tochtrollen maar tevoorschijn 'We hebben altijd straalkacheltjes staan' zeeland 13 COC Zeeland komt scholen niet in Voorlichting commentaar Provincies zetten in op toerisme Brouwersdam Hennepkwekerij ontmanteld 'Mensen zijn met dit weer sneller in paniek. Ze denken: stel dat 'ie uitvalt, dan zit ik straks in de kou' 'Pas had ik een klant met een kind van twee maanden. Ja, daar ga ik dan sneller naartoe' vrijdag 8 januari 2010 Het Zeeuwse onder wijs is wel erg zeker van zijn zaak: voor lichting door ho mo's over homoseksualiteit is niet gewenst. Slechts een enke le school wil in zee met het COC. Het kan zijn dat de mees te scholen hun zaken goed op orde hebben. Dus inclusief afge wogen aandacht voor homosek sualiteit. Maar het lijkt er meer op dat de Zeeuwse scholen een beetje huiverig zijn om het COC toe te laten. Want hun ver klaringen zijn niet geloofwaar dig. Homoseksualiteit zou op school geen rol spelen. Zeeuwen.zouden zo tolerant zijn dat bijzondere voorlichting niét nodig is. Er zou geen tijd voor zijn. Ga zo maar door. Scholieren rekenen elkaar door gaans genadeloos af op elke af wijking. Dat kan gedrag zijn, ui terlijk of voorkeur. In die kei harde wereld van jonge men sen is een gedegen uitleg over de natuurlijke variatie in seksu ele geaardheid broodnodig. Het COC kan de scholen daar prima bij helpen. UTRECHT - Gedeputeerde ITarry van Waveren (Toerisme) luidt vol gende week dinsdag samen met zijn Zuid-Hollandse collega Mar tin van Engelshoven-Huls het nieu we toeristische jaar in tijdens de vakdag van de Vakantiebeurs in de Jaarbeurs in Utrecht. De gedeputeerden ontvouwen dan tijdens een borrel hoe Zee land en Zuid-Holland samen de Brouwersdam toeristisch willen promoten. De provincies en de be trokken gemeenten hebben de handen ineengeslagen om meer toeristen naar het gebied te trek ken. In de Zuid-Hóllandstand op de Vakantiebeurs wordt de Brou wersdam als watersportgebied aan de man gebracht. J) www.brouwersdam-superspot.nl Christian Möhlmann van Celok warmte- en loodgieterswerken Monteur Richard Kers. Monteur Richard Kers weet het probleem met de CV van Tom en Gé Rinkema snel te verhelpen; „Ik heb meteen gebeld, want ik dacht: jeetje, straks zitten we in een koud huis", zegt Gé. foto Lex de Meester door Cornelleke Blok Op koude dagen als deze staat de tele foon roodgloeiend bij Gelok warm te- en loodgieterswerken in Middel burg. Wie problemen met z'n CV-ketel heeft, belt meteen naar de monteur, merkt medewerker Christian Möhlmann. „Mensen zijn met dit weer sneller in paniek. Ze denken: stel dat 'ie uitvalt, dan zit ik straks in de kou." Op een normale winterdag gaan de monteurs gemiddeld vijf keer per dag op pad. „Nu hebben we elke dag zo'n vijftien repara ties", zegt monteur Richard Kers. Een duidelijke verklaring voor het grote aantal kapotte CV-ketels heeft hij niet. „De ketels moeten natuurlijk harder werken, maar men sen dénken ook vaak dat 'ie kapot is, bijvoor beeld omdat het lang duurt voordat hij op warmt. 'Normaal doet hij er maar een uur over', zeggen ze dan. Maar ja, als je hem 's nachts terugzet naar vijftien graden, moet je 's ochtends enorm hard stoken, met deze extre me kou. Je kunt de CV veel beter op zeventien of achttien graden laten staan. De warmte blijft dan in de woning zitten. Het maakt qua stook kosten niet uit." Met de kerst hielp Kers nog een restaurant uit de problemen. „De mensen zaten daar met achtttien graden aan het diner. Da's niet fijn hoor. Onlangs heb ik 's avonds om half elf nog een ouder echtpaar geholpen. Je merkt dat mensen heel blij zijn als je komt. De meeste problemen kunnen we dezelfde dag oplossen. Pas had ik een klant met een kind van twee maanden. Ja, daar ga ik dan sneller naartoe. Lukt het écht niet om iemand snel te helpen, dan hebben we altijd straalkacheltjes staan." Donderdagmiddag gaat Kers op bezoek bij Tom en Gé Rinkema uit Middelburg, die een 'code 6' op hun ketel aantroffen. Een simpele druk op de reset-knop en hij werkt weer. Net op tijd. „De radiator is al koud", zegt Gé. Haar man: „Ik heb meteen gebeld, want ik dacht: jee tje, straks zitten we in een koud huis. Gelukkig hoefden we maar anderhalf uur te wachten." Bij City Bloem in Vlissingen valt de ketel om de haverklap uit. Nu hoeven bloemen het niet warm te hebben, maar acht graden is wel erg koud om in te werken, vinden de medewerk sters. „Een graad of vijftien zou wel fijn zijn", vindt Addy Prinse, die met dikke trui, sjaal en bodywarmer achter de toonbank staat. 'Een vervuild waakvlammetje', is de diagnose van Kers. Hopelijk houdt de ketel het voorlopig. Prinse: „We warmen onze handen wel aan de buizen." POP AAN ZEE Ons weblog Pop aan Zee volgt het bandcoachproject op de voet. Lees het op www.pzc.nl/popaanzee Meer weblogs op www.pzc.nl/blogs Zet uw foto in een van onze albums op www.pzc.nl/foto door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Zeeuwse scholen hebben geen behoefte aan voor lichting over homoseksualiteit. Die conclusie lijkt gerechtvaardigd, nu slechts één school is ingegaan op het aanbod van de belangenver eniging voor homo's COC. Vóór de zomervakantie kregen alle scholen in het Zeeuws voortgezet onderwijs een brief van het COC met het aanbod voorlichting te ko men geven. Toen er geen reacties kwamen, werden de scholen nog eens benaderd door een van de zes voorlichters. Scholen die aanga ven geen brief te hebben ontvan gen of niet wisten waar die geble ven was, kregen hem opnieuw. Ook nu was er geen of een afwij zende reactie, zegt voorlichter Wil- librord van de Kerkhove. Navraag leert dat scholen om uit eenlopende redenen afzien van deelname. Homoseksualiteit zou op de school geen rol spelen; Zeeuwen zouden toleranter zijn ten opzichte van homo's dan bij voorbeeld inwoners van de Rand stad; scholen worden al bestookt met verzoeken van belangengroe pen om voorlichting in lessen op te nemen en moeten prioriteiten stellen. Ook werd gezegd dat de voorlichting al via andere lessen of de GGD geregeld is. Van de Kerk hove: „Maar de GGD doet niet aan specifieke voorlichting over homo seksualiteit." Buiten Zeeland heeft het COC de handen vol aan voor lichting op scholen, stelt hij. SINT-MAARTENSDIJK - De politie heeft woensdagochtend in een wo ning aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk een professione le hennepkwekerij ontdekt met 216 hennepplanten. De kwekerij is ontmanteld en alle apparatuur plus de hennepplan ten zijn door medewerkers van de gemeente Tholen afgevoerd voor vernietiging. De bewoonster is in de woning aangehouden en naar het politie bureau gebracht. Even later meldde zich op het poli tiebureau in Tholen nog een twee de bewoner van het betreffende pand. Beiden zijn na verhoor in vrijheid gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3