Degradatie komt dicht bij voor 301 sport Motorcrosser Boot uitstekend op dreef 3B-SD deelt de punten Mannen EMM komen tekort tegen Orion KORFBAL 1 De korfballers van AU Ready verliezen het belangrijke duel tegen Valto. De ploeg uit Zierikzee blijft daardoor stijf onderaan staan. "°g steeds 0P o punten. Dammers PWG 2 boeken monsterzege Wim Fenijn nieuwe trainer van Cadzand Vier medailles judoka's JudoGoes Landau 2 te sterk voor reserves Terneuzen Sranang naar vierde ronde bekertoernooi r o Na zes wedstrijden staat All Ready All Ready-speelster Anouk van Tiggelhoven aan de bal in het duel tegen Valto. Aanvoerder Jan Willem van Nieuwenhuijze probeert haar te helpen. foto Dirk-Jan Gjeltema maandag 11 januari 2010 MIDDELBURG De nationale damcompetitie had zaterdag te lijden onder het winter weer. Van de 66 wedstrijden gingen er 29 niet door. Omdat de ereklassewed strijd tussen het Huissense VBI en PWG 's-Gravenpolder afgeblazen werd en ook de wedstrijd tussen Gorinchem en Middelburg geen doorgang kon vinden kwam er za terdag slechts één Zeeuwse ploeg in actie. Het tweede team van PWG won dankzij negen winstpartijen (waar onder één reglementaire) en een gelijkspel met 19-1 van Dordrecht 2. TERNEUZEN Voetbalvereniging Cadzand heeft Wim Fenijn aangetrokken als nieu we hoofdtrainer. De oefenmeester uit IJzendijke volgt bij de zaterdag-vierdeklasser Ruud Cornelis op. Die vertrekt na acht jaar naar zondag-vierdeklasser Corn Boys. Wim Fenijn is bezig aan zijn derde seizoen bij zondagclub Oostburg. Met die ploeg promoveerde hij twee jaar geleden naar de vierde klasse. MEEUWEN-GRUITRODE De judoka's Chantal Walhout (-57 kilo, 15 jaar) en Mauk Moerman (-50 kilo, -15 jaar) zijn zaterdag in het Belgische Meeuwen-Gruitrode ongeslagen eerste geworden in hun klasses. Beiden zijn lid van de vereniging JudoGoes. Ook hun clubgenoten John Fier- loos (-46kiIo, -15 jaar) en Tessa van Meerkerk (-70 kilo, -20 jaar) pakten een medaille. Zij namen allen brons mee naar huis. TERNEUZEN In de hoofdklasse van de Zeeuwse Schaakbond handhaaft Landau 2 zich na een 6-2-zege op Terneuzen 2 in de top van de ranglijst. Vooral de winst van Jaap Dekker te gen de sterker geachte Landauspe- ler Wilffied Vleeskens sprong in het oog. Op de andere borden had Landau meestal een overwicht. Aan het laatste bord zorgde Paul Dhondt voor het tweede partijpunt van de thuisploeg. Zierikzee 1 wordt nog vaster op de laatste plaats gedrukt na de neder laag (5V2-2V2) tegen De Zwarte Da me 1. RUCPHEN In de aanloop naar de derby van woensdag tegen Groene Ster plaats ten de zaalvoetballers van FM Sra nang zich in Rucphen voor de vier de ronde van de bekercompetitie. De Goese hoofdklasser was vrijdag een maatje te groot voor MMS Uni ted 2:4-6. Voor Sranang scoorden Rosanno Acton, Pito Bernardino, Ugur Kah- veci, Jihad Azzagari, Steven Fitsch en Iby El-Uarichi. KWADENDAMME - Het driebanden team van 3B-SD Hydrozorg speel de in de vierde divisie gelijk tegen 's Lands Welvaren 2: 4-4. De huis genoten hielden elkaar keurig in evenwicht. Voor de pauze kwa men de Schouwenaren met 0-4 achter door nederlagen van Jan Suykerbuyk en Jean Louis Smul-, der. Smulder, overgekomen van De Heerenstraat, was na bijna een jaar inactiviteit op de matchtafel weer van de partij en ondervond dat je zo lang niet ongestraft eruit kan zijn. Nico Peeters, lokaalhou der en tweede man bij de 'bezoe kers', pakte de winst. Na de thee bracht Sjaak de Visser de hoop in de harten van de Schouwse ploeg terug door een overwinning op Peter Smulder. Dat inspireerde Phi lip van der Male dusdanig dat ook hij tot positieve daden kwam en de stand gelijk trok door een zege op Danny Aerts. Philip van der Ma le: „Het werd weer eens tijd dat ik won." door Herman Heuvink HARSKAMP - Mark Boot uit Burgh-Haamstede heeft op een hard bevroren ondergrond met overmacht een motorcross in het Gelderse Harskamp gewonnen. Het was de tweede wedstrijd in de door de MAC JHarskamp georgani seerde Winter-cup. In de sterkste klasse bij de senio ren deklasseerde de Schouwenaar de rest van het deelnemersveld. In het fraaie winterlandschap was er groot materieel ingezet om een be rijdbaar parcours te krijgen en daar was men volledig in geslaagd. Door de opgedane ervaringen in het afgelopen seizoen tijdens wed strijden in België op een vergelijk bare ondergrond voelde de 18-jari- ge KTM-rijder zich meteen in zijn element. In de eerste van twee manches over 20 minuten 1 ron de kwamen Kevin van de Hoorn uit Putten en Corné Rosendaal uit Veenendaal als snelste uit de start. Daarna was het echter Boot die het heft in handen nam. Elke ron de wist hij meer afstand te nemen en finishte met ruime voorsprong. In de tweede manche stond er he lemaal geen maat op zijn rijden. Vanaf de eerste meters had de rest van het deelnemersveld al het na kijken. Slechts een tweetal rijders wisten in dezelfde ronde als de glo rieuze winnaar te finishen. „Vorig weekend was ik hier ook maar toen heb ik na de training de ma chine opgeladen om terug naar Zeeland te rijden. Het was niet al leen erg glad maar ook veel te smal. Daar ga ik het seizoen niet aan wagen," wist Boot. Ook liet hij weten niet mee te doen aan de indoorcross in de Zeelandhallen in Goes. „Indoor is niets voor mij." MIDDELBURG - De handbalmannen van EMM hebben het thuisduel te gen Orion Rucphen ruim verlo ren. In Middelburg werd het 20-30. Orion Rucphen, dat tweede staat, demonstreerde in sporthal de Nas- saulaan dat de hoge notering niet berust op toeval. De bezoekers wa ren scherp in de afronding en fel op balbezit. Jordy Loo (10 treffers) wist als enige de muur aan verdedi gers te omzeilen. Marcello Tax had niet de vorm en Ben Alexandere haakte na de pau ze af met koorts. De uitslag zat coach Hans Dierickx niet lekker. „Winst zat er niet in vandaag. Orion heeft het verdiend, maar niet met deze cijfers. Dat heb ik de ploeg ook laten weten." Scores: Jordy Loo 10, Marcello Tax 3, Ben Alexandere en Arnold Zevenber gen 2, Harold van Zwieten, Jerry Aerts- sen en Kevin Meulmeester.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56