Stunt in Heerlen geeft Boom Van den Brand is een betere evenwichtskunstenaar dan Vos 261 Spanje klopt Groot-Brittannië in Hopman Cup NK VELDRIJDEN Lars Boom was wel de titelverdediger, maar niet de favo riet op het Nederlands kampioen. Zijn zege mocht daar om een verrassing genoemd worden. Lammers geeft op in Dakar Rally Vonn met gerust gevoel naar Vancouver Schlierenzauer aan kop in WB-klassement Gal met Totilas naar Jumping Amsterdam Risi en Marvulli leiden in Rotterdam maandag 11 januari 2010 Voor Lars Boom was het zijn vierde nationale veldrijtitel bij de senioren. In 2007 vergaarde hij de eerste. Nederlands kampioen Lars Boom wordt gefeliciteerd door zijn vriendin, die hem tijdens de wedstrijden op de hoogte bracht van de twijfel bij diens concurrenten Gerben de Knegt en Thijs Al. foto Marcel van Hoorn/ANP ANTOFAGASTA Jan Lammers heeft de Dakar Rally moeten verlaten. De debutant in de monsterrace door Argentinië en Chili crashte in de openingsfase van de 600 kilometer lange klasse mentsproef tussen Iquique en An- tofagasta. De Ginaf-truck van Lam mers kantelde op een duin, waar door het motorblok scheurde. Lammers belandde tijdens de eer ste etappe met zijn truck ook op zijn kant. De voormalige Formule i-coureur speelde daarom al geen rol van betekenis meer in het alge meen klassement. HAUS IM ENNSTAL Op Lindsey Vonn stond afgelopen weekeinde geen maat in het Oos tenrijkse wintersportdorp Haus im Ennstal. De Amerikaanse skiester was superieur op de twee afdalin gen en super-G die werden afge werkt. „Ik kan met een gerust ge voel naar Vancouver gaan", zei de blondine gisteren. De mannen konden in het Zwitser se Adelboden vanwege de weers omstandigheden alleen de slalom afwerken. De Fransman Julien Lize- roux was gisteren over twee runs de snelste. BAD MITTERNDORF De Oostenrijkse skispringer Gre- gor Schlierenzauer heeft gisteren de wereldbekerwedstrijd in Bad Mitterndorf gewonnen. De net twintigjarige Schlierenzauer was de beste met sprongen van 203,5 en 205 meter. Hij kwam tot een totaal van 401,7 punten. De Zwitser Simonn Ammann kwam niet verder dan de vijfde plaats. Hij moest daardoor de lei ding in het wereldbekerklasse ment afstaan aan Schlierenzauer. AMSTERDAM Dressuurruiter Edward Gal heeft zijn deelname toegezegd aan Jum ping Amsterdam, dat van 21 tot en met 24 januari wordt verreden. De nummer één van de wereldrang lijst verschijnt in de wereldbeker wedstrijd aan de start met zijn top- paard Moorlands Totilas. Met de zwarte hengst verbeterde Gal dit seizoen al meerdere wereld records. Aan de dressuurwedstrijden in de RAI nemén onder anderen ook An- ky van Grunsven en de Duitse Isa- bell Werth deel. ROTTERDAM De Zwitserse baanwielrenners Bru no Risi en Franco Marvulli hebben gisteren de leiding behouden in de zesdaagse van Rotterdam. Het kop pel heeft na vier dagen een ronde voorsprong op het Deense duo Mi chael Morkov en Alex Rasmussen. Het Nederlands/Belgische koppel Danny Stam/Iljo Keisse staat derde. Theo Bos kreeg rust. De oud-we reldkampioen sprint was slachtof fer van een zware valpartij op zater dagavond en moest met een zere arm aan de kant blijven. door Patrick Delait HEERLEN - Daphny van den Brand mag dan gepokt en gemazeld zijn in het veld, het sneeuwtapijt in Heerlen had ook voor de kleine Brabantse onaangename verrassin gen in petto. „Op een recht stuk ging ik opeens onderuit. Dan vraag je jezelf af: hoe kan dat? Het was glibberen en glijden, maar dat hoort- erbij", zei Van den Brand over de heroïsche titelstrijd. De 31-jarige renster van ZZPR.nl was de buitelingen die ze onder weg had gemaakt snel vergeten. In een pakkend duel rekende ze in de laatste ronde af met Marianne Vos. De regerende wereldkampioene had evenals Van den Brand een aantal keren kennisgemaakt met de verse sneeuw die zaterdagoch tend over het parkoers joeg. De laat ste keer gebeurde dat op een mo ment dat Vos de overwinning voor het grijpen had. Van den Brand profiteerde dankbaar. Dankzij een slipper van Vos vond zij in de voorlaatste ronde op nieuw de aansluiting. Het bleek de voorbode voor haar elfde Neder landse titel. „Ik dacht dat ik het gat naar Marianne niet meer dicht kreeg. Door de kou had ik geen ge voel meer in mijn benen. Pas toen ik een kleinere versnelling ging trappen, kwam ik weer in mijn rit me. Toen ik terug op het wiel van Marianne kwam, zag ik dat ze ka pot was. Dat was mijn kans", gnif felde Van den Brand. Even verderop oogde Vos nauwe lijks teleurgesteld, maar ze was het wel. Alweer had ze de kans verke ken op een nationale veldrittitel. Het zou voor de 22-jarige alleskun- ner de eerste zijn geweest in haar al rijk gevulde carrière. „Het ging er vandaag om wie het langst op de fiets kon blijven zitten. Dat heeft de doorslag gegeven", refe reerde Vos aan de uitzonderlijke omstandigheden. De inwoonster van Meeuwen ver loor het gevecht met de zwaarte kracht al in de eerste ronde. Na een schuiver in een bocht zag ze Van den Brand honderd meter voorsprong nemen. Lang hoefde Vos niet te achtervolgen. Toen ook Van den Brand in de fout ging, was ze er als de kippen bij om de rollen om te keren. Vos leek op weg naar de overwinning, totdat de verraderlijke ondergrond weder om spelbreker was. „We waren aan elkaar gewaagd. Helaas ben ik twee keer gevallen. Daardoor kon Daph ny langszij komen. In de laatste ronde hoopte ik haar nog ergens voorbij te kunnen rijden, maar zij liet me er niet meer langs." PERTH - De gemengde tennisploeg van Spanje heeft zaterdag voor de derde keer de Hopman Cup vero verd. Maria José Martinez Sanchez en Tommy Robredo waren in Perth te sterk voor de ploeg van Groot-Brittannië. De beslissing viel in het gemengd dubbelspel: 2-1. Laura Robson had namens de Brit ten de eerste partij in het enkel spel gewonnen. De pas vijftienjari ge tennisster versloeg Sanchez in twee sets: 6-1 7-6 (6). Andy Mur ray won vervolgens in de tweede enkelpartij overtuigend de eerste set van Robredo (6-1), waardoor de Britten op weg leken naar de eindzege. Robredo knokte zich echter terug in de wedstrijd en trok de partij uiteindelijk met 6-4 6-3 naar zich toe. In het dubbel spel eisten Sanchez en Robredo de titel na twee spannende sets voor Spanje op: 7-6 (6) 7-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30