28! sport De Jong kan jongste winterolympiër worden Cindy Perdaen mist op een haar na de zege Word nu bezorger en maak kans op Boogerd mentor snowbaoarder agenda SNOWBOARDEN Snowboarder Dimi de Jong blijft in de wachtkamer voor de Olympische Spelen in Vancouver. Bij de wereldbekerwedstrijd halfpipe in Kreischberg kwam de Hagenaar zwaar ten val. vrijdag 8 januari 2010 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met maar liefst ruim veertig combina ties in de barrage zorgden de rui ters in de klasse M gisteren voor een voortreffelijke opening van de derde editie van Jumping Indoor Nieuwland. In ZZ was Cindy Per daen hard op weg om al meteen voor een verrassing te zorgen. Maar de amazone uit Sas van Gent kwam drie honderdste seconde te kort voor de overwinning. Met de overwinning in ZZ, de ze ge in Z plus en twee keer een twee de plaats in M was de Brabander Koen Leemans spekkoper op de eerste dag van het evenement. Perdaen smeet in ZZ met Mumbo als eerste de knuppel in het hoen derhok. Met het mes tussen de tan den stuurde de amazone de Lauris- ton-dochter in de beslissende ron de in 46,15 seconden foutloos rond. Daarmee mocht de Zeeuws-Vlaamse tot de laatste sprong op de overwinning hopen. Maar het venijn zat in de staart. In een bloedstollende rit toonde laat ste starter Koen Leemans uit Mid- delbeers zich met de Emi- lion-dochter Dopharma's Urette drie honderdste seconde sneller. „Daar baal ik verschrikkelijk van. Mumbo sprong geweldig. Maar sneller kon het echt niet. Hij liep voortdurend te vechten en wilde WGGeNGR NieuwsMedia DichtbijMedia. Wegener Op be; Aanmelden? Meld je nu aan via WWW.beZOrgerS.nl deze site vind je ook meer info over het bezorgen en de laptop actie. vooruit, maar als je hem dan laat gaan gaat het onherroepelijke fout", vertelde de teleurgestelde Perdaen. Ook in de klasse Z was er tegen Leemans geen kruid gewassen. Jack Neefs stuurde in de barrage de hengst Blorn's Orient Lespace als een raket in 30,33 door het par cours. Hij leek zich hiermee met Tenor Mancianszoon verzekerd van de overwinning. Maar Lee mans ontpopte zich ook hier als de luis in de pels. In een al- les-of-nietsrit stuurde hij de Cela- no-dochter Dopharma's Uzilana in 29,95 naar het oranje erelint. Het grote aantal deelnemérs in de klasse M was voor parcoursbou- wer Kris van Gelder reden om een stevig parcours neer te zetten. Eerst leek dit een te zware opgave. Maar de 'architect' uit Beneden Leeuwen wist goed welk vlees hij in de kuip had. Het groot aantal combinaties wat zich uiteindelijk voor de barrage plaatste en ook in de beslissende ronde het strafblad blank hield, onderstreepten het ge lijk van Van Gelder. Met de over winning met Bugatti in groep A en de zege met Zocorde in groep B toonde Dennis Schalekamp zich superieur. De ruiter uit Dordrecht verwees in beide rubrieken Koen Leemans naar de tweede stek. Cin dy Perdaen reed What's in a Name in groep A naar een derde plaats. door Maarten van Helvoirt KREISCHBERG - In Nederland ligt al een paar dagen een nieuwe helm klaar voor freestyle-snowboarder Dimi de Jong. Zijn manager had net voor de worldcup van gisteren in het Oostenrijkse Kreischberg ontdekt dat er een scheurtje in zijn huidige exemplaar zat. Maar toen hij na een sprong van twee meter op de rand van de halfpipe klapte en zes meter lager op zijn hoofd terechtkwam, was de helm pas echt kaduuk. De smak zag er afgrijselijk uit, maar toen hij de eerste schrik had verwerkt, wilde De Jong gelijk door. Met een plaats in de top twintig had hij vormbehoud ge toond voor de Olympische Spelen. In de tweede run viel hij echter op DEN HAAG - Snowboarder Dimi de Jong is Hagenaar, oud-wielrenner en stadsgenoot Michael Boogerd is zijn mentor. Dat is een initiatief van Den Haag Topsport, dat talen ten uit de stad heeft gekoppeld aan (oud-)topsporters. De Jong: „De bedoeling is dat hij mij helpt op vlakken buiten het snowboar- den om. Bijvoorbeeld hoe je met de media moet omgaan." Bij het Haagse sportgala troffen ze elkaar voor het eerst. Boogerd: „Ik zag ge lijk dat het een goed ventje is. Ik heb hem gezegd dat hij altijd bij me kan aankloppen voor tips of wat dan ook." zijn gat. „De dokter deed een beet je overdreven. Ze wilde dat ik twee dagen in het ziekenhuis ging liggen, maar ik had alleen maar een beetje hoofdpijn. En die is nu ook al-weg." Na een neurologische test was de arts overtuigd. Maar toen moest er nog een helm geregeld worden, want hij had geen reserve bij zich. Zo gezegd, zo gedaan. De Jong plopte hem op zijn wollen muts en heel safe zag dat er niet uit. Maar hij moest snel door, want de tweede run was al bezig. „Vroeger hadden we niet eens een helm", reageerde zijn manager Bibian Mentel die zelf meervoudig Neder lands kampioene is in de halfpipe en ook worldcups reed. Je moet er niet aan denken als je net iemand van zes meter hoog op zijn hoofd hebt zien vallen. Michael Boogerd ATLETIEK VRIJDAG Ondoloop. Start: 16.00 uur. Afstanden: 1.5 km, 4 km en 7 km. Inschrijven: club huis Ondo, Sint Laurens. ZATERDAG Steense Rattenloop. Locatie: accommo datie vv Steen, Sint-Jansteen. 