sport 31 All Ready Volleybalsters Forza vinden aansluiting met koploper Opvallend debuut Van der Wielen Delta Sport na rust ijzersterk I ff X* [K.V."ALL ZIERI Neerwaartse spiraal KZEE m maandag 11 januari 2010 Coach Jan Voshart: „Het wachten is op de om- READY'j slag in deze neerwaartse spiraal." door JaapJan Ritsema ZIERIKZEE - Halverwege de zaal competitie lijken de dagen als tweedeklasser voor de korfballers van All Ready geteld. Om nog eën aanknopingspunt te houden op een ontsnapping aan de dreigende degradatie was een overwinning op de nummer één na laatst Valto noodzakelijk. Winnen, op gelijke hoogte komen met Valto en het gat naar de overige ploegen verklei nen was de enige opdracht waar mee de Zierikzeese spelers het strijdperk in gingen. De missie mis lukte jammerlijk. Tjoba verloor het uitduel tegen Vriendenschaar. Fortis en Swift kwamen dit week einde niet in actie. All Ready-Valto 12-15: Thuishaven sporthal Onderdak biedt al gerui me tijd geen garantie meer op pun ten. Ook dat knaagt aan het ver trouwen van de Zierikzeese forma tie. Hoezeer coach Jan Voshart pro beert zijn ploeg over dat mentale punt heen te praten, tussen woord en daad bleek ook tegen Valto een behoorlijk verschil te zitten. All Ready liep tegen de inmiddels ge bruikelijke vroege achterstand aan, klampte tot 7-7 aan, maar moest kort in de tweede helft loslaten. Bij 7-12 gooiden de bezoekers uit De Lier de deur op slot. „Ook dit was weer geen verkeerde tegen stander", probeerde Voshart het zesde verlies op rij in perspectief te plaatsen. „We zijn op dit mo ment gewoon niet opgewassen te gen dit kaliber ploegen", was de onoverkomelijke conclusie. Een blik op de rangschikking drukt All Ready met de neus op de harde fei ten: zes gespeeld, nul punten. Het gat met de nummer zeven (Valto) is inmiddels vier punten. Van be rusting wü Voshart, in kennelijke tweestrijd met zijn eigen realiteits zin, echter alles behalve weten: „Het wachten is op de omslag in deze neerwaartse spiraal." Scores All Ready: Anouk van Tiggel- hoven 4, Remy Quist en Henk de Graaf 3, Jan Willem van Nieuwenhuij- ze en Manon Torensma 1. Vriendenschaar-Tjoba 24-18: Vriendenschaar was goed geanaly seerd, maar Tjoba's uitvoering liet veel te wensen over. De time-out die coach Chris van Put noodzake lijk achtte na acht minuten (op 6-3) was veelzeggend. Tjoba ont worstelde zich aan de ergste malai se, bleef door coulance van Vrien denschaar bij tot de rust (11-10), maar ontregelde zichzelf in de tweede helft door ergernis aan het eigen matige spel, aan een grens rechter die in Bevelandse optiek al les tegen vlagde en aan het gebles seerd uitvallen van Dirk-Jan West maas. Door de optelsom aan frus traties deed Tjoba zichzelf tekort en ging flink onderuit. Scores Tjoba: Marcel de Dreu en Den nis Broerse 4, Esther van Boven 3, Dirk-Jan Westmaas, -Gerben van Bo ven en Esmee Walraven 2, Manon Braam 1. TOP-Maassluis 11-13: Op de blik- semstart na (2-0 binnen één mi nuut), beleefde TOP een slechte dag. „Alleen Petra de Ridder haal de een ruime voldoende, de rest bleef onder de maat", hekelde coach Edwin Coppoolse. Hij resu meerde: „Verdedigend was het slap, aanvallend ongedisciplineerd, waardoor we telkens de verkeerde keuzes maakten." Waar tegen hek kensluiter Maassluis gehoopt werd op een mooi resultaat, werd het een flinke tegenvaller. Scores TOP: Petra de Ridder 3, Jordi Meulmeester, Comé Bezemer en Jeani- ne Marijs 2, Peter van Belzen en Ad Bezemer 1. door Peter van Kouteren 'S-GRAVENDEEL - De volleybalsters van Forza Schouwen Duiveland profiteerden met een 1-3-zege bij hekkensluiter Benevia in de boven ste regionen van de promotieklas se B