□a Vogels zuchten onder de knoet 14 I Gemeentebelang Kapelle gaat zelf met burgerhulp langs de deuren SCP-CU willen geen coffeeshops Muzikanten herdenken Van den Eynde REIZEN VOCELASIEL Eerste slachtoffers langdurige vorstperiode binnengebracht bij De Mikke maandag 11 januari 2010 Staatsloterij Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. im Vraag naar de voor af waarden bij uw ANVR- C j reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsloterij, www.oad.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Deze gehandicapte ooievaar is een vaste bewoner van De Mikke. GOES - Morgen, dinsdag, herden ken vier muziekgezelschappen de op 42-jarige leeftijd plotseling over leden dirigent Patrick Van den Eynde 13.00 uur in De Mythe in Goes. Van den Eynde leidde fanfare Sint Jan uit Sint Jansteen en sinds enke le maanden ook MVA, de muziek vereniging Arnemuiden. Verder was hij dirigent van het Saens Showorkest (voorheen Verkade Harmonie) in Zaandam en fanfare Muziek Veredelt uit het West-Bra bantse Langeweg. Van den Eynde overleed woensdag in het universi tair ziekenhuis van Antwerpen waar hij wegens hartprobelemen was opgenomen. door Mieke van der Jagt KAPELLE - Gemeentebelang Kapel le introduceert burgerhulp. In het verkiezingsprogramma biedt de lo kale partij de diensten van de le den aan als het gaat om het invul len van formulieren voor verstrek kingen en diensten in het kader van de WMO, belastingpapieren of andere ingewikkelde dingen waarbij ouderen hulp nodig heb ben. Het verkiezingsprogramma omvat enkele onderbouwde speerpun ten, waarin vooral aanpassingen van het beleid aan de veranderde economisch situatie worden be pleit. Zo vindt Gemeentebelang dat op het terrein van de Oude Vei ling maar beter een brede school en woningen kunnen worden ge bouwd, nu het collge geen kans ziet het terrein ontwikkeld te krij gen. Woningbouw ligt Gemeenteblang na aan het hart en de partij stelt dat Kapelle zich moet aanpassen aan de crisis. In Schore zou de grondprijs naar beneden moeten worden bijgesteld en de gemeente zou de bouw van echte starterswo- ningen moeten stimuleren door ook elders de grond goedkoper te maken. Ook het jongerenbeleid moet in Kapelle anders, minder over en meer met jongeren praten. Ge meentebelang heeft haast met een Jop in Wemeldinge. De Bijzondere Opsporings Ambtenaren mogen van de lokale partij worden afge schaft. Gemeentebelang wil ouder wetse dorpsagenten die kunnen optreden en handhaven. 'Hufter- proof verlichting in de parken en speeltuinen kan ook overlast door jongeren tegengaan. De gemeentelijke belasting mag van Gemeentebelang met niet meer dan een inflatiecorrectie om hoog en daarom moet de gemeen te zuinig aan doen. „Dus geen du re tunnel onder het spoor." GOES - De SGP-ChristenUnie in Goes gaat de verkiezingscampagne voor de gemeenteraadsverkiezin gen in met een duidelijk nee tegen coffeeshops. De partij wil dat de shops in Goes gesloten worden en dat illegale activiteiten omtrent drugs hard worden aangepakt. Het verkiezingsprogramma omvat geen grote verrassingen. De par tijen met een stevige reformatori sche achtergrond willen grote te rughoudendheid bij evenementen op zondag en ten opzichte van ac tiviteiten die geluidsoverlast ver oorzaken. Ook het aantal koopzon dagen wil de Goese lijstverbinding liever beperken. Over een extra afslag van de A58 om Goes beter bereikbaar te ma ken is SGP-ChristenUnie duide lijk: die moet er komen, maar een aquaduct onder het havenkanaal kan alleen als het financieel echt haalbaar is. De lijstverbinding