PZC 'Aandacht voor ondernemersbelang' Overvaller tankstation snel gepakt ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 n 16 en 17 AFSPRAKEN Sluise middenstanders willen toezeggingen politici vóór gemeenteraadsverkiezingen Schaatsers doen het ook in het donker Tberclub Axel is tevreden over nieuwjaarstocht Moss bewijst ook op podium zijn klasse Maandag 11 januari 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst SLUIS - De Sluise middenstanders klagen dat ze de afgelopen jaren weinig gehoor vonden bij het ge meentebestuur. Er zijn zo weinig wensen vervuld dat de ondernemers regelmatig het gevoel hebben tegen windmo lens te vechten, betoogde voorzit ter Sancho Jansen vorige week nog tijdens de nieuwjaarsreceptie van Middenstandsvereniging Sluis (MVS). Om dat gevoel de komen de raadsperiode kwijt te raken, wil de MVS vóór de gemeenteraads verkiezingen afspraken maken met alle deelnemende partijen. De Sluise ondernemers en de gemeen te moeten elkaar weer als betrouw bare partners gaan zien; de mid denstanders worden nu elke keer opgeschrikt door nieuwe plannen en/of bezuinigingen van de ge meente, betoogt Jansen. „De bloe men voor de vrolijke tuiltjes die de binnenstad van voor- tot najaar sieren, zijn al weer besteld. Maar we willen niet weer worden ver rast met voornemens dat de ge meente haar bijdrage verder wil in krimpen." Ook het voortdurend opnieuw op borrelen van ideeën over het afslui ten van de binnenstad, het ophef fen van parkeerterreinen, het stop pen met Sluis Help Service of het aan banden leggen van uitstallin gen, irriteert de middenstanders. „We willen eerder en vaker bij het beleid worden betrokken." Het schort vooral aan goede com municatie tussen MVS en gemeen te, stelt de MVS-voorzitter nog maar eens. Burgemeester Jaap Sala liet tijdens de nieuwjaarsreceptie al weten dat die klacht door de on langs doorgevoerde reorganisatie tot het verleden behoort. Een amb tenaar die als vast aanspreekpuht voor de ondernemers fungeert, helpt hen snel antwoord te krijgen op al hun vragen. Regelmatig over leg met die ambtenaar én gemeen telijke deskundigen moet de ken nis van eikaars wensen en ver wachtingen op peil houden. Jansen is blij met die toezeggin gen. Maar hij wil ze dit voorjaar be vestigd horen door alle politieke partijen. De meeste Sluise onder nemers deden vorig jaar goede za ken, 'maar we willen onze naam en faam wel vasthouden'. Stap nu over Vi j f op Eneco GroenVast en ontvang de Wake-up Light van Philips! U profiteert drie jaar lang gegarandeerd van de huidige lage energieprijs met onze vaste scherpe prijs voor groene k stroom en gas. Goed voor i uw portemonnee en f het milieu! AXEL - Nu Koning Winter aan de macht blijft, hoeven schaatsers de natuur niet per se in. Ook baantjes op vij vers en - al dan niet door mensenhand gefabriceerde - plassen in stadjes en dorpen steken overal de kop op. Koek- en zopietenten zorgen er voor dat schaatsers hun motor aan de praat houden; bouwlampen en verlich- tingssnoeren verlengen de ijspret tot na het invallen van de duisternis. Zo konden liefhebbers door de inzet van ijsclubs, sportverenigingen, dorpsraden en (hore- ca)ondernemers ook 's avonds baantjes blijven trekken. Onder meer op de Kleine Kreek in Axel (zie foto), de brandput in Biervliet, De Kleine Vogel bij Kuitaart, het Ravelijn in IJzendijke, de Weel in Lamswaarde en onder gespoten tennisbanen in Sluiskil. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst TERNEUZEN - Een kwartier nadat hij een gewapende overval had ge pleegd op een tankstation in Ter- neuzen werd een 42-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats vrijdagavond al in de kraag gevat. De man kwam een paar minuten voor sluitingstijd (21.00 uur) tankstation Picobello aan de Bel- lamystraat binnen en bedreigde de alleen aanwezige eerste kassier Jo ris Waayer met een pistool. De kas sier overhandigde de inhoud van de kas'en belde direct nadat de man het pompstation verliet het alarmnummer 112. Waayer prijst de biker (politieman op een fiets) die snel ter plaatse was en de man - mede door het signalement - een kwartiertje na de overval inreken de in de omgeving van winkelcen trum Zuidpolder. De kassier had nauwelijks de tijd om te schrikken. „Maar het is na tuurlijk niet leuk als er opeens ie mand een pistool op je richt." Waayer hield zich aan de instruc ties, probeerde niet de held uitte hangen, maar overhandigde rustig het geld. Op welke wijze de proce dures moeten worden aangepast, overlegt hij binnenkort met de ei genaar van het tankstation. De overvaller zit - in afwachting van zijn voorgeleiding - vast in een Middelburgse politiecel. we gaan vooruit jEneco

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59