evenwicht 31 Van der Rassel traint in Clings Open Goede herstart volleyballers WS'92 Dagen All Ready in tweede klasse lijken geteld maandag 11 januari 2010 w Op de achtste editie van het Clings Open konden de deelnemers terecht op twintig banen. Traditiegetrouw trok het dartstoernooi veel Belgische deelnemers. foto Peter Nicolai door René van Stee Patrick de Wilde en Patrick Clarijs- sen van de toernooiorganisatie voelden zich gestreeld. Clarijssen: „Het is ook wel terecht dat hij dit zegt. Het is echt topsport wat je hier ziet. We hebben ons in de loop der jaren ook wel bewezen. Overal zie je dartstoernooien ver dwijnen, maar bij ons loopt het als een trein. Met 112 mannen en 24 vrouwen bleef de deelname iets achter bij die van vorig jaar. Het barre win terweer was daar ongetwijfeld de bet aan. „Inschrijvers uit plaatsen zoals Katwijk, Alkmaar of Utrecht zijn niet komen opdagen. En een Engelse deelnemer was zelfs inge sneeuwd", wist Clarijssen. door JaapJan Ritsema GOES - Ook de korfbalcompetitie had zaterdag te lijden onder de slechte weersvoorspellingen. Te genstanders van Fortis en Seolto besloten het winterweer niet te trotseren en het Middelburgse Swift reisde op eigen initiatief niet af naar Vlaardingen. De hoogst acterende Zeeuwse korf ballers van Tjoba speelden wel, maar slaagden er niet in de top drie van de overgangsklasse bin nen te dringen. De Bevelanders verloren afgetekend in Har- dinxveld-Giessendam bij Vrien denschaar. Togo won de derby met Stormvogels in de derde klas se met het kleinst mogelijke ver schil (15-14) en Ondo kwam heel goed weg tegen Scheldevogels. De ploeg uit Sint Laurens won met 11-10. Vriendenschaar-Tjoba 24-18: Vriendenschaar was goed geanaly seerd door de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen maar Tjoba's uitvoering was slecht. De time-out die coach Chris van Put al na acht minuten noodzakelijk achtte (bij 6-3) was veelzeggend. Tjoba ontworstelde zich aan de ergste malaise, bleef bij tot de rust (11-10), maar ontregelde zichzelf in de tweede helft door ergernis aan het eigen matige spel, aan een grensrechter die volgens de Bevel anders alles tegen vlagde en aan het geblesseerd uitvallen van Dirk jan Westmaas. Door de optelsom aan frustraties deed Tjoba zich tekort en ging flink onderuit. Scores Tjoba: Marcel de Dfeu en Den nis Broerse 4, Esther van Boven 3, Dirk-Jan Westmaas, Gerben van Boven en Esmee Walraven 2, Manon Braam 1. TOP-Maassluis 11-13: Op de blik- semstart na (2-0 binnen één mi nuut), beleefde TOP een slechte dag. „Alleen Petra de Ridder haal de een ruime voldoende, de rest bleef onder de maat", hekelde coach Edwin Coppoolse. „Verdedigend was het slap, aanval lend ongedisciplineerd, waardoor we telkens de verkeerde keuzes maakten". Waar tegen hekkenslui ter Maassluis gehoopt werd op een flinke versteviging op de ranglijst, werd het een flinke tegenvaller voor de Arnemuidenaars. Ze staan ^vierde, met slechts drie punten voorsprong op de rodelantaarndra ger. Scores TOP: Petra de Ridder 3, Jordi Meulmeester, Corné Bezemer en Jeani- ne Marijs 2, Peter van Belzen en Ad Be zemer 1. Togo-Stormvogels 15-14: Het ging ergens om in Goes en dat was te zien. Nergens werd het verschil groter dan twee punten waardoor de spanning hoog bleef tot de laat ste minuut. Togo had het meeste balbezit en kreeg de meeste kansen, Stormvo gels had één vak dat laat op gang kwam en daarom veelal moest cor rigeren. In de slotfase had het twee kanten op kunnen vallen, maar Stormvogels trok niet voor het eerst dit zaalseizoen ongeluk kig aan het kortste eind. Scores Togo: Corné van Rooijen 5, André Goossens en Anouk Hazelaar 3, Mijke Tahapary 2, Marscha van Belzen en Marten Postema 1 Scores Stormvogels: Arjen Schoe 6, Frank Peene en Linda de Witte 2, Niek Peene, Arno Sanderse, Loura Kleinepier en Francky Koole 1. Ondo-Scheldevogels 11-10: Met enige zelfspot begrijpt Ondo het predicaat 'Lucky Ondo' wel. Op nieuw speelde de ploeg uit Sint Laurens koploperonwaardig. Het moest toestaan dat Scheldevogels 65 minuten lang domineerde, maar kreeg in de laatste vijf minu ten de geest en won in de slotmi nuut. Coach Christiaan Hoefkens berust te bij 4-9 in de nederlaag en stelde zichzelf de vraag öf de druk op de ploeg te groot was. Met toenemen de verbazing zag hij de gelijkma ker in de laatste minuut vallen, ge volgd door de winnende vrije worp. „Het is best een beetje be schamend", bekende Hoefkens. Scores Ondo: Ronald Wisse en Wim Al- laart 3, Joris Hoogwerf, Jeroen Mesu, Robbie Mesu, Anita Geschiere en Anne- lie Wisse 1 CLINGE - Het Clings Open is niet zo maar een dartstoernooi. Dat bleek zaterdag onder meer uit de deelname van Jan van