Veldrit voert fietsers I4| OS Kunstenaar Gerard van Grieken (74) overleden Achternaam REIZEN Christenvrouwen houden thema-avond Bovenste verdieping woning brandt uit Kerstbomen her en der in regio verbrand Heilsleger houdt Nieuwjaarspraise Dronken automobilist negeert stopteken almanak NIEUWJAARSTOCHT Toerclub Axel tevreden met 210 deelnemers Waarderingsprijs voor buutreedners maandag 11 januari 2010 Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Vraag naar de voor- waarden bij uw ANVR- j reisadviseur of kijk op III www.oad.nl/siaaislot'erij. www.oad.nl ZAAMSLAC Pastoraal adviseur en hulpverlener Ria van Langevelde uit Heikant spreekt donderdag 21 januari het onderwerp 'Wie mag ik zijn in Christus'. Van Langevelde is uitge nodigd door de Christenvrouwen Zeeuws-Vlaanderen. Ze houdt haar lezing in gebouw De Rank, vanaf 19.30 uur. Meer informatie zie: vrouwendag@hotmail.com BRESKENS Een uitslaande brand heeft gistera vond water- en rookschade veroor zaakt in een huis aan de Breskense Dorpsstraat. De brandweer slaagde er in de brand binnen een half uur na de melding, net na tienen, mees ter te worden. Niemand raakte ge wond, omdat er geen mensen in het pand aanwezig waren. De offi cier van dienst van de brandweer had nog geen vermoeden over de oorzaak van de brand. CLINCE In onder meer Clinge, Aardenburg, Westdorpe en Sluiskil werden za terdag kerstbomen verbrand. In Vo gelwaarde werden de overtollige kerstbomen, al een dagje eerder in brand gestoken. Vooral kinderen, die vaak prijsjes kunnen verdienen met de aanvoer van bomen, kwa men op het legale 'fikkie stoken' af. In Clinge gingen op het terrein van de Sterre ruim driehonderd spar ren op de brandstapel. De brand weer hield bij het vreugdevuur een oogje in het zeil. De dorpsraad zorgde voor koek en zopie. TERNEUZEN De traditionele Nieuwjaarspraise van het Leger des Heils is dit jaar op zaterdag 30 januari. Vanaf 19.30 uur komen mensen samen in de Grote Kerk in de Terneuzense Noordstraat om liederen te zingen, te bidden en te luisteren naar gast spreker Jacques Davidse. Na afloop kunnen aanwezigen elkaar de bes te wensen overbrengen. AXEL De politie hield zaterdagochtend een 26-jarige man uit de gemeente Terneuzen aan, die zonder geldig rijbewijs en onder invloed van al cohol in een auto over de Kanaalka de in Axel reed. De man negeerde eerst een stopteken, maar zette na een korte achtervolging de auto stil in de Bachstraat. Hij bleek vier keer zoveel alcohol te hebben ge dronken als is toegestaan en had geen geldig rijbewijs. AXEL - In zijn nieuwe woonplaats Axel overleed beeldend kunste naar Gerard van Grieken zaterdag na een kortstondige ziekte op 74-jarige leeftijd. Van Grieken, tot voor kort Bressi- aander, was tot ver buiten de regio bekend door zijn vele schilderijen, aquarellen en olieverf, en tekenin gen: vooral over Breskense onder werpen als de vuurtoren, de boot en de haven. Maar ook Schelde- zichten en portretten van mensen, dieren en planten hangen over de hele wereld. Van Grieken was nauw betrokken bij het wel en wee van woonplaats Breskens. Als secretaris van de plaatselijke VVV was hij een van \y s - s - - Tijdens de godsdienstles op een mid delbare school in Middelburg ging het onderwerp over mensen en hun familienaam. De leerlingen wisten veel namen op te noemen van beken de en minder bekende personen waarna de docente opeens vroeg of iemand de achternaam van Mozes wist. De scholieren haalden vragend hun schouders op, totdat een van hen zelfverzekerd zijn vinger opstak. „Volgens mij is het Van de Berg", zei de jongen. Alle kinderen waren verbaasd over dat antwoord en niet in het minst de docente. Ze vroeg hem dan ook hoe hij op die naam kwam. „Nou", zei de leerling, „in de Bijbel staat: 'kijk daar komt Mozes van de Berg!'" door René Hoonhorst Pssssjjjt, pssssjjjt, pssss- jjjt... De fietser schrikt. Nee hè, net een paar ki lometer onderweg en al een lekke band... Inspectie van het voorwiel levert geen resultaat op. Als de wielrijder weer verder rijdt, snapt hij waar om. Sneeuw die zich in het profiel van de band perst, veroorzaakt het alarmerende geluid. Alsof-ie in een winterlandschap van Hendrik Avercamp of Salomon van Ruys- dael rondrijdt. Het zicht over de besneeuwde akkers en bosschages is schitterend. Maar de eenzame fietser, die af en toe wordt ingehaald door rappere renners, kan zich niet helemaal la ten betoveren door het uitzicht. Bevroren tractorsporen, uitsteken de boomstammen en smalle bos paadjes vragen om concentratie. De nieuwjaarstocht 2010 van Toer club Axel is een veldrit om in te lijsten. De polders en de bossen tussen Axel, Stekene en De Klinge liggen er sprookjesachtig mooi bij. Wandelaars en gelegenheidsfiet sers wagen zich zondagmorgen nog nauwelijks buiten en de mees te zondagsrijders onder de auto mobilisten blijven ook bij huis en haard. De toerrijders hebben het de bedenkers van de paas- en pink- stermarkten. Ook vierde hij al in 1988, ruim twintig jaar voor de aanstaande 'officiële' viering van vijfhonderd jaar Breskens, met groots vertoon de 500e jaarmarkt. Hij bedacht de kreet 'Bruisend Breskens', was in de jaren tachtig een van de initiatiefnemers van de kunstkring Breskens én regisseur van het legendarische toneelstuk annex film Café Centraal. In 1999 bij de oprichting van de dorpskrant ontwierp van Van Grie ken het beeldmerk voor 'Op Bres- jes'. In één oogopslag is te zien wat Breskens te bieden heeft: visse rij, strand, water, de kaai, de veer boot en vooral de vuurtoren. Goed ingepakt rijden drie wielrijders over besneeuwde dijken langs verschillende forten van de Staats-Spaanse Linie Tip? redactie@pzc.nl e®®®®®»»®®#®®»®»®®®»®®®® HULST - De Stichting Buutreedners ontving de 22e culturele prijs van Hulst in stijl. Wethouder Frank van Driessche, die een echte 'buut' hield, en bur gemeester Jan-Frans Mulder zongen de lof van de carnavalsredenaars van uit de ton. De burgemeester overhandigde de waarderingsprijs - een beeld je van Reynaert de Vos én een oorkonde - in de ton aan stichtingsvoorzitter Frans de Schepper. foto Peter Nicolai MEEST GELEZEN 1. Overvaller tankstation snel gepakt 2. Hevige brand in woning 3. Schaatsers doen het in het donker STEM OP DE STELLING Goed dat Zeeuws-Vlaamse scholen over de grens kijken zie www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60