Vogels zuchten onder de knoet 141 zeeland Pad Overvaller tankstation snel gepakt Aardwarmte voor Goes-West Dronken vrouw belandt in sloot in Middelburg Muzikanten herdenken Van den Eynde www.pzc.nl Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. REIZEN VOGELASIEL Eerste slachtoffers langdurige vorstperiode binnengebracht bij De Mikke IJSPRET Zet uw foto in het album www.pzc.nl maandag 11 januari 2010 Staatsloterij M Vraag naar de voor- waarden bij uw ANVR- reisadviseur of,kijk op wwwioadinl/staatslóterij. www.oad.nl MIDDELBURG - Een 57-jarige dron ken vrouw is zaterdagavond in Middelburg in de sloot beland. Het gebeurde omstreeks acht uur aan de Segeerssingel ter hoogte van de Opaal. Omstanders haalden de vrouw uit de sloot. Ondertussen waren twee dienstauto's van de politie, een bi ker, twee ambulances en een duik team van de brandweer gealar meerd en ter plaatse gekomen. De vrouw is voor onderzoek per am bulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. De Middel burgse kreeg een proces-verbaal voor openbare dronkenschap. Koning Winter is meedogen loos voor verzwakte dieren. In vogelasiel De Mikke in Middelburg zijn de eerste wintergasten gearriveerd: van een volwassen zwaan tot eendenkuikens. door Theo Giele foto's Lex de Meester Voorzichtig duwt Coby Louwerse de kop van de zwaan naar de bak met voedsel. De grote vogel is totaal ver zwakt gevonden op Schou- wen-Duiveland en met de die renambulance naar Middelburg ge bracht. „Hij moet weer gaan eten, anders redt hij het niet." Het zijn zware tijden voor de vo gels. Met name voor de watervo gels, want die zien hun leefgebied met de dag kleiner worden. Reigers zijn met stip de grootste koukleumers in de winter. Ineen gedoken langs de waterkant zie je ze staan balen van de kou. Bij de Mikke werd de eerste reiger al half december binnengebracht. In een grote buitenkooi kan hij op krach ten komen. Een soortgenoot zit aan de andere zijde van het hek bij de vijver van Park Toorenvliedt. Een andere categorie die het moei lijk begint te krijgen zijn roofvo gels. „Muizen en andere prooidie ren schuilen voor de kou", legt Coby uit. De Mikke heeft een ha vik en een kerkuiltje binnengekre gen. Ook weidevogels hebben een probleem. In de bevroren grond is het lastig pikken naar sappige wor men. De laatste weken heeft De Mikke wulpen en kieviten zien ko men. Zolang er geen sneeuw ligt kunnen kleine vogeltjes op de bo dem hun kostje nog bij elkaar scharrelen. Meesjes en andere klei ne vogeltjes moeten elke dag eten. In een koude winter verliezen ze tien procent van hun gewicht en dat moeten ze elke ochtend weer aanvullen. Anders kunnen ze hun interne kacheltje niet brandende houden. Tussen de eenden bij het vijvertje loopt 'juffrouw ooievaar'. Een merkwaardig gezicht, zo'n typi sche zomergast die op met haar vuurrode snavel een toegeworpen muisje oppikt in de sneeuw. De Havik "ooievaar is een vaste bewoonster. Ze kan niet meer vliegen doordat ze tegen een hoogspanningslijn is gevlogen. Voor het vogelasiel zelf zijn het ook geen makkelijke tijden. De stookkosten lopen hoog op. In het bassin van het meeuwenverblijf moet met een stok het ijs gebro ken worden en ijs is niet het enige dat bevriest. De uitwerpselen in de buitenhokken vriezen vast. Las- Kerkuil tig om alles schoon te houden. In het binnenverblijf zitten drie eendenkuikens dicht tegen elkaar aangekropen. Echt florissant zien ze er niet uit. Het zijn de laatste overlevenden uit een veel te laat nest. Vlak voor de kerst zijn ze uit het ei gekropen. Coby Louwerse ziet het bezorgd aan: „Of ze het redden? Ik durf het niet te zeggen. Ze hebben een hele slechte start gehad." Deze gehandicapte ooievaar is een vaste bewoner van De Mikke. De verzwakte zwaan moet weer gaan eten om op krachten te komen. GOES - Vier muziekgezelschappen herdenken morgen de op 42-jarige leeftijd plotseling overleden diri gent Patrick Van den Eynde. Het herdenkingsconcert is om 13 uur in De Mythe in Goes. Van den Eynde leidde fanfare Sint Jan uit Sint Jansteen en sinds enkele maanden ook MVA, de muziekver eniging Arnemuiden. Verder was hij dirigent van het Saens Showor kest (voorheen Verkade Harmo nie) in Zaandam en fanfare.Mu ziek Veredelt uit het West-Brabant- se Langeweg. Van den Eynde over leed woensdag in het universitair ziekenhuis van Antwerpen waar hij wegens hartproblemen was op genomen. door Mieke van der Jagt GOES - De Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking (RWS) gaat voor alle nieuwbouw huizen die worden gebouwd in het herstructureringsgebied Goes- West warmtepompen aanleggen. Dat begint met de eerste fase van het plan: de 43 woningen die wor den gebouwd aan de J. P. Coen- straat, waar twee scholen zijn afge broken. Zevenbladhof gaat de straat heten waar zestien eenge zinswoningen en zevenentwintig appartementen in twee apparte mentencomplexen worden ge bouwd. De RWS wil in Goes-West duur zaam bouwen en de energiekos ten voor de toekomstige huurders laag houden. Met het gesloten warmtepompsys teem wordt warm water diep uit de aarde omhoog gepompt om de huizen te verwarmen. In de zo mer, als het warm is, kunnen de huizen er ook mee worden ge koeld. Voor zo'n gesloten systeem moe ten hele diepe bronnen worden ge boord, en daar stuitte de RWS op een probleem. Op de plaats van de afgebroken scholen zijn de hei palen blijven zitten, zodat onder de nieuwbouw niet kan worden geboord. De bronnen moeten dus in de openbare ruimte worden aange legd en die wordt eigendom van de gemeente Goes. Hoewel de aanwezigheid van de bronnen de gemeente beperkt in de inrichting van de openbare ruimte, wil Goes toch de grond gratis en eeuwigdurend beschik baar stellen. Weliswaar vergen de bronnen in de diepte geen onderhoud, maar op de pompen en de leidingen kan bijvoorbeeld geen asfalt wor den gelegd en er kunnen geen diepwortelende bomen worden ge- plant.De gemeente Goes gaat daar om bij uitzondering akkoord. Het is nadrukkelijk niet zo dat in de volgende fasen van het her structureringsplan, ook gebruik kan worden gemaakt van de open bare ruimte. De woningbouwver eniging moet de rest van de syste men op eigen terrein aanleggen. TERNEUZEN - Een kwartier nadat hij een gewapende overval had ge pleegd op een tankstation in Ter- neuzen werd een 42-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats vrijdagavond al in de kraag gevat. De man kwam een paar minuten voor sluitingstijd (21.00 uur) het tankstation Picobello aan de Bel- lamystraat binnen en bedreigde de alleen aanwezige eerste kassier Jo ris Waayer met een pistool. De kas sier overhandigde de inhoud van de kas - enkele honderden euro's - en belde direct nadat de man het pompstation verliet het alarmnum mer 112. Waayer prijst de politie, die snel ter heeft plaatse was en de man een kwartiertje na de overval inrekende bij winkelcentrum Zuid polder. Een videoimpressie van het schaats plezier op Walcheren is te zien op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16