ieland Een goed voornemen 22 WD'er Coomans houdt de politiek voor gezien Speuren naar roofvogels bij Bommenede Live muziek bands in bar De Stulp Pontes in actie voor gedupeerde deejay Speeltoestellen op Oesterputten terug www.pzc.nl Meest gelezen Vlissinger moet rijbewijs inleveren Mini-meezingmusical Friends Forever Derde voorronde 2nd Influenz in De Klomp GOEDE VOORNEMENS Sommigen hebben als goed voornemen vooral nooit goede voornemens te maken. Maar veel mensen werken sinds deze week aan hun lijf of zijn gestopt met roken. Tureluurse schaatsers zaterdag 9 januari 2010 door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Na een raadslid maatschap van ruim 15 jaar trekt WD'er Henk Coomans uit Scha- rendijke de deur dicht. Coomans heeft besloten na de verkiezingen van 3 maart niet meer terug te ke ren in de Schouwen-Duivelandse gemeentepolitiek. Coomans zelf had nog graag een raadsperiode aan willen blijven, om ook een eventuele opvolger in te kunnen werken. Hij zag zich echter geconfronteerd met een af: delingsbestuur dat hem voor de verkiezingen op een onverkiesbare zesde plaats zette. Coomans vat dat op als een gebrek aan vertrou wen en dat was voor hem reden om - met pijn in het hart - de eer aan zichzelf te houden. En duide lijkheid te scheppen naar de kiezer RENESSE In Bar De Stulp in Renesse is van avond live-muziek. De Amsterdam se band Go Back To The Zoo ver zorgt er een concert. Deze band is bekend van De Wereld Draait Door en 3fm serious talent. Schou- wen-Duiveland wordt vertegen woordigd door The Chimney uit Bruinisse. Lokale helden die vol gens de kenners Zeeland snel gaan veroveren. Aanvang 22.30 uur. ZIERIKZEE Op de Pontes Pieter Zeeman in Zie- rikzee is een actie gestart ten bate van oud-leerling Benjamin Schot. Schot is actief als dj maar raakte on langs door een inbraak voor 2000 euro aan apparatuur kwijt. Pon- tes-medewerkers Coby de Bruijn en Karin den Haan hebben nu een rekening geopend waar iedereen giften kwijt kan voor de jonge dj: Raborekening 3178.512.977. THOLEN Er komt een nieuw speelterrein op de Oesterputten in Tholen. On langs werden de oude toestellen daar weggehaald. De 86.000 euro die de gemeenteraad vorig jaar uit trok voor speelterreintjes in ande re kernen biedt ruimte ook op de Oesterputten iets te doen. 1. Kritiek op strooibeleid 2. Bruinisse bindt de ijzers onder 3. Raad waagt zich niet aan Odinot TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland en deze niet in verwarring te brengen. Coomans hield zich bin nen de Schouwen-Duivelandse ge meenteraad onder meer bezig met ruimtelijke ordening, economie, re creatie en toerisme. Belangrijke on derwerpen voor de gemeente Schouwen-Duiveland. Hij begon als raadslid in de toenmalige ge meente Middenschouwen - waar hij ook zijn recreatiebedrijf heeft - als raadslid. Na twee jaar voltrok de gemeentelijke herindeling zich waarbij de gemeente Midden- schouwen opging in de gemeente Schouwen-Duiveland. Voor de WD maakte hij daar drie termij nen vol. De eerste duurde vijf jaar vanwege de herindeling. De op hem af komende vrije tijd gaat Coomans besteden aan be drijf en gezin. Beide schoten er door het raadswerk weieens bij in. ZOUTELANDE Een 22-jarige Vlissinger heeft in de nacht van donderdag op vrijdag zijn rijbewijs moeten inleveren omdat hij met alcohol op achter het stuur zat. Hij werd rond 1.00 uur door de politie aangehouden op de Westkapelseweg in Zoutelan- de. De Vlissinger krijgt over een dag of tien zijn rijbewijs terug. De officier van justitie bepaalt dan welke straf of boete de man krijgt. GOES Ruben lobsen en Remy van Keulen presenteren zondagavond de musi cal Friends Forever in De Hoogte aan de Populierenstraat in Goes. Friends Forever is een musical, waarin theater en kerk in elkaar verweven zijn. Bekende opwek kingsnummers worden begeleid door de OpenKerk-band. Het stuk draait om de vriendschap tussen twee jongens. Aanvang: 19.00 uur. OVEZANDE Vier bands strijden vrijdag 15 janua ri in De Klomp in Ovezande om een finaleplaats in 2nd Infhienz. DoubleC (funk) en ZINK (grunge- rock) uit Schouwen-Duiveland en Starlit Nights (gothic metal) en An- nemieke Buise Jan Minnaard (akoestisch) uit Walcheren. NIEUWERKERK - In het artikel, giste ren op deze pagina 'Nieuwerkerk heeft toerist weinig te bieden' staat dat er in het dorp gebrek is aan een gezellig café dat voor iedereen be reikbaar is. Michael van den Boom van café Charlie aan de Hoge Kerkstraat is daar boos om: „In de ruim drie jaar dat ik hier bezig ben, heb ik de omzet verdubbeld. Ik besta van de inwoners van Nieuwerkerk en heb nog nooit politie aan de deur ge had. In de zomer komen hier ook veel toeristen iets drinken." Van den Boom betreurt het dat zijn ca fé over het hoofd is gezien. Werken aan je lijf is een veel gemaakt goed voornemen in het nieuwe jaar. Bij fitnessclub Sportworxs groeit het aantal klanten in januari met 15 tot 20 procent. foto's Dirk-jan Gjeltema SEROOSKERKE - Het is om Tureluurs van te worden. Vriest het eindelijk weer eens stevig, ligt er sneeuw op het ijs. Desalniettemin lieten deze twee sportievelingen zich niet uit het veld slaan en trokken naar de nieuwe - wa terrijke - natuur van Plan Tureluur om daar de kou te trotseren en de eerste meters op natuurijs te maken. foto Dirk-Jan Gjeitema I ZONNEMAIRE - De vogelwerkgroep van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland houdt zon dag 10 januari een roofvogelexcur sie op de Slikken van Bommenede bij Zonnemaire. Gelet op het huidige winterweer kan men daar volgens de vogel wacht een keur aan roofvogels ver wachten. Blauwe- en bruine kie kendief, slechtvalk, havik en smel- leken zijn enkele van de soorten die zich er regelmatig laten zien. De (kosteloze) excursie - onder lei ding van twee ervaren roofvogel- spotters - begint om 10.00 uur. Ver zamelen bij de picknickplaats bo ven op de dijk, vlak bij het haven tje van Bommenede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66