turnsters halen sport 135 Van Ewijk flinke stap dichter bij eindzege Knappe zege Souburgse schakers Arjo Hollestelle vijfde op NK driebanden Jutta Padmos maandag 11 januari 2010 „Van de vijf turnsters uit de A-selectie van Delta Sport die vanochtend hebben meegedaan, zijn er vier Zeeuws kampioen geworden. Daar had den we niet op durven hopen." door Marco Puik ZIERIKZEE - Jutta Padmos had zater dag tijdens het Zeeuws kampioen schap turnen twee petten op. Ener zijds moest ze als hoofdtrainer van de organiserende vereniging Delta Sport haar deelnemende pupillen begeleiden en anderzijds had ze als voorzitter van de wedstrijdcommis sie de taak om het kampioenschap in goede banen te leiden. De dub belfunctie leverde geen stress op. „Ik kan steunen op veel actieve he ren en moet alleen de touwtjes in handen houden", vertelde Padmos, toen ze de hectiek van de turnzaal even had ingeruimd voor een rusti ge ruimte. De in het Duitse Oberhausen gebo ren Padmos is al een klein decen nium in de weer voor de Schouwse gymnastiek- en turnvereniging. „Ik ben er begonnen als hulptrainer en van het één kwam het ander", blikt ze terug. „Voordat ik het wist was ik hoofdcoach en zat ik bijna dage- Ïlijks in de zaal." Samen met Sanne Tamerus traint ze momenteel de A-selectie in Zie- rikzee. De benoeming van Padmos heeft gevolgen gehad voor de trai- ningsaanpak bij Delta Sport. „We j zijn iets minder streng dan de vori ge trainers. We vinden dat kinde ren vooral plezier moeten hebben in het turnen. Het is daarnaast be langrijk dat de relatie tussen de trai ners en de kinderen goed is. Dan komen de prestaties vanzelf" Als hoofdtrainer werkt Padmos nauw samen met de andere coaches binnen de vereniging. „Ik stuur ze aan qua methodiek, oefen stof en programma. Delta Sport heeft op dit moment 35 turnsters, k waarvan er vijftien deel uitmaken van de A-selectie. Daarmee trainen we twaalf uur in de week, verdeeld over vier dagen." Padmos maakte op jonge leeftijd kennis met het trainersvak. Als twaalfjarige oefende ze al de func tie van hulptrainer uit. En direct na haar verhuizing, toen ze de Ne derlandse taal nog niet machtig was, ging ze bij een Noord-Hol landse turnclub als coach aan de slag. Haar drijfveer? „Het mooiste aan het coachen is om het maximale uit een turnster te halen", vertelt ze. „Veel kinderen kunnen op de training alles, maar laten het tijdens de wedstrijden afweten. Het betreden van het podium of het zien van goede cijfers op het scorebord is daarom een mooie beloning voor wat je samen doet." Op het moment dat Padmos deze woorden uitsprak, zat de eerste ron de van de Zeeuwse titelstrijd erop. De inwoonster van Brouwershaven keek er met veel plezier op terug. „Van de vijf turnsters uit de A-selec tie van Delta Sport die vanochtend hebben meegedaan, zijn er vier Zeeuws kampioen geworden. Daar hadden we niet op durven hopen. En de eerste plaatsen gingen ook nog eens gepaard met mooie cij fers." Het Zeeuws kampioenschap noem de Padmos een belangrijk evene ment voor Delta Sport. „Het is een gigantische organisatie om het kam pioenschap vlekkeloos te laten ver lopen", legde ze uit. „En het staat vandaag als een huis. Dat we als kleine vereniging in staat zijn om dit toernooi zo neer te zetten, geeft ons nationaal een goede naam." Haar heil zoeken bij een andere turnclub zal dan ook zeker niet in het hoofd van Padmos opkomen. „Ik zal nooit naar een andere vere niging vertrekken. Het is Delta Sport of niets. Je hebt met een club een relatie en daar blijf je bij. De prettige samenwerking is de reden voor ons succes." door Wim de Vos OUDDORP - Edzard van Ewijk heeft zaterdag een belangrijke stap gezet op weg naar een nieuwe overwin- ning van de Zeeuwse ATB Cup. Op het (sneeuwvrije) parkoers bij Port Zelande in Ouddorp moest de coureur uit Wolphaartsdijk be hoorlijk strijd leveren met de ver^ rassende Johan Padmos uit Wis- senkerke maar hij hield de regie in eigen handen. In de slotfase reed Van Èwijk naar een nieuwe zege. Birgit Lavrijssen uit Kapelle streek de overwinning op bij de vrou wen. Het was heel koud in Ouddorp. Voor de weinige toeschouwers "t3 was het zeker niet aangenaam maar de deelnemers leken er niet echt last van te hebben. „In de wedstrijd viel dat best mee. Vooral omdat je steeds goed door kon blij Souburg-speler Jeroen Hekhuis (voorgrond) boekte een belangrijke zege in de wedstrijd tegen koploper De Pion 2. foto Ruben Oreel door Roeland Alders