sport 133 dankzij een grapje Kelly PAREE Grote Prijs Zieke PSV'ers blijven thuis Motorsportprijs voor een vrouw Illegale rijders en lopers in Egmond Van der Vleuten raakt paard kwijt maandag 11 januari 2010 Anouk Kort presteerde met haar tweede plaats bijna optimaal in de Grote Prijs Jumping Indoor Nieuw- land. De drie andere Zeeuwen die in de hoofdrubriek uitkwamen, haalden de barrage niet. Michelle Evertse reed met Uzelma iets te slordig en kreeg zestien strafpunten. Haar broer Dennis kreeg vier straf punten omdat zijn paard Alex met een lichte aanraking van de voorbe nen een balk naar beneden haalde. Evertses werkgever en leermeester Leon Thijssen bleef vanwege het slechte weer thuis in Baarlo. De winnaar van vorig jaar was een van de velen die het risico te groot von den om op zaterdag naar Zeeland af te reizen. Dennis Evertse, geboren en geto gen in Nieuw- en Sint Joosland, was al een dag eerder afgereisd. Carolein van de Plasse uit Yerseke, een halfjaar geleden nog winnares van Jumping Outdoor Nieuwland, overkwam met So Lovely hetzelfde als Dennis Evertse op de voor laatste hindernis. Van de Plasse was met de Thalys even uit Parijs overgekomen. „Ik had niet getraind en was net niet scherp genoeg", had ze geconsta teerd. „En dan gaat het net fout." Uitslag Grote Prijs Jumping Indoor Nieuwland: 1. Piet Raymakers jr 39,58, 2. Anouk Kort, 39,79, 3. Bram van der Pluijm 40,52, 4. Vin cent Voorn 40,62, 5. Tom Martens 40,74. foto Lex de Meester is voor een Japanner door vader en zoon Raymakers opgeleid en liep in Europa zijn laatste wed strijd. Over veertien dagen vertrekt de bruine ruin definitief naar het land van de rijzende zon. Het Brabantse grapje kostte de Zeeuwse Anouk Kort de zege. Als laatste starter bleef ook de negen tienjarige amazone uit Lewedorp foutloos. Verdi's Falstaff Wonder land toucheerde in volle vaart twee hindernissen, maar die ble ven netjes liggen. Kort had echter een fractie van een seconde meer nodig dan Raijmakers om de eind streep te halen. Ze was er niet min der vrolijk om. „Ik vind het geen schande om van Pietje te verlie zen", was het commentaar van de Bevelandse, die op Stal de Kroo ooit de eerste beginselen van het paardrijden kreeg bijgebracht. Aan het begin van de middag had ze met Verdi's Falstaff Wonder land de eerste rubriek in de klasse tot 1.40 meter gewonnen en nu bleef ze met hetzelfde paard op nieuw de meeste profruiters voor. Dat ze iets te langzaam gestart was en dat Wonderland tussen twee hindernissen nogmaals tijd verloor omdat hij een enorme bok maak te, deed haar weinig. Temeer om dat de eerstejaars rechtenstudente aan de KUB in Tilburg afgelopen week wegens het slechte weer nau welijks had kunnen trainen. Ze rijdt dagelijks heen en weer tus sen Tilburg en Lewedorp om haar vijf paarden te kunnen trainen maar door het slechte weer moest ze noodgedwongen in Tilburg blij ven. „Ik wil zo goed mogelijk pres teren, maar niet als prof', vertelde ze over haar ambities. „Dit is mijn hobby. Als het goed gaat, is het. mooi meegenomen." Bram van der Pluijm uit Made werd met Kalix derde in 40,52, olympiër Vincent Voorn uit Dinte- loord eindigde als vierde met Up- grader in 40,62 en Tom Martens uit Dinteloord werd met Cashma- ker vijfde in 40,74. Voorn zorgde voor nog een klein extra succesje. Upgrader is in bezit van de familie Van de Plasse uit Yerseke en liet op nieuw zien dat het een toptalent is. De laatste keek na zeven beurten tegen een 23-7-achterstand aan, maar bereikte toch als eerste de fi nish. Verbrugge Terminals haalde zater dag tegen degradatieconcurrent Schuier Cues een gelijkspel. Mar tin Spoormans: „Hier gelijk spelen is niet verkeerd. Het onderlinge verschil blijft hetzelfde en zij degra deren toch, is de verwachting. Wij moeten de punten halen bij de vier ploegen die net boven ons staan. Die vier komen allemaal nog naar Sluiskil." Een dag later was subtopper Maas/Lasmontage een paar maat jes te groot. Alleen Martin Spoor mans kwam tot winst op Gerwin Valentijn. Martin Spoormans was de enige die voor Verbrugge Terminals won tegen Maas/Lasmontage. foto Peter Nicolai „Ik kan een aardig balletje raken, maar hoe Ronaldo dat doet, dat is gewoon gruwelijk goed." Rafael van der Vaart over Cristiano Ronaldo. In VI. „Ik ben een keer een nacht voor de wedstrijd om zes uur 's och tends wakker gebeld door een ploeggenoot. 