lennart Schrauwen, die sterk van repliek diende en met ruime voorsprong won. Na een weergalo ze partij tegen zijn landgenoot Vic van Herreweghe trok de Belg Le sley Menheer de stand weer gelijk voor de thuisploeg. Menheer be gon met zeventien rake stoten uit vier beurten en had toen zijn te genstander al monddood gemaakt. De Geslootene Boom liep tegen een zware nederlaag op. Het team was echter dichter bij een punten- deling dan op het eerste oog lijkt. Benny Visser kwam een puntje te kort en had voor een gelijkspel kunnen zorgen. Nu keerde de ploeg met lege handen huiswaarts ondanks een sterk optreden van Jo Boogaert. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - In het kielzog van de koplopers Blauw Wit en Atlas be haalde Zaamslag een benauwde re mise bij KVK. Geen schoon heidsprijs, wel voldoende resultaat om aansluiting te houden bij de bovenste drie. In eigen huis ver sloeg Luctor Volharding, met wie het samen met BKC nu de laatste plaats deelt. Het waren de eerste punten voor de Terneuzenaren. KVK-Zaamslag 7-7: Onder het juk van een entertainende arbiter speelden KVK en Zaamslag een fai re wedstrijd met pittige duels. Hoe wel Zaamslag-coach Ivan de Herdt de hand na het gelijkspel ook in ei gen boezem stak, vond hij het op treden van de arbiter beschamend. Over de inzet van zijn ploeg was de Herdt te spreken. „Maar qua zorgvuldigheid moet het allemaal een stuk beter", aldus de Herdt, die te kennen heeft gegeven dat hij Zaamslag na tien jaar trainer schap gaat verlaten. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 3, Marco van Reeuwijk 2, Joost Hamelink en Marjolein Verpoorte 1 Luctor-Volharding 14-10: „Einde lijk!", slaakte Luctor-coach Peter Durink een zucht van verlichting. Volharding klampte tot de rust (5-4) aan, maar moest binnen vijf minuten een verschil van vier pun ten toestaan. Luctor speelde de par tij gedisciplineerd uit en profiteer de van rake afstandschoten. „Een terechte zege", zei Durink, wiens taak volgens interne afspraak na het zaalseizoen wordt overgeno men door Sylvia Trouwborst. Scores Luctor: Davy Jonker 6, Marjo lein Durink, Sylvia Trouwborst en Pieter Kousemaker 2, Adri de Jonge en An- niek Verschuure 1. Frank Oudenaerd (oranje shirt) smasht namens Voorwaarts langs het blok van Jola/Olympus. De Axelaren zouden in Made met 3-1 aan het langste eind trekken. foto Edwin Wiekens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64