der Rassel. De inwoner van Hoogerheide was actief op het recente WK van de PDC, waar hij in de eerste ronde met 3-1 verloor van de Engelsman Denis Ovens. Favoriet voor de eindzege in dorps huis Malpetuus vond hij zichzelf niet. „Ik zie het meer als een luxe training. Natuurlijk ben ik wel tot iets verplicht. Maar zowat de hele top tien van België doet vandaag mee. En die jongens gooi je er niet zo maar af', zei de linksgooiende ZIERIKZEE - Halverwege de zaal competitie lijken de dagen van de korfballers van All Ready in de tweede klasse geteld. Om uitzicht te houden op behoud, was een overwinning op de nummer één na laatst Valto noodzakelijk. De missie mislukte jammerlijk. Valto won met 12-15. All Ready liep tegen de inmiddels darter na afloop van de poulefase. Van de Rassel overleefde de verde re schifting niet. Hij ging onderuit tegen de latere finalist Ronny Huy- bregts, de Belgische nummer één. De Antwerpenaar verloor op zijn beurt in de.finale met 6-2 van zijn landgenoot Jorgen Aerts. Bij de vrouwen ging de zege naar Patricia de Peuter. De Vlaamse verdedigde met succes haar titel tegen landge note Brigitte Smets: 4-0. De derde plaats was voor Tineke Kemper uit Philippine. Van der Rassel had ondanks zijn uitschakeling veel lof voor het Clings Open. „Mooie zaal, mooie banen, veel publiek en een mooie prijzenpot. Wat wil je nog meer?" gebruikelijke vroege achterstand aan, kwam terug tot 7-7, maar moest kort in de tweede helft losla ten. Bij 7-12 gooiden de bezoekers uit De Lier de deur op slot. „Ook dit was weer geen verkeerde tegen stander", probeerde Voshart het zesde verlies op rij in perspectief te plaatsen. „We zijn op dit mo ment gewoon niet opgewassen te gen dit kaliber ploegen." Een blik op de rangschikking drukt All Rea dy met de neus op de harde feiten: zes gespeeld, nul punten. Het gat met de nummer zeven (Valto) is inmiddels vier punten. Scores All Ready: Anouk van Tiggel- hoven 4, Remy Quist en Henk de Graaf 3, Jan Willem van Nieuwenhuij- ze en Manon Torensma 1. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van WS'92 profiteerden door een zwaar bevochten 3-2-zege slechts gedeeltelijk van de misstap die lei der Gepidae (4-0 verlies tegen Jola/Olympus) beging. De Vlissing- se formatie neemt met slechts drie punten minder de vijfde plaats in. Ook de mannen van WS'92 hiel den in de eerste wedstrijd na de winterstop de winst in eigen huis. WS'92-VCN/King Software 3 3-2 (26-24, 25-22, 18-25, 21-25, 18-16): De zesde vijfsetter van het seizoen voor de vrouwen van WS'92. De Vlissingse formatie nam door twee zwaar bevochten zeges een 2-o-voorsprong, maar moest daarna toestaan dat VCN/King Software langszij kwam. De bezoekers waren vooral succesvol met prikballen, waar de te statische verdediging van WS'92 geen antwoord op had. In de laatste set balde de thuisploeg de vuist. Vooral toen in de slotfase een ruime voorsprong door aan vechtbare beslissingen verloren dreigde te gaan. Met een verbeten inzet werd uiteindelijk nipt gewon nen. WS'92-Triade/VCT 2 3-1 (25-22, 25-23, 25-21, 31-33): De Vlissingse mannenploeg scoorde in vier sets slechts zeven punten meer, maar hield aan de Verrassende zege vier belangrijke punten over. WS'92 begon matig en slaagde er pas aan het eind van de eerste set in een vroeg opgelopen achterstand om te buigen. Die opsteker zorgde voor vertrouwen in de Vlissingse gelederen. Met een efficiënte mid- denaanval en een goede service pass werd een povere verdediging gecamoufleerd. De bezoekers scoorden vooral met plaatsballen, waar de thuisploeg geen antwoord op had. Met drie setzeges op zak leek WS'92 met een 24-21-voor- sprong in de laatste set alle punten in eigen huis te houden. Dat lukte echter niet. Mytilus-Triade 2-3 (25-18 25-18 25-27 18-25 9-15)1 De volleyballers van Mytilus hebben het kerstreces gebruikt om het plezier in het spe len van wedstrijden terug te vin den. „Dat was wel nodig", zei coach Joop Dees. „Het lukte alle maal even niet en de sfeer was uit de ploeg." Dat de drie weken rust wonderen hebben gedaan, was zaterdag te zien. Van de nummer twee, Triade/VCT, werd maar nipt verlo ren. De ploeg die vorig jaar uit de tweede divisie viel, moet nog wel enkele duels winnen om veilig te zijn. In de eerste twee sets speelde de thuisploeg de gasten uit Til burg helemaal weg. In de derde set had Mytilus wederom winst kansen, maar serveerde niet goed genoeg In de vierde en vijfde set was Triade te sterk. „Twee punten pakken tegen de nummer twee is goed", vond Dees desondanks. In de eerste twee sets was Mytilus (blauwe shirts) heer en meester tegen het sterker geachte Triade. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35