'He, Ruben, ik heb net een mooie dame geregeld en zit nu in de auto naar huis. Ik zie je morgen.' Vervolgens viel hij na een minuut uit met een liesblessu re. Met zulke jongens moet je dan een wedstrijd winnen..." Ruben Schaken, die op zijn 27e pas de overstap van de Jupi- ler League naar de eredivisie maakte over zijn periode in de eerste divisie. In VI. „Eerlijk gezegd zou het mij goed uitkomen als er deze winter geen Elfstedentocht wordt verreden. Doe mij maar volgend jaar. Nu staat alles in het teken van de Olympische Spelen. En dat blijft zo, wel of geen Tocht der Tochten." Sven Kramer in de Telegraaf. „Spelen in het betaald voetbal een droombaan? Voor mij in elk ge val niet. Ik verveelde me dood bij mijn Playstation." Jaap Molenaar verlangde naar 'echt werk' en stopte als profvoetballer bij FC Volendam. In de Volkskrant. „Wennemars en ik hebben het er nog wel eens over. Er zijn toen hele rare dingen gebeurd. Niet eerlijk. Als de regels van nu waren toegepast, was ik wel naar de Spelen van Salt Lake City gegaan." Schaatser Martin Hersman reed in 2002 zijn derde en laat ste OKT. Hij mocht niet naar de Olympische Spelen, ter wijl hij destijds de beste 1500-meterrijder was. In Schaats sport. PSV-spits Jonathan Reis heeft gisteren het trai ningskamp in Valencia verla ten. De Braziliaan is ziek. Het leek de leiding van de club be ter dat hij zich in Eindhoven laat onderzoeken. Reis sloot ook al later aan in Valencia. Dit in verband met een verblijf in zijn geboorte land. Bij nader inzien blijkt hij ziek te zijn teruggekeerd. Ola Toivonen heeft de oefen sessie in Spanje in het geheel niet meegemaakt. De Zweed se aanvaller had last van een oorontsteking. Hem werd af geraden te vliegen. De Nederlandse motor sportbond KNMV heeft voor fet eerst in de historie de hoogste onderscheiding uitgereikt aan een vrouw. Zij- spanpassagiere Nathalie Mat- thijsen ontving gisteren op sportcentrum Papendal de Hans de Beaufortbeker. Matthijsen kreeg de prijs sa men met haar broer William. De Drentse broer en zus zijn de laatste jaren toonaange vend in de internationale zij- spanraces op de grasbaan. In 2007 en 2009 behaalde het span de Europese titel. Er staan ook vijf Nederlandse ti tels op hun naam. I e bent een bikkel en je wilt J over het strand fietsen of hardlopen, maar de tocht is af gelast. Wat doe je dan? Je gaat tóch het strand op. Zo'n tweehonderd mountain- bikers lieten zich zaterdag niet tegenhouden door de af gelasting van de strandrace Egmond-Pier-Egmond. Zij gingen alsnog de strijd met de elementen aan. Gisteren trotseerden vele hardlopers eveneens de kou en de wind. „We zitten vol adrenaline. We willen gewoon rijden", zei de Alkmaarse mountainbi- ker Danny Pronk. Springruiter Eric van der Vleuten uit Mierlo is zijn toppaard VDL Groep Tom boy. kwijt. De 46-jarige routi nier uit het Brabantse Mierlo zei dat hij 'het „miljoe nenbod" op het dier niet had kunnen afslaan. „Dat zou onverantwoord zijn geweest", zei hij. VDL Groep Tomboy was voor de helft eigendom van Van der Vleuten. De andere helft behoorde aan zakenman Wirn van der Leegte. Van der Vleuten won met de viervoeter onlangs nog de we reldbekerwedstrijd van Lon den. RUG 10.000.000 Ben Gordon staat in de geschiedenisboeken van de NBA. De basketballer van Detroit Pistons maakte zaterdagavond tijdens de thuiswedstrijd tegen Philadelphia 76'ers het tienmil joenste punt in de roemruchtige geschiedenis van de Ameri kaanse basketbalcompetitie. Gordon kon zijn formatie niet aan de eerste zege in twaalf duels helpen: 94-104. Ossie Schectman scoorde op 1 november 1946 namens New York Knickerbockers het eerste punt in de NBA. Hij deed dat tijdens een wedstrijd tegen Toronto Huskies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37