De schaatskoorts heerst van i8l Extra aandacht voor 'pluskinderen' De Linie Glad Schaatsruilbeurs in Westdorpe almanak IJSVERENIGINGEN Ijs moet minstens acht centimeter dik zijn voordat veiligheid voor grote Lezing over toekomst Wagenbouwersbal van De Betekoppen Bussemaker bezoekt de Blaauwe Hoeve Infoavond aanpak groen in wijken vrijdag 8 januari 2010 GROEDE Professor Joost Schrijnen, program madirecteur zuidwestelijke Delta, houdt woensdag 13 januari een le zing in café De Drie Koningen op de Markt in Groede. Schrijnen geeft in een 'Beeldverhaal van de Delta' een visie op de toekomst van de zuidwestelijke Delta, spe ciaal die van West-Zeeuws-Vlaande- ren. Organisatie is in handen van de werkgroep Waterdunen-Groe- de, die pleit vóór de aanleg van Wa- terdunen. SAS VAN GENT Carnavalsstichting De Betekoppen uit Sas van Gent houdt zaterdag 16 januari het traditionele wagenbou wersbal. Het feest is in café Reseda te Sas van Gent en begint om 20.00 uur. De Betekoppen organiseert het feest in samenwerking met wa genbouwvereniging de Ventjes. Het bal kent een compleet nieuwe opzet. Naast de Sasse dweilbands is re een verrassingsoptreden. De avond wordt aan elkaar gemixt en gepraat door 'de Gents'. HULST Staatssecretaris Jet Bussemaker (Volksgezondheid) brengt maan dag 18 januari om 11 uur een be zoek aan De Blaauwe Hoeve in Hulst. Dat kadert in het werkbe zoek dat de staatssecretaris aan de gemeente brengt. De staatssecreta ris gaat niet alleen in gesprek met bewoners en zorgverleners van het nieuwe zorgcomplex. Ook vindt een debat plaats met als thema 'Welzijn nieuwe stijl'. OOSTBURG De gemeente Sluis houdt donder dag 14 januari een informatieavond over de aanpak van groen in de Fin- landwijk en Planetenwijk in Oost burg. Het groen is verouderd. Bij herinrichting moet rekening ge houden worden met het recente verbod op gebruik van bestrijdings middel Casoron. Daardoor moet er weer geschoffeld worden. De bijeenkomst in gebouw Den Hoekzak begint om 19.30 uur. WESTDORPE - IJsclub De Rietbos in Westdorpe houdt morgen een schaatsruilbeurs. Die begint om 19.00 uur. De beurs vindt plaats in de brand- Al enkele weken zijn gladde wegen, fietspaden en trottoirs een hinderlijk fenomeen in het land. Ook op de re dactie van deze krant hadden ze er last van: de parkeerplaats was veran derd in een ijsbaan. Met de nodige voorzichtigheid kregen de redacteu ren hun eigen auto de parkeerplaats op en af. Maar deze week kwam de ene na de andere bestelbus, met ach terwielaandrijving, vast te staan. Met slippende banden probeerden ze tevergeefs weg te komen. Telkens moesten de journalisten in actie ko men om te helpen duwen. Na het der de busje kregen de verslaggevers kre gen er zelfs lol in. Het was met ge mengde gevoelens dat zij gisteren een sneeuwruimer het terrein op za gen komen. Weg lichaamsbeweging. weerkazerne aan de Molenstraat in Westdorpe en is met name inte ressant voor mensen met jonge kinderen die toe zijn aan een grote re maat schaatsen. Tip? redactie<f>pzc.nl VOGELWAARDE - Stichting voor ba sisonderwijs De Linie krijgt als eer ste in Zeeland geld en groen licht van het ministerie van onderwijs om slimmere leerlingen in een spe ciaal project uitdagende lessen te geven. Twintig kinderen van de ba sisscholen uit Vogelwaarde, Sint Jansteen en Clinge zijn hiervoor geselecteerd. Deze zogenoemde 'pluskinderen' uit de hoogste groe pen kunnen hun tanden zetten in een project van de universiteit Leu ven dat zich richt op wetenschap en techniek. De grensoverschrij dende aanpak gaf voor het ministe rie de doorslag om De Linie als eni ge Zeeuwse school mee te laten doen aan het project 'Talent in Ne derland'. Gisteren volgenden de kinderen de eerste les op basis school De Schakel in Vogelwaarde. In de toekomst wil De Linie derge lijke activiteiten structureel aanbie den in een 'bovenschoolse plus klas'. Dat is een klas waar pluskin deren bijvoorbeeld een dagdeel in de week met kinderen van andere scholen moeilijkere stof krijgen. Deze stof zal zich eveneens voor namelijk toespitsen op weten schap en techniek. Kinderen met een IQ_ boven de 130 kunnen naar de Leonardoschool gaan, die vol gend jaar start op basisschool De Meerpaal in Terneuzen. MEEST GELEZEN 1. Man wint zaak over witwassen 2. Eerste natuurijsbanen vrijgegeven 3. Vijf jonge hondjes verdronken EN VERDER... Stem op PZC-website op de stelling 'In Zeeuws-Vlaanderen dreigen te veel vakantiebungalows te komen'. STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's laagje water op het ijs spoot zodat er nu een spiegelgladde baan ligt voor de schaats- foto Mark Neelemans Schaatspret in IJzendijke, waar de brandweer afgelopen dinsdag een liefhebbers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42