AM ADO RE PZC Winterweer in Nederland WINTER Sneeuwjacht en snijdende wind Sier-Zeeuw en opper-Zeeuw verder 3-GANGEN KEUZE Word ook abonnee! WALCHEREN Barre kou op komst DE BILT - Het KNMI heeft gister avond een voorwaarschuwing ex treem weer afgegeven voor van daag. In het hele land zal het gaan sneeuwen. De kustprovincies krij gen het het hardst te verduren met een krachtige noordoostenwind (kracht 6) en een gfote kans op sneeuwjacht, aldus een woordvoer der van het KNMI. De combinatie van wind en sneeuw leidt tot sneeuwjacht, waardoor sneeuwduinen ontstaan. Door de wind voelt het aan als -10 tot -15 graden. Het KNMI had gis termiddag al gemeld dat het een barre winterdag zou worden. Die waarschuwing is nu opgeschaald naar een formele voorwaarschu wing extreem weer. De Zeeuwse wegbeheerders hou den dit weekeinde gezamenlijk meer dan honderd sneeuwrui mers en strooiwagens paraat om te kunnen ingrijpen bij zware sneeuwval. Volgens coördinator Benny Habing van Rijkswaterstaat Zeeland is er hier vooralsnog vol doende strooizout in voorraad. Gis teren en vandaag is een extra la ding aangevoerd van de 15.000 ton die landelijk uit voorzorg extra is verdeeld over de regio's. Het minis terie van Binnenlandse Zaken waarschuwt de regionale autoritei ten dat ze zich goed moeten voor bereiden op extreme weersomstan digheden en een eventueel tekort aan strooizout. Rijkswaterstaat houdt er rekening mee dat wegen moeten worden afgesloten, wan neer de gladheid daar niet meer zou kunnen worden bestreden. Die wegen worden niet van tevo ren aangewezen, zegt Habing. „Dat is puur afhankelijk van de plaatselijke situatie op dat mo ment." De provincie liet gisteren weten dat de Zeeuwse wegbeheer ders 'alle mogelijke maatregelen hebben getroffen om de hoofdwe genstructuur het komend weekein de toegankelijk te houden'. Daar ligt wat de provincie betreft bij zware sneeuwval de prioriteit, wat kan betekenen dat de gladheidbe strijding op parallelwegen en fiets paden op zo'n moment niet of nauwelijks zal plaatsvinden. De NS rijdt dit weekend weer met een aangepaste dienstregeling. V pagina 2: inzet ijsbrekers y pagina 4: alle zeilen bijzetten voor zout Zeeland: 2, 3, 21 t/m 28; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Sport: 31 t/m 35. Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen, Media met daarin Televisie: 44 t/m 47. Reist u de komende dagen met de trein? Kijk dan kort vóór vertrek op www.ns.ni. Door het winterse weer is de dienstregeling aangepast Wij helpen u graag. Meer info op: ns.nl MIDDELBURG - De lezers van de PZC hebben Mandy Kas- se uit Veere uitgeroepen tot Sier-Zeeuw van 2009. De 17-jarige Nederlands jeugdkampioen rallycross vergaar de de meeste stemmen bij de verkiezing die deze krant hield. Ze is een van de Bijzondere Zeeuwen die gisteren door commissaris van de koningin Karla Peijs werden ge huldigd voor de opmerkelijke prestatie die ze vorig jaar hebben geleverd. 117 personen, ploegen, verenigingen, instellingen en bedrijven verdienen volgens de provin cie Zeeland het predikaat 'Bijzonder', foto Lex de Meester pagina 3: talent en volharding DE Check de gerechten en dé calorieën op www.amadore.nl Woonwijk voor leden rotarydub is belachelijk reageer op www.pzc.nl Zie ook pagina 10 en 11 reabtiesi'366 Terneuzen kan niet alle dotterbehandelingen claimen eens 49% 51% Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1