25% - 70% KORTING! Nieuwe wijkagenten Even de i8l Bevelandse koophuizen worden online geveild Certificaat zorgboerderij Blaaskapel Veere gaat optreden rond skipistes Aanbod aan JVOZ steekt Dauwendaele LaBan OPHEFFINGS UITVERKOOP ALLES MOET WEG! PROFITEER DAAROM NU! BUURTEN MET BLAUW PZC-rubriek volgt vier agenten in Vlissingen vrijdag 8 januari 2010 w door Claudia Sondervan GOES - Twee Bevelandse huisverko pers beproeven komende week een nieuwe strategie om hun huis op de markt te zetten. Zij laten hun huis veilen via internet. Vandaag begint om 15.00 uur een online-veiling van een huis in Ter- neuzen via de website open huis.nl. Een Wemeldings koop huis en een koopwoning in Kapell- le komen vrijdag 15 januari om 19.00 uur onder de virtuele hamer bij makelaardij Kuub in Goes. Za terdag is bij deze woningen de kijk dag. In totaal worden nu acht Zeeuwse huizen op deze manier geveild. Kuub Makelaars verwacht dat de internetveilingen goede marktprijzen opbrengen. Met de makelaar bepaalt de verko per een bodemprijs; de minimale som waarvoor hij wil verkopen. Daaronder wordt een 'vanaf-prijs' gekozen, die het startpunt is voor de bieders die op de website inlog gen. De geboden sommen zijn voor alle deelnemers te volgen. De - veiling wordt gecontroleerd door een Amsterdamse notaris namens de Nederlandse Vereniging van Makelaars. Inloggen kost bieders eenmalig 12,95 euro. Verkopers be talen, naast de makelaarscourtage, 250 euro aan veilingskosten. NISSE - De Akkerwinde in Nisse heeft als eerste zorgboerderij in Ne derland het HKZ-opstapcerticifaat zorgboerderijen behaald. Medewer kers van stichting De Akkerwinde bieden sinds 1999 zorg en begelei ding op de boerderij van de fami lie Boonman in Nisse. Sinds die tijd is de kwaliteit van zorg altijd een belangrijk aandachtspunt ge weest. In 2006 kreeg De Akkerwin de als één van de eerste zorgboer derijen in Zeeland al het Kwali teitswaarborg Zorgboerderijen van het landelijk Steunpunt voor Land bouw en Zorg ontvangen. Het sys teem was aanleiding om een op- stapcertificatieschema zorgboerde rijen te ontwikkelen om het 'kwali teitsdenken' in de sector te bevor deren. Het certificaat is een bewijs dat de zorgboerderij doelgericht en systematisch werkt aan voort durende verbetering van de zorg. door Selma Osman VEERE - Een delegatie van muziek vereniging Veere's Genoegen ver trekt vandaag per touringcar naar de Franse Alpen. Tussen het skiën en het snowboarden door treden ze verschillende keren op rond de pistes van skigebied Les Sybelles. De achttien muzikanten hebben zich voor de gelegenheid omge doopt tot de 'Winterwonderblaas- kapel'. Tijdens hun tiendaagse reis spelen ze twee keer tijdