meer bezoekers PZC DE KLEINE ZEEMEERMIN 23 Voorronde van songfestival voor ouderen brieven 'Het belangrijkste is dat bezoekers zo geweldig positief reageren' Maris is grootste daler vanaf nü verkrijgbaar Oranjeplaat Zoüt 2 Damherten 2 ZMF ZMF 2 Ontpolderen Rekeningrijden vrijdag 8 januari 2010 mensen brachten in 2009 een be zoek aan de musea in Zeeland. Het jaar ervoor waren dat er 384.712. Jaap Schoof, Watersnoodmuseum 2008 naar 40.872 vorig jaar. „Teleur stellend", vindt directeur Marjan Ruiter. „De eerste helft van het jaar lagen we voor op schema. We wilden in elk geval boven de 45.000 uitkomen, maar we heb ben last gehad van het mooie weer in de zomer. Musea die meer bij het water liggen, trekken ook met mooi weer toeristen." Het mu seum voldoet volgens Ruiter niet aan de verwachtingen van bezoe kers. Er komt komend jaar meer aandacht voor marketing. „Voor Stoomtrein Coes-Borsele de Zeeuwse bezoekers willen we veel meer van onze eigen collectie laten zien. Die vraag hebben we vanuit het publiek gekregen. Men sen vinden ook dat er weinig tekst en uitleg bij de objecten staat, ter wijl wij mensen willen stimuleren om zelf na te denken. Tekst leidt af van het object. We denken na hoe we toch informatie kunnen verstrekken, zonder grote lappen tekst in de zalen. Dat kan bijvoor beeld met podcasts, die bezoekers van tevoren downloaden." Het Polderhuis Westkapelle 2008 19.315 2009 21.649 Terra Maris Oostkapelle - 2008 37.754 2009 27.727 VLISSINGEN - Er komt een Zeeuwse voorronde voor het Ouderensong- festival. Deze is op zondag 11 april vanaf 14.00 uur in zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Het festival, bestemd voor 55-plus- sers, bestaat al achttien jaar en is vooral populair in Amsterdam en omgeving. Er zijn inmiddels zes tien voorrondes, verspreid over het land. Per voorronde gaan er drie of vier kandidaten naar de drie halve finales. Uiteindelijk mo gen zestien deelnemers naar de fi nale op 16 mei in de Stadsschouw burg van Amsterdam. De inschrijving voor de Zeeuwse voorronde is geopend. Kandidaten moeten één nummer zingen, solo, in duet of in trio. Elk genre is toe gestaan. Een jury onder leiding van operazanger en zangcoach Henk Kreukniet bepaalt wie door gaat naar de halve finale. www.ouderensongfestival.nl m knip de bon uit de zaterdagkrant! Het bezoekersaantal van Terra Ma- ris iri Oostkapelle daalde met 10.000 naar 27.727 bezoekers. „We richten ons op 30.000 bezoekers. Dit is een dipje, maar vorig jaar hadden we een topjaar", zegt direc teur Marten Hemminga. „Dat kwam door een wisseltentoonstel ling over krabben, kreeften en gar nalen in 2008. Vorig jaar was er geen wisseltentoonstelling. Dat scheelt enorm. Komend jaar heb ben we de tentoonstelling 'Zilt en Wild'. Dat zal weer helpen." Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Opgeschrikt door het besluit van B en W van Middelburg voor de sloop van het huidige hotel 'Beter Uit' om daar ruim baan te maken voor grootschalige verblijfsontwik- kelingen: appartementengebouw met vier verdiepingen, studio's die men voor honderdduizenden eu ro's per stuk kan kopen, een nieuw te graven insteekhaventje, een groot hotel. Een derde van het daar al dertig jaar bestaand bos wordt gekapt. Voor die kaalslag moet nieuw bos geplant worden, maar waar? Op het naastgelegen ak kerveld? De dagrecreant zal weer in moeten leveren. Ook de uitbrei ding van de voormalige en dichtbij gelegen camping de Witte Raaf zal voor een deel ruimte aan de open baarheid onttrekken. Het populai re openbare strandje kan men dan alleen nog zigzaggend tussen deze privé-terreinen bezoeken! P. van Hal De Schone Waardin 13, Arnemuiden Alle hens aan dek! We denken héél goed na eer we ergens gaan strooien! (aldus mevrouw Steijn- Laing van het waterschap). Het wa terschap is van mening, dat alléén de belangrijkste 'drukke' wegen ge strooid dienen te worden. Het top punt van dit 'strooibeleid', vind ik nog wel het feit, dat er vorige week zélfs niet gestrooid was op de inva lideparkeerplaatsen van het ge meentehuis in Zierikzee. De over heid is er een groot voorstander van om de ouderen en/of minder validen zo lang mogelijk op zich zelf te laten wonen. Gemeente/waterschap, zorg er dan ook voor dat ze in deze weersom standigheden uit de voeten kun nen. Op deze manier kunnen ze nérgens meer heen. Ouders met jonge kinderen zijn 'blij' als de strooiwagen wegblijft. Marian IJzenbrandt-van Putten Meekrapstraat 14, Brouwershaven Heel sympathiek dat de herten in deze voor hen moeilijke periode af geschoten mogen worden. Ze zul len met hun lege magen lekker weg kunnen rennen op de bevro ren grond. Laat die jagers met hun sneeuwkettingen, snowboots, volle magen en niet te vergeten hun ge weren maar lekker hun gang gaan. H. van den Berg Indira Gandhilaan 46, Goes De voorzitter van de Zeeuwse werkgevers neemt het op voor de ZMF. David Luteijn piepte anders toen hij baas van Delta was. Toen werd hij geconfronteerd met een juridische ZMF-procedure tegen de bouw van de Sloecentrale. Dat heeft veel tijd en geld gekost voor Delta, en dus voor alle Zeeuwen. Luteijn heeft daar terecht stelling tegen genomen. Voor onderne mers is praten met de ZMF aantrek kelijker dan procederen. Het is kie zen van het minste van twee kwa den. De politiek heeft een andere rol. Dat weet Luteijn ook nog wel. De Staten van Zeeland moeten zui nig zijn met subsidies, met belas tinggeld van burgers en onderne mers. Daarom is besloten alleen nog maar projectsubsidies te ver strekken. Voor projecten die door de Staten nuttig worden geacht. Daarbij hoort wat de VVD betreft niet het voeren van procedures om delen van Zeeland te ontpolderen. Tegen de zin van 80 procent van de Zeeuwen. Sjoerd Helping Beatrixlaan 7, Goes Als de Zeeuwse werkgevers, vere nigd in de BZW, echt zoveel waar dering hebben voor de ZMF zou het hun sieren als ze per direct de 350.000 euro per jaar sponsoring van de provincie overnemen. Ook kunnen bedrijven die adviezen no dig hebben van de ZMF daarvoor gewoon betalen zodat de ZMF haar hand niet meer hoeft op te houden bij de overheid. Hierdoor komen de kosten terecht bij dege nen die profiteren van de voorde len van deze club. Een gouden kans voor de ZMF om hun experti se te gelde te maken, draagvlak te vinden en hun eigen broek op te houden. Gert-Jan Minderhoud L. Evertsestraat 15, Oudelande Bewindslieden van de ministeries van LNV en V 8c W moeten zich eind januari tegenover de Eerste Kamer verantwoorden over de pro cedures rond de ontpoldering van' de Hedwige en de Prosper. Een punt van aandacht behoort te zijn of, en in hoeverre bij de besluitvor ming over het fenomeen 'ontpolde ren' rekening is gehouden met de Deltawet (1958). Deze wet is be doeld om de waterveiligheid van de polders langs de Westerschelde en aansluitende kust te verhogen, en wel door het versterken van de hoogwaterkeringen. Deze watervei ligheid had al in 1978 moeten zijn verkregen. Een andere doelstelling van de Deltawet is het tegengaan van verzilting van landbouwgron den. Ontpolderen betekent dat de polderbewoners de waterveilig heid wordt ontnomen en zout wa ter wordt toegelaten. Dat is in strijd met de Deltawet. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Kabinet onderzoekt de invoering van een nieuwe provinciale belas ting omdat bij de invoering van re keningrijden de provincie Zeeland 30,2 miljoen inkomsten mist. Reke ningrijden is bedoeld om diegene die het meeste van de autowegen gebruikmaakt het meest te laten be talen. In elk auto moet een kastje ingebouwd worden dat de gereden kilometers registreert en de tijd waarop gereden is. Er wordt perio diek een nota opgemaakt, ver stuurd en geïnd. Dat is veel admini stratief werk, met geen enkel resul taat want er gaat echt niemand minder door autorijden. De een voudigste oplossing is: wegenbelas ting handhaven; brandstofprijs aan passen na aftrek van het kwartje van Kok. Wie meer rijdt moet meer betalen en de buitenlandse weggebruikers betalen mee. H. Roelse R.de Beerenbrouckstr. 143, Vlissingen Goemanszorg Dreischor 2008 9713 2009 7371 Oorlogsmuseum Gdynia Axel 2008 44.997 2009 40.872 Zeeuws Museum Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25