wil voorts inzet ten op goede zorg voor oudeten en mensen met een minimum in komen. Goes moet de goede ba lans zoeken tussen welzijn en eco nomische ontwikkeling. Een veili ge woonomgeving moet volgens SGP-ChristenUnie worden nage streefd door handhaving in de wij ken. De kandidaat-wethouder in Goes, Joost Adriaanse, is tevens lijst duwer. Dat kan omdat sinds de in voering van het dualisme wethou ders niet meer in de raad gekozen hoeven worden. Lijsttrekker is Johnny Lukasse uit Goes. Hij is van SGP-huize. Nummer twee is Paul Colijn (CU) en nummer drie Arie Heijboer (SGP). Nummer vier komt weer uit de SGP: Her man Bounta en op vijf staat Aard-Jan Verschuure. MEEST CELEZEN 1. Burgemeesters pakken hun biezen 2. Schaatsen op Goese Veste (video) 3. Route Koninginnedag bekend STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Koning Winter is meedogen loos voor verzwakte dieren. In vogelasiel De Mikke in Middelburg zijn de eerste wintergasten gearriveerd: van een volwassen zwaan tot eendenkuikens. door Theo Giele foto's Lex de Meester Voorzichtig duwt Coby Louwerse de kop van de zwaan naar de bak met voedsel. De grote vogel is totaal ver zwakt gevonden op Schou- wen-Duiveland en met de die renambulance naar Middelburg ge bracht. „Hij moet weer gaan eten, anders redt hij het niet." Het zijn zware tijden voor de vo gels. Met name voor de watervo gels, want die zien hun leefgebied met de dag kleiner worden. Reigers zijn met stip de grootste koukleumers in de winter. Ineen gedoken langs de waterkant zie je ze staan balen van de kou. Bij de Kerkuil tig om alles schoon te houden. In het binnenverblijf zitten drie eendenkuikens dicht tegen elkaar aangekropen. Echt florissant zien ze er niet uit. Het zijn de laatste overlevenden uit een veel te laat nest. Vlak voor de kerst zijn ze uit het ei gekropen. Coby Louwerse ziet het bezorgd aan: „Of ze het redden? Ik durf het niet te zeggen. Ze hebben een hele slechte start gehad." Mikke werd de eerste reiger al half december binnengebracht. In een grote buitenkooi kan hij op krach ten komen. Een soortgenoot zit aan de andere zijde van het hek bij de vijver van Park Toorenvliedt. Een andere categorie die het moei lijk begint te krijgen zijn roofvo gels. „Muizen en andere prooidie ren schuilen voor de kou", legt Coby uit. De Mikke heeft een ha vik en een kerkuiltje binnengekre gen. Ook weidevogels hebben een probleem. In de bevroren grond is het lastig pikken naar sappige wor men. De laatste weken heeft De Mikke wulpen en kieviten zien ko men. Zolang er geen sneeuw ligt kunnen kleine vogeltjes op de bo dem hun kostje nog bij elkaar scharrelen. Meesjes en andere klei ne vogeltjes moeten elke dag eten. In een koude winter verliezen ze tien procent van hun gewicht en dat moeten ze elke ochtend weer aanvullen. Anders kunnen ze hun interne kacheltje niet brandende houden. Tussen de eenden bij het vijvertje loopt 'juffrouw ooievaar'. Een merkwaardig gezicht, zo'n typi- sche zomergast die op met haar vuurrode snavel een toegeworpen muisje oppikt in de sneeuw. De ooievaar is een vaste bewoonster. Ze kan niet meer vliegen doordat ze tegen een hoogspanningslijn is gevlogen. Voor het vogelasiel zelf zijn het ook geen makkelijke tijden. De stookkosten lopen hoog op. In het bassin van het meeuwenverblijf moet met een stok het ijs gebro ken worden en ijs is niet het enige dat bevriest. De uitwerpselen in de buitenhokken vriezen vast. Las- Havik De verzwakte zwaan moet weer gaan eten om op krachten te komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48