van een misstap van koploper Gepidae. De mannen van Forza reisden in de eerste klasse A even eens af naar 's-Gravendeel. Bene via hield de winst in eigen huis: 3-1- In de promotieklasse B (vrouwen) is het na de 4-0-nederlaag van Ge pidae bij Jola/Olympus dringen bo venaan. Forza neemt met twee punten achterstand de vierde plaats in. Vrouwen. Benevia-Forza 1-3 (21-25, 23-25, 26-24,19-25): Wat op voorhand een spel van kat en muis leek, bleek in werkelijkheid een echte wedstrijd. Forza boekte een zwaar bevochten zege en prees zich gelukkig met vier pun ten. „We gingen er heen met de ge dachte met 4-0 te kunnen win nen, maar het was een heel taaie ploeg", zei Marije Munter. „Ik ben blij dat we met 3-1 hebben gewon nen. Ze haalden enorm veel ballen De vrouwen van Forza doen volop mee om de titel. van de grond. Ik had na de eerste set zoiets van: dit wordt geen mak- je. Na de vierde set was ik ge sloopt." Benevia bestookte de Zeeuwen met een lastige opslag, maar bleek daarnaast ook volley ballend tot veel in staat. Forza nam in elke set een voorsprong, maar moest telkens toestaan dat de thuisploeg halverwege de set een tussensprint inzette. Dat resul teerde in de derde set tot winst voor Benevia. De ploeg uit 's-Gra vendeel serveerde acht keer achter elkaar en legde daarmee de basis voor de setzege. In de vierde set wist Forza de foutenlast te beper- ken. Marije Munter: „Individueel hadden wij iets meer kwaliteit in huis. We waren ook iets stabieler." Mannen. Benevia-Forza 3-1 (25-23, 25-14, 21-25, 25-17): Forza trad maar weer eens met een ge wijzigde samenstelling aan. Deson danks begon de Schouwse forma tie niet slecht. In de slotfase van de eerste set ging een opgebouwde kleine voorsprong echter verloren. Servicefouten en een minder goe de pass deden de ploeg in die fase de das om. Vervolgens kwam For za er in de tweede set niet aan te pas. Omzettingen leidden in het derde bedrijf wel tot succes. Met meer rust in de pass kwam Forza aan aanvallen toe en werden gaten in de verdediging van de thuis ploeg gevonden. Die opsteker kreeg echter geen vervolg. Forza wilde wel, maar slaagde er niet in om een vijfde set uit het vuur te slepen. „Het leek wel alsof ieder een opgebrand was", zei Bart Ket ting. Omdat bovendien in organisa torisch opzicht te veel mis ging, kon de thuisploeg al in een vroeg stadium een gat slaan. Dat bleek voldoende om de wedstrijd te be slissen. SOMMELSDIJK - Voor de Schouwse deelnemers waren er op het per soonlijk kampioenschap bandsto ten vijfde klasse in poule noord geen ereplaatsen weggelegd. Tho mas van der Wielen uit Dreischor reikte met zijn vierde plaats nog het hoogst. Joop de Fouw van Del ta uit Colijnsplaat werd ongesla gen eerste. Opvallend was het debuut van Thomas van der Wielen in een officieel kampioenschap. Als trai ningsmaatje van vriend Bert de Ruiter werd hij aangestoken door het biljartvirus en is vorig seizoen in clubverband aan het biljarten ge slagen bij Onder Vrienden. Dit seizoen debuteert hij in pk's en verdedigde zich van de Schouw se afvaardiging nog het beste. Na de onaantastbare Joop de Fouw uit Colijnsplaat, Cor Braber uit Ooltgensplaat en Gilles Geel hoed werd hij vierde. Van der Wie len verzamelde acht punten en een moyenne van 0.82. Hij was met recht trots op zijn prestatie, maar wilde nog niet al te hoog van de toren blazen. „Eerst maar eens beter worden", zei hij beschei den. „Ik wil net als Bert beter gaan spelen maar moet daar nog wel wat voor doen." Adrie Ista van d'Eule werd vijfde, Huib Kuijten van De Graanbeurs zesde, Janus Wessels (op het allerlaatste mo ment ingevallen voor Ron Ver beek) zevende en de als eerste bin