ió I Moss imponeert 'Neptunus kijkt toe' Minder bekend, maar wel spannend TRIO MURALI zeeland in de vorige eeuw agenda MOSS maandag 11 januari 2010 door Rolf Bosboom POPMUZIEK KLASSIEKE MUZIEK Open Haard Concert Werken van Ph. Gaubert, E. Fabre- gas en C.M. von Weber. Door het Trio Murali: Christel Verrijdt (fluit), Nelleke Hoekstra (cello) en Nele Hoebers (piano). Gehoord zo. 10 januari in Porgy en Bess, Terneuzen. door Jeanette Vergouwen Drie jonge vrouwen die el kaar muzikaal vinden in klank, kleur en expressie. Via de muziek willen zij emoties overbrengen. Een fluittrio heeft een apart timbre en het Trio Mura li brengt vooral originele werken. Het recital begon met Trois Aqua relles van Philippe Gaubert, impres sionistische muziek waarin de och tend, avond en een serenade wor den uitgebeeld. De rol van de fluit, die mooi ondersteund wordt door de cello, is in de compositie van Gaubert belangrijk en de pianopar tij is schatplichtig aan Debussy. De hedendaagse vierdelige compo sitie Voces de mi Tierra van Elisen- da Fabregas is een eerbetoon aan Spanje. De melodieën zijn origi neel en niet gebaseerd op traditio nele folklore muziek, maar ze ade men wel een Spaanse sfeer. El Cor- tejo is een hartstochtelijk deel waarin twee thema's elkaar omhel zen en beïnvloeden. Noche en la Al- hambra belicht het bekende Fla mencolied, gebracht door de cello waarna een aantal variaties volgen. La moza a el gitano (scherzando) is het verhaal over een boerenmeisje en een zigeuner. Het energieke en toch elegante thema van het meis je wordt gebracht door de fluit en de cello laat de melodie in mineur, vol syncopen, van de zigeuner ho ren. Interessant was dat de fluitme lodie in mineur zonder onderbre king overgaat in deel 4; Gigue. Dit slotdeel klinkt opwindend. Het kan gezien worden als een vlucht en een achtervolging. De muziek van Fabregas is modern, maar toe gankelijk en is in een ietwat eclecti sche stijl geschreven. Het Trio op. 63 in g heeft Carl Ma ria von Weber opgedragen aan de cellist Jungh. Het werk is knap van compositie, alles zit er in: fugati- sche trekjes, pittige ritmes, expres sie, emotie en romantiek. De wee moedige passage door de cello il lustreerde prachtig het nostal gische karakter van het Allegro mo derato. In het Scherzo, een kort, lichtvoetig en vrolijk deel, pakte de fluitiste virtuoosmit. Het Andan te Espressivo kreeg de ondertitel Schafers Klage. De fluit zong als het ware in de romantische, vrij eenvoudige melodie en de pianiste zorgde voor een harmonieuze be geleiding. In het repetitieve slot deel Finale, met een duidelijk the ma uit Der Freischütz, waren mooie dialogen tussen fluit en cel lo en epn ondersteunende begelei ding door de piano. Het Trio Mura li bewees dat het zowel het virtuo ze als het gevoelige van de muziek kon overbrengen. La Muerte del an gel van Piazzolla was de toegift. Vandaag weer een winters tafereel uit de verzameling van Hans Linden- berg uit Goes. We geven een hint, want het is niet eenvoudig. U moet het in Zeeuws-Vlaanderen zoeken. De vraag luidt: Wie weet waar dit is? U kunt uiteraard de oplossing ver melden zonder toevoeging, maar we zijn benieuwd naar anekdotes of verhalen die te maken hebben met deze omgeving. De oplossing kan verstuurd worden naar de redactie van de PZC, post bus 91, 4330 AB Middelburg, met vermelding van Raadkaart. Of fax naar 0118-434019. Inzenden via e-mail kan naar de redactie@pzc.nl. Drie in zenders van goede oplossingen krijgen een waardebon. Het Havenpark, het Bellamypark (Vlissingen) en de Dam in Middel burg kregen allemaal veel stem men. De meeste gingen uiteinde lijk naar Het Zierikzeese Haven park en dat was ook het enige goe de antwoord. Joop Rotte uit Vlis singen vond het als oud-Zierikzee- ënaar 'weer niet zo'n moeilijke raadkaart'. „De afbeelding toont het Havenpark met op de voor grond de fontein met de stenen kikkerbeeldjes, die water spuw den." De spuitende kikkers kwa men vaak terug bij de vele inzen ders. Stien Bolijn uit Bruinisse vult daarbij nog aan dat op de ach tergrond de bakkerij Quant te zien is. „Hij kwam iedere dag bij ons met brood. Daarnaast is de dro gist, daar kreeg je een dropje. Ik zie nog net de tandartspraktijk van Van de Velde en rechts van de muziektent is de Beuze." In de verte steekt de top van de Stadhuistoren net boven de bo men uit. „Daar bovenop staat Nep tunus", schrijft mevrouw Gij- zel-van Liere. De zeegod houdt de stad goedkeurend in het oog. Aan het statige Havenpark liggen voornamelijk deftige herenhuizen, maar 'halverwege' was er een weg getje dat ook wel het 'hoerenpad- je' werd genoemd. Dit laatste deelt R. Wieland-Steendam uit Terneu zen ons mee. De waardebonnen gaan naar: D. Nieuwdorp, Goes, Stien Bolijn, A. Houmes Sint-Laurens. Het complete agenda-aanbod vindt u op onze website. OP PAD Goes Movies That Matter vertoont de films Bingo en Paradise - Three Journeys in this World over het gedroomde paradijs Euro pa en de desillusies en horror van het le ven van een illegaal. Na de films een ver diepingsprogramma verzorgd door Am nesty International waarin een link wordt gelegd met vluchtelingen in Zeeland. Podium 't Beest, 19.30 uur PODIUM Zierikzee Open repetitieavond van het Christelijk Gemengd Eilandenkoor. In de Nieuwe Kerk, van 19.45 tot 21.45 uur. FILMS BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Avatar:20.00uur; Sherlock Holmes: 20.00 uur; It's Complicated: 20.00 uur; Wendy and Lucy: 20.30 uur; .GOES 't Beest, Movies that matter, Bingo en Paradise, three journeys in'this world; 19.30 uur; Merral, Avatar: 18.30 en 21.30 uur; De hel van '63: 19.00 uur; It's Complicated: 18.45 en 21.15 uur; Komt een vrouw bij de dokter: 21.15 uur; Sherlock Holmes: 19.15 en 21.45 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Hilde: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, Brothers: 20.00 uur; TERNEUZEN View, Sherlock Holmes: 21.00 uur; Avatar: 20.15 uur; It's complicated: 19.00 u; Komt een vrouw bij de dokter: 20.30 u; VLISSINGEN CineCity, Aivin en de Chipmunks 2: 13.45 en 16.15 u.; Anubis: 14.00 en 16.15 u.; Ava tar: 13.30, 16.45,18.45 en 20.30 u.; Brothers: 21.30 u.; De hel van '63: 16.15,19.15 en 21.45 u.; De Storm: 13.45 u.; It's Complicated: 13.45, 19.00 en 21.45 u.; Komt een vrouw bij de dok ter: 16.30 en 19.15 u.; Law abiding citi zen: 22.00 u.; Old dogs: 14.00, 16.15 en 19.15 u.; Sherlock Holmes: 13.30, 16.15, 19.00 en 21.45 u.; Sneak: 22.00; Marien Dorleijn stond niet op de lijst van Bij zondere Zeeuwen van 2009 die vrijdag door commissaris van de koningin Kar- la Peijs in het zonnetje werden ge zet. Toch zou hij er allerminst op hebben misstaan. Met zijn band Moss leverde de uit Middelburg afkomstige zanger/gi tarist een van de beste en meestge- prezen albums van het jaar af: Ne ver be scared/don't be a hero. Sinds dien hoort Moss tot de eredivisie van de Nederlandse pop. En dus waren de verwachtingen hoogge spannen voor het optreden van af gelopen zaterdag in De Spot. Voordat Moss los kon gaan, mocht de Zeeuws-Vlaamse groep Bluem het publiek opwarmen. Het kwar tet liet, als voorbode van de ko- Marien Dorleijn (zang/gitaar), Bob Gibson (gitaar/toetsen), Jas per Verhulst (bas), Finn Kruyning (drums), Michiel Stam (gitaar) za 9/1, De Spot, Middelburg mende EP Chronicironic, opvallend veel nieuw werk horen. Dat klonk wat rauwer en volwassener dan hun bekende nummers en maakte in elk geval nieuwsgierig. Het was al even geleden - ruim twee jaar - dat Moss in Zeeland was te zien. Marien Dorleijn ver ontschuldigde zich daar zaterdag zelfs even voor, in woord én mu ziek, in de vorm van I apologise. Het verschil tussen Moss anno 2007 en anno 2010 bleek groot te zijn. Toen ging het om een enigs- Marien Dorleijn overtuigde met zijn band Moss in De Spot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62