14.45 uur: jeugd (500 en 3000 meter). 15.00 uur: 6400, 8400 en 13000 meter. Inschrijven: kantine vv Steen, Sint-Jansteen. BASKETBAL VRIJDAG Vrouwen. Eerste klasse: BV Souburg 2- Volharding (19.45 uur). Mannen. Tweede klasse: Voorwaarts- Smokkelhoek 3 (20.30 uur), Volharding 2-Marathon (21.00 uur), BV Souburg-BV Souburg 2 (21.15 uur). ZATERDAG Vrouwen. Overgangsklasse: Springfield- Scheldesport. Mannen. Hoofdklasse: Attacus-Schelde- sport. Overgangsklasse: BC Vlissingen 2- BS Weert 3 (20.30 uur). Eerste klas se: Smokkelhoek-Barons 2 (20.30 uur), EBBC 5-Scheldesport 2, Biks Shots-Volhar ding. ZONDAG Mannen. Beker, vierde ronde: New Stars- BC Vlissingen (18.30 uur). BILJARTEN VRIJDAG EN ZATERDAG Bandstoten. PK vijfde klasse, poule noord. Locatie: Sporthal De Staver. Som- melsdijk. Aanvang vrijdag 19.00 uur, zater dag 11.00 uur VRIJDAG Driebanden. Derde divisie: Aartsbouw 2-De Heerenstraat. Driebanden. Vierde divisie: 3B-SD Hy- drozorg-'s Lands Welvaren 2. Locatie: 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang: 19.30 uur. VRIJDAG, ZATERDAG EN ZONDAG Driebanden. Regionaal kampioenschap. Derde klasse groot. Locatie:. Café De Welberg, Steenbergen. Aanvang: vrijdag 19.00 uur, zaterdag en zondag 11.00 uur. Bandstoten. PK vijfde klasse, poule midden. Locatie: De Ballentent. Heinkens- zand. Aanvang vrijdag: 19.00 uur, zater dag en zondag 11.00 uur. Bandstoten. PK vijfde klasse, poule zuid. Locatie: Hof van Eede. Aanvang vrij dag: 19.00 uur, zaterdag en zondag 11.00 uur. Het was voor De Jong pas zijn der de dag in de sneeuw, nadat hij zes weken geleden bij een andere val in de halfpipe een scheurtje in zijn achillespees en een zwaar gek neusde enkel had opgelopen. Een gebrek aan ritme zou wel eens de bet geweest kunnen zijn aan de valpartijen van gisteren, vermoed de hij. „Al ging het in de trainin gen goed. Dat heb je wel eens, soms is het andersom." Ondanks zijn smak kan De Jong nog altijd de jongste Nederlandse man worden aller tijden op de Winterspelen. Op 1 september werd hij vijftien jaar. „Toen ik een jaar of elf, twaalf was en in Jong Oranje kwam, zag ik op tv voor het eerst de Olympische Spelen. Toen wist ik wel dat dit mijn doel zou worden." De Hagenaar is een natuurtalent. Als hij een crack een truc ziet doen, heeft hij hem na drie, vier keer oefenen onder de knie. Vorig jaar mocht hij voor het eerst mee doen aan wereldbekerwedstrijden. In het Canadese Stoneham werd hij direct elfde. Omdat er in de eindstand voor hem zes Canade zen stonden en er daar drie van weggestreept mochten worden, kreeg hij een achtste plaats en dat was precies genoeg voor een nomi natie. Nu heeft hij nog twee kansen om zich te plaatsen - Nederland is in Vancouver wel verzekerd van een startplaats - en daarvoor resten hem nog twee kansen. Waaronder in Stoneham. Nadeel is dat dan in tegenstelling tot gisteren wel alle Canadezen en Amerikanen meedoen, dus de con currentie is groter. ZATERDAG Driebanden. Eredivisie: Delta/Fast Bouw- service-Crystal Kelly. Locatie: Hotel Dallin- ga. Aanvang: 13.00 uur. Eredivisie: Schuier Cues-Verbrugge Ter minals. Locatie: 't Tapperijke, Hoeven. Aanvang: 19.00 uur. Libre. Grote Prijs Autoschadeherstel Roland Poppe. Locatie: HCR De Kroon, Wissenkerke. Aanvang: B-groep 11.00 uur. A-groep: 14.30 uur. ZONDAG Driebanden. Eredivisie:Verbrugge Termi- nals-Maas Lasmontage Holland. Locatie: Hotel Dallinga, Sluiskil. Aanvang: 13.00 uur. Eredivisie. DKM Tools/Nedglas- Delta/ Fast Bouwservice. Locatie:Camping Eek hoorn, Oosterhout. Aanvang: 13.00 uur. Driebanden. Tweede divisie: Pearle Opti- ciens-Commers Grondwerken. Locatie: Zaal Reseda, Sas van Gent. Aanvang: 13.00 uur. Kader. Kaderteam 's Lands Welvaren- HWA Verhaar/BKS. Locatie: 's Lands Wel varen, Kwadendamme. Aanvang: 13.00 DAMMEN ZATERDAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70