zeeland 115 door wintersprookje Actie Maristen voor school pater Fusie Terneuzense protestantse kerken INFOI» ►AG allure Drugs in beslag Dirigent fanfare St. Jan overleden ir Executieverkoop CONCEPT WONEN Van der Valk Hotel, GOES aan de A.Fokkerstraat 100 tussen 16.00 en 20.00 da's thuiskomen maandag 11 januari 2010 BRESKENS - Op het Veerplein in Breskens zijn afgelopen weekeinde drie jonge Vlamingen aangehou den voor het in bezit hebben van softdrugs. T\vee van hen konden de opgelegde boetes - 400 en 300 euro - direct betalen, de derde kreeg een dagvaarding mee. Alle aangeschafte roesmiddelen moest het Vlaamse trio inleveren. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Pater Joris betoogt in de binnentuin van het Maristencomplex in Huist dat doven een volwaardig leven kunnen leiden. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst HULST - Pater Joris van de Zant (69) helpt al decennialang armen en kanslozen op eilanden in de Stille Oceaan. Maar zijn levens werk is nog niet af Als het aan hem ligt, onderwijst en helpt hij doven en andere gehandicapten op de Salomonseilanden nog hon derdvijftig jaar. Pater Joris is een paar maanden in Nederland. Onder meer om fami lie en (oud-)collega's te bezoeken. En ook bij de Hulster Maristen gaat 'broeder Joris' altijd langs. Ook al omdat ze zijn werkzaamhe den regelmatig steunen met acties. Ruim vijftig mensen kwamen za terdag kijken naar een diapresenta tie van Loes Cornells, administra teur in het Maristenhuis aan de Zandstraat. Cornelis was afgelo pen najaar met haar man enkele weken op bezoek bij pater Joris en maakte foto's van de situatie en de activiteiten in zijn 'dovenschool'. Pater Joris en medestanders leren doven gebarentaal, Engels, reke nen, tuinieren, bouwen en land bouwmethodes. Meisjes leren ook veel van die vakken en krijgen daarnaast onderwijs over gezond heidszorg en huishoudelijke vaar digheden als koken en naaien. Pater Joris kan nog steeds naaima chines en gereedschap gebruiken, maar heeft nog liever geld. „Het verschepen van een container goe deren kost zevenduizend euro. Dat geld kan ik beter direct besteden", legt hij uit. De drie afgedankte containers die hij eerder kreeg, zijn overigens wel goed terechtgekomen. „Daar heb ik een werkplaats van gemaakt." met wandelverenigingen over eventuele gevaarlijke overlappin gen." Om hun goede wil te tonen aan omwonenden van uitgezette routes en wegbeheerders ruimen leden van de toerclub bijvoorbeeld ook de verwijzingspijlen en -lin ten direct na binnenkomst van laatste deelnemers weer op. De nieuwjaarstocht van de Axelse toerclub is normaal goed voor vijf tot zeshonderd deelnemers, wielrij ders die het nieuwe jaar sportief willen beginnen. Zondag schrijven zich 'slechts' 210 fietsers in. „Als je eerst honderd kilometer moet rij den om hier te komen en thuis ligt een pak sneeuw voor de deur, dan krab je je nog wel een keer achter de oren. Er hebben toch ook nog behoorlijk wat toerders gebeld om te vragen hoe het weer hier was en die zijn toch geko men." De voorzitter constateerde wel dat er wat meer deel nemers voor de route van veertig kilometer kozen. „De mees ten kiezen normaal voor de lang ste afstand van vijftig kilometer, maar nu verkozen velen de middel ste afstand van veertig kilometer." Janco de Zeeuw uit Terneuzen en Alain van der Vloet uit Hulst na men ook de 'verstandigste weg'. Ze fietsen vaak op zondag met an dere ondernemers vijftig of zestig kilometer en draaien hun hand ook niet om voor een paar kilome ters meer. De naam van hun gezel ligheidsclubje is tenslotte 'Lusje er bij'. „Het was vandaag inderdaad meer lusje