nengekomen Wint de Jonge van d'Eule achtste. Allen behaalden vier punten hetgeen vooral voor De Jonge een hevige teleurstelling was. De verwachtingen waren vooraf hoog gespannen, maar er lukte nagenoeg niks. Huib Kuijten kon niet met het rui me spel dat hem telkens te beurt viel uit de voeten. „Ik moet het hebben van klein spel. Die ruime ballen kan ik niks mee", zei hij al halverwege het kampioenschap en dat werd allengs meer duidelijk. De Fouw bleef niet alleen ongesla gen, maar dwong ook promotie naar de vierde klasse af, waar hij overigens gewoon thuishoort. wMMÊmmmmmmmmmmmmmmm. mmmmmsmmmmmm door Wim Kakebeeke DEURNE - De handballers van Delta Sport uit Zierikzee hebben het uit duel tegen de Sprint uit Deurne dankzij een ijzersterke tweede helft met 26-37 gewonnen. De ze ge was er eentje om in te lijsten, r Met name na rust werd de Sprint 1 in de goed bezochte Frans Hoeben- I hal het zwijgen opgelegd. Maar liefst 22 keer werd de toch al zwak ke defensie van de Sprint omzeild. Er werd een vaste bewaker op Gui- do de Graaf gezet, maar dat haalde weinig uit. Vooral de man op de andere flank, Thijs de Vos, lachte stiekem in zijn vuistje. Hem ruimte geven is dode lijk. Dat bleek ook wel. De Bra bantse doelman Joan Verhoeven werd maar liefst elf keer op het ver keerde been gezet. Volgende week komt de hekkensluiter uit Oister- wijk op bezoek. Wie weet wordt de score van veertig dan weer bijna gehaald. „Het is wel aardig om er veertig binnen te tikken", zegt De Vos. „Er komt minder druk op de dekking. Maar het is ze ker geen doel." In het eerste bedrijf zag het er niet naar uit dat de gastheer een pak slaag zou krijgen van dergelijke omvang. Delta Sport was sterk ge start, maar maakte er onnodig een rommeltje van. Tijdstraffen voor onder andere aanvoerder Jimmy Niemans wegens praten en een vaste bewaker op Guido de Graaf gooiden onverwachts roet in het eten. De Sprint zag op slag van rust kans de partij weer in even wicht te brengen. Via 9-12 kwa men de Brabanders plots langszij: 15-15- De pauze had duidelijk een helen de werking op het spel van de lijst aanvoerder. Qua spel stond het tweede bedrijf haaks op de eerste helft. Iedereen straalde plotseling rust uit. Van daaruit gingen de be zoekers acties aan die hun weerga niet kenden. Via een tussensprint- je werd definitief afstand geno men van de equipe onder leiding van Jean Troquet: 19-27. „We heb ben er een patroontje op be dacht", vertelde de Middelburgse keuzeheer met een brede grijns. „Het is nog niet perfect maar we blijven er aan schaven. Per slot van rekening zullen we dit steeds va ker gaan tegenkomen." Ook de 17-jarige schutter Thijs de Vos was blij dat de rust binnen de lijnen snel terugkeerde. „Wat we voor de pauze zochten, hebben we na de pauze gevonden. Zowel Gui do als ik hebben toch ons schot of actie kunnen maken." De marge liep snel op tot elf treffers verschil aan het eind van de rit: 26-37. E)e blauwwitte brigade gaat nu fier aan de leiding. De Vos: „We krijgen nu de laag vliegers van de klasse dus mogen we zelf geen steken laten vallen. Het enige waar je op hoopt is dat de concurrentie een slippertje maakt." Volgens de vwo-student zijn de Zierikzeeënaren mentaal stukken vooruitgegaan met een jaar terug. aimMm W' m «1 r 4 De handballers van Delta Sport boekten een overtuigende zege in Deurne. archieffoto Ronald den Dekker „Elke speler leeft ervoor. De sfeer is goed en er zitten meer zekerhe den in de ploeg." Scores: Thijs de Vos 11, Guido de Graaf 7, Kenneth Mellaart 6, Jimmy Niemans 5, Guust Sluijs 3, Bob van Lint 2, Quinten Haze, Martijn en Joris Giltay.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57