MIDDELBURG - In de landelijke schaakcompetitie zijn veel wed strijden niet door*gegaan in ver band met de slechte weersvoor spellingen. Zo besloten de eerste drie teams van Het Witte Paard uit Sas van Gent na overleg met de tegenstander de wedstrijden uit te stellen. Gelukkig kwamen er nog wel Zeeuwse teams in actie in de der de klasse van de landelijke schaak competitie. Zo wisten Souburg en Landau beiden hun wedstrijden te winnen. Souburg versloeg koplo per De Pion 2 uit Roosendaal, ter wijl de Axelaren nipt te sterk wa ren voor Terneuzen. Middelburg kwam net te kort tegen Overschie. Souburg-De Pion 2 5-3: In een spannende wedstrijd waren de Souburgers het koelbloedigst. Na een zeer snelle remise van Robin Bosters zetten Koos Zomer en Col lin Boelhouwer Souburg op voor sprong. René Tiggelman verloor daarna verrassend en Corné Boog aard liet zich mat zetten vanuit een gelijke stelling. Toen leroen Hekhuis de winst greep werd het nog heel spannend, want op de overgebleven twee borden waren de stelling niet duidelijk. Teamlei der Roeland Alders greep voor Souburg de matchpunten na een moeilijk eindspel tot winst ge bracht te hebben. Terneuzen-Landau Axel 3,5-4,5: De Zeeuws-Vlaamse derby werd gewonnen door de Axelaren. Ter- neuzen begon behoorlijk geha vend aan de wedstrijd. Toch had er wel een matchpunt ingezeten. Stefaan Deman bracht de Axelaars op voorsprong door de Terneuzen- se teamleider Gosse Kamminga te verslaan. Na een handvol remises bracht Wim Versporten de marge ven rijden", meende Van Ewijk na zijn hernieuwde overwinning. De wedstrijdleiding besloot wel om de wedstrijd met tien minuten in te korten. Voor het verloop had dat weinig gevolgen. Meteen na de start kwamen Edzard van Ewijk en Johan Padmos aan de leiding. Padmos deelde en paar spelden- prikje uit. „Maar ik heb steeds con trole gehouden. Ik heb hem nooit ver weg laten rijden", blikte Van Ewijk terug. Met de finish in zicht sloeg hij keihard toe. Met een flit sende demarrage reed hij Padmos uit het wiel en nam in het alge meen klassement ruimer afstand van Dimitri Mulder uit Heinkens- zand, die zaterdag op de vijfde plaats eindigde. Bij de vrouwen ditmaal geen Christel Janssen op de hoogste tre de van het ereschavot. Die was de ze maal voorbehouden aan Birgit Edzard van Ewijk gaat aan kop, Johan Padmos achtervolgt. foto Dirk-Jan Gjeltema Lavrijssen. De Bevelandse en Jans sen namen samen met Ines Klok uit Rockanje snel afstand, maar een valpartij sloeg Janssen terug. Op dat moment was Klok reeds ge lost waardoor Lavrijssen in haar eentje naar de finishlijn kon rij den. Janssen werd ook nog gepas seerd door Klok waardoor zij der de werd. Franky Taelman en Daan Verhulst vochten verbeten om de winst bij de veteranen. In de slotfa se kon Verhulst een demarrage van de Belg niet beantwoorden. op twee door Eric Roose op een nederlaag te trakteren. Matthieu Freeke deed iets terug voor de Ter- neuzenaren en het zag er naar uit dat Kurt van Coppenolle de stand in evenwicht zou brengen. De ALxelse teamleider Wim Sinke kon met een geniepige tussenzet de schade voorkomen en sleepte remi se uit het vuur, waardoor de matchpunten mee naar Axel gin gen. Middelburg-Overschie 3-5: De Rotterdammers waren te sterk voor Middelburg. Cor Jansen en Mathijs Janssen verloren al snel, waardoor de Middelburgers eigen lijk de gehele wedstrijd achter de feiten aanliepen. Sven Stange en Johan de Wolf wisten hun partij te winnen, maar daarmee konden ze een nieuwe nederlaag niet voor komen. De Middelburgers krijgen het heel zwaar om in de landelijke competitie te blijven. LELYSTAD - Het NK driebanden eer ste klasse is voor Arjo Hollestelle uit Heinkenszand teleurstellend verlopen. De Bevelandse biljarter werd vijfde. Lucas Bronsema uit Oude Pekela veroverde de titel in een spanningloze finale. Hollestelle begon met een winst partij maar raakte daarna de draad volledig kwijt. De partijen in de tweede, derde en vierde ronde gin gen verloren. Pas daarna kon hij weer eens een winstpartij bijschrij ven. Ook het moyenne bleef ver bene den zijn verrichtingen tijdens de districts- en regionale kampioen schappen. Toen noteerde hij 0,881. Na nog een verliespartij in de zes de ronde volgde nog eens het zoet der overwinning in de laatste door gang. Het kon een matig verlopen toernooi niet meer goedmaken. Hollestelle eindigde op een gemid delde van 0.626. wêêëëèësëm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39