Zeeland PZC Huisartsenpost wellicht naar Vrijburg Schouwenaar: geen herindeling WALCHEREN 14 en 15 13 16 en 17 ZORG Toekomst los van ziekenhuis mogelijk Vreugdevuur almanak Achternaam Maandag 11 januari 2010 Eerste slachtoffers vorstperiode komen binnen bij vogelasiel Moss bewijst ook op podium zijn klasse Tip? walcheren@pzc.nl door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De huisartsenpost in Vlissingen vertrekt mogelijk bij het ziekenhuis. De huisartsen over wegen om een nieuwe post te bou wen bij Vrijburg, tussen Middel burg en Vlissingen in. De huidige post bij het ziekenhuis voldoet niet meer, zegt Toon Ver- haeghe van de huisartsenposten boven de Westerschelde. „We krij gen vooral kritiek op de gehorig heid. Er is één kamer die we hele maal niet kunnen gebruiken om dat in de wachtkamer alles letter lijk te volgen is. Toen de posten acht jaar geleden gebouwd wer den, was al duidelijk dat het tijde lijk zou zijn. Nu zijn we toe aan nieuwe huisvesting. En dat willen we snel realiseren." De huisartsen zitten het liefst op een locatie centraal op Walcheren. „Op Vrijburg zit je beter ten op zichte van de gemeente Veere. De huisartsen daar doen nu nog niet mee, maar de verwachting is dat ze dat in de toekomst wel willen. Want steeds meer artsen zijn niet langer bereid om avond- en week- eindediensten te draaien." De huisartsen willen alleen bij het ziekenhuis in Vlissingen blijven als ze goede huisvesting krijgen. De Mortiere - waar het nieuwe zie kenhuis moet komen - zou ook een optie zijn, vooral als de tunnel onder het Kanaal door Walcheren klaar is. Het is voor de patiënt niet nadelig als de huisartsenpost op een ander locatie zit dan het ziekenhuis, vindt Verhaeghe. „Vijf procent van de mensen die naar de huisartsen post komt, wordt doorgestuurd naar de spoedeisende hulp van het ziekenhuis. Nog eens zes pro cent moet ook naar het zieken huis, maar zonder spoed. Dat zijn niet zulke grote aantallen. We zit ten nu ook pal naast het zieken huis, maar we hebben er nauwe lijks contact mee." Het is volgens Verhaeghe bovendien de vraag of het niet verstandiger is om men sen in de toekomst direct door te sturen naar het ziekenhuis in Goes, waar straks een meer geavan ceerde afdeling spoedeisende hulp komt dan op Walcheren. Dit jaar moet een besluit worden genomen. De huisartsen willen in 2014 nieuwe huisvesting. KOUDEKERKE - De harde ijzige wind weerhield de Koudekerkenaren er zaterdagavond niet van naar de jaarlijkse kerstboomverbranding te gaan. Voordat de stapel bomen in brand werd gestoken kon iedereen zich al warmen aan chocolademelk en glühwein. Even na half acht ontstak de brandweer het vreugdevuur. De harde wind zorgde ervoor dat de stapel kerstbomen binnen de kortste keren in lichter laaie stond. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Samenwerken is pri ma, maar het moet niet leiden tot een fusie van de gemeenten op Walcheren. Dat zei burgemeester Koos Schouwenaar zaterdagmid dag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeen te Middelburg. Afgelopen novem ber laaide de discussie over de vor ming van één gemeente Walche ren op nadat de wethouders Pol derman (Vlissingen) en De Vries (Middelburg) hadden verzucht dat veel zaken beter geregeld zouden worden als hun steden tot één ge meente hadden behoord. Schouwenaar keek terug op 2009 waarin hij constateerde dat ook zijn gemeente niet aan de gevol gen van de recessie is ontkomen. De bouwput aan de Zuidsingel noemde hij als voorbeeld. „Het probleem met de put ontstond door een inzakkende damwand en m blijft voortbestaan door een inzak kende woningmarkt." De nieuwjaarsreceptie ontkwam ook niet aan de door de recessies noodzakelijk bezuinigingen. De af gelopen jaren was de receptie ge koppeld aan een thema en 'op loca tie' gehouden. Om kosten te bespa ren was dit jaar gekozen voor een bescheidener receptie in het oude stadhuis. Gezien de opkomst een keuze die de burgers wel bevalt, concludeerde Schouwenaar. Tijdens de godsdienstles op een mid delbare school in Middelburg ging het onderwerp over mensen en hun familienaam. De leerlingen wisten een groot aantal achternamen op te noemen van bekende en minder be kende personen. Nadat er weer een paar namen voor bij kwamen vroeg de docente opeens of iemand de achternaam van Mozes wist. De scholieren haalden vragend hun schouders op, totdat een van de leer lingen zelfverzekerd zijn vinger op stak. „Volgens mij is het Van de Berg", zei de jongen. Alle kinderen waren verbaasd over dat antwoord en niet in het minst de docente. Ze vroeg hem dan ook hoe hij op die naam kwam. „Nou", zei de leerling, „in de Bijbel staat: 'kijk daar komt Mozes van de Berg!'"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15