eraf' grijnst Janco om er lachend aan toe te voegen dat „het niet de bedoeling was dat dat uitlekte." Van der Vloet en De Zeeuws had den overigens geen ongelijk. Op di verse plaatsen, vooral in bochten, gingen fietsers onderuit. Eén on fortuinlijke wielrijder uit Axel moest met een gebroken arm naar de huisartsenpost, de overigen kwamen er vanaf met gekneusde ledematen of blauwe plekken. Echt ervaren toerrijders vallen niet. Frans den Deurwaarder en Renato Ambrosini, leden van de Axelse toerclub, reden dus zonder problemen de vijftig. Hun maat Frits Bakker, zelf al weken aan de kant na een gevoelige val: „De der tig kilometer is voor watjes!!!" rijk bijna alleen. Niet dat dat per se nodig is. De natuur en de weg zijn er voor iedereen, vindt het be stuur van TC (Toerclub) Axel.- Voorzitter Bram Dieleman en se cretaris Bram van de Velde heb ben het niet zo op druktemakers die bewoners en voetgangers de stuipen op het lijf jagen of hard roepend wandelaars aan de kant ja gen. Dieleman: „We willen alle maal van onze hobby genieten. Dus moet je rekening met elkaar houden en af en toe in de rem men knijpen als je op een drukker wegdeel komt." Het bestuur van TC Axel is bereid naar anderen te luisteren. De voor zitter: „Eigenaren van recreatie huisjes hebben ons eens gevraagd of we hun straatje links konden la ten liggen. En we kijken ook altijd even op de wandelkalender om zo nodig afspraken te kunnen maken tussen Axel en Koewacht. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De Hervormde Ge meente en de Gereformeerde Kerk Terneuzen vierden gisteren dat ze officieel zijn gefuseerd tot Protes tantse gemeente te Terneuzen. De acte van vereniging werd 31 de cember vorig jaar ten overstaan van de notaris al ondertekend door vertegenwoordigers van bei de voormalige kerkgenootschap pen. Maar met een feestelijke vie ring in de Terneuzense Opstan- dingskerk, waarbij burgemeester Jan Lonink en wethoüSër Jaap Bos I te gast waren, werd de fusie ook voor alle gemeenteleden zichtbaar. Landelijk fuseerden hervormde, ge reformeerde en Lutherse kerken al in mei 2004 tot de Protestantse Kerken Nederland (PKN). In Ter neuzen is sinds die fusie 'gestaag, maar niet overhaast' gewerkt aan fusie van de Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente, meldt ouderling Hans Roos van de nieuwe Protestantse Gemeente te Terneuzen. De fusiedocumenten zijn in de loop van vorig jaar opgesteld en de financiële huishoudingen van de twee genootschappen werden 'in eengeschoven'. De gemeenteleden zijn gehoord en geïnformeerd en toen ook de classis Zeeuws-Vlaan; deren zijn fiat gaf) kon de fusie per 1 januari 2010 ingaan. SINT JANSTEEN - Patrick van den Eynde (42) is vorige week onver wacht overleden na plotselinge op name vanwege hartproblemen. De uit het Vlaamse Lier afkomstige Van den Eynde was sinds eind 2006 dirigent van fanfare Sint Jan uit Sint Jansteen. Onder zijn lei ding behaalde de muziekvereni ging in die korte tijd een eerste prijs in de derde divisie tijdens het KNFM-concours te Terneuzen en zilver op het internationaal mu ziekconcours te Praag. Morgen hou den de vier muziekkorpsen waar hij dirigent van was, waaronder naast Sint Jan ook Muziekvereni ging Arnemuiden, een speciaal her denkingsconcert. Het concert in theater de Mythe in Goes begint om 13.00 uur. Concept Wonen Argonstraat 1G 7463 PD Rijssen t 0548 80 19 40 www.conceptwonen.nl Concept Wonen h onderdeel v«n Allure Bouw B V, Rijssen 12 januari allure bouw b.v. Argonstraat 3 t 0548 - 80 19 80 info@aUurebouwjpt 7463 PD Rijssen f 0548 - 80 19 55 www.allurebouw.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61