gladjes'6" Jutta Padmos wil maximale uit verlopen StSeï Dressuurruiters doen korte baan het goed in Zwolle Van de Velde wint in de hoofdstad ZEEUWSE TITELSTRIJD De hoofdtrainer van Delta Sport vindt dat kinderen vooral plezier moeten hebben in hun sport. Dan komen de prestaties vanzelf, denkt ze. Sturm onzichtbaar in regiofinale Kaderteam naar royale zege maandag 11 januari 2010 Zeven turnsters van gastheer Delta Sport werden zaterdag Zeeuws kampioen. Eén van hen, Lotte de jonge, turnt ook voor Atlas. door Janny Vermeule ZIERIKZEE - De eerste turnwed- strijd in Zeeland met het nieuwe reglement kan als geslaagd worden beschouwd. Tijdens het Zeeuws kampioenschap dat zaterdag in Zie- rikzee plaatsvond, deden zich geen vreemde ontwikkelingen voor. De clubs konden goed uit de voeten met de nieuwe regels en het jurycorps had geen problemen met de nieuwe telling. De wedstrijdleiding had rekening gehouden met alle nieuwigheden en het wedstrijdschema ruim op gezet. Dankzij het vlotte verloop kon met de laatste wedstrijd van de dag een half uur eerder worden gestart. Ging men tot vorig jaar uit van een ideale to score, nu kan men boven de to punten komen. Verdeeld over drie ronden werd er in Zierikzee in 27 verschillende ca tegorieën, variërend van vierde di visie tot en met eredivisie, gestre den om de medailles. De eredivi sie kende drie turnsters van Turn school Zeeland, de zusjes Kelly en Wendy Goedegebure bij de jeugd en Rebecca Yuen als junior. Voor hen was deze wedstrijd vooral een goede testcase voor het internatio nale circuit. In de overige divisies werd deelgenomen door diverse verenigingen. In de ie en 2e divisie ging de organiserende vereniging Delta Sport een aantal keren er met het goud vandoor, net als MTV uit Middelburg en Turn school Zeeland. De 3e en 4e divi sie hadden de meeste deelnemers. EMM Terneuzen grossierde hier in medailles, maar ook Atlas Hein- kenszand, Voorwaarts Axel, Thor Sas van Gent en Forza Gymnastica toonden op deze niveaus aan over de nodige talenten te beschikken. Jutta Padmos had zaterdag twee petten op. Ze was trainster en voorzitster van de wedstrijdcommissie. foto Dirk-Jan Gjeltema AMSTERDAM - Tennisster Bernice van de Velde heeft gisteren het driesterrentoernooi van Amster dam op haar naam geschreven. De speelster uit 's-Gravenpolder reken de in de finale in drie sets af met Babs van Kampen: 6-3,' 5-7 en 6-4. In de derde set plaatste Van de Vel de bij een 3-3-stand de beslissende break. Het uithoudingsvermogen van de finalisten werd gisteren flink op de proef gesteld. De partij in de hoofdstad duurde bijna tweeëneenhalf uur. In de halve eindstrijd van het toernooi, dat on derdeel uitmaakt van het Henk Timmer Circuit, had Claire Lab lans haar meerdere moeten erken nen in de Zeeuwse. In twee sets (6-2 en 6-2) trok de in Amsterdam als zevende geplaatste Van de Vel de de partij naar zich toe. Van Kampen had zich via een zege op Pauline Wong voor de finale ge plaatst. STEENBERGEN In zijn eerste regionale kampioen schap was Martin Sturm van SBV uit Seroopskerke (W) onzichtbaar. De biljarter werd zesde in het drie banden groot derde klasse. De titel ging naar Corné Bakkers van ZBGG uit Hoeven. Sturm was te gespannen. Hij kon niet vrijuit spelen. Hij behaalde 4 punten en 0.446 gemiddeld. KWADENDAMME Na een ruime 8-o-overwinning op HWA Verhaar BKS klom het kader team 's Lands Welvaren naar de vierde plaats van de kadercompeti tie. Jan Goudzwaard en Sjaak Wal- hout openden met degelijke over winningen. Na de pauze stal Dan ny Walhout de show in het 38/2. Vier beurten waren genoeg om 210 caramboles bij elkaar te tikken. Peter de Bree won ook. MIDDELBURG - De schaats- en skeelerclubs De Poel en SKA hou den woensdag een toertocht voor de jeugd en wedstrijden korte baan op natuurijs bij golfbaan Burg Golf in Middelburg. De wed strijden en de toertocht worden verreden op de watergang naast Burg Golf in de wijk Mortiere, te bereiken via het ZEP-evenemen- tenterrein. De jeugd toertocht vindt plaats in de vorm van een stempeltocht met afstanden tussen twee en veer tien kilometer. Inschrijven a 1,50 euro is mogelijk tussen 13.00 en 14.00 uur. Het einde is om 16.30 uur. De kortebaanwedstrijden zijn voor mannen en vrouwen vanaf 12 jaar. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur. Dit kost drie euro. De start is om 19.00 uur. De mannen rijden 160 meter en de vrouwen 140 me ter. Elke deelnemer ontvangt een herinnering. door Koen de Vries ZWOLLE - Zeeuwse dressuurruiters hebben het afgelopen weekeinde uitstekend gepresteerd tijdens Zwolle International, een negen- daags concours in de IJsselhallen. Voormalig Westkappelaar Hans Peter Minderhoud schreef twee in ternationale rubrieken op zijn naam. Hij won de Intermadiair I met Freebird Ucelli met de overtui gende score van 77,40%, Edward Gal werd met IPS United tweede met 72,15% en Thamar Zweistra uit Schore eindigde met Hexagons Truppa knap als derde met 69.15%. Ze revancheerde zich hiermee op een foutje dat ze eerder in de week tijdens het concours met Truppa maakte. Ze reed in de ver plichte figuren een verkeerde rou te. Ook de kür op muziek was voor Minderhoud. Hij won met IPS Tango met 74,65%. Ook nu werd Edward Gal tweede. Met Sist- her de Jeu scoorde hij 73,45%. Tha mar Zweistra reed met Hexagons Orthello naar de vijfde plaats. De score van 69.75% was de hoogste score die de combinatie uit Schore tot nu toe haalde. Zweistra plaatste zich in de klasse ZZ licht met Hexagons Whoopy overtuigend voor de finale van de Tinello Dressuur Cup. Ze werd in de tweede halvefmalepoule eerste met 69.17%. Haar teamgenote Raz Nitzani legde met Hexagons Wel- netta beslag op de zege in de klas se ZZ Zwaar. Haar score was 68.92% en ook goed voor de finale in haar klasse. De finale van de Ti nello Dressuur Cup is half maart tijdens Indoor Brabant in Den Bosch. In de Lichte Tour werd Nit zani met Hexagons Truman met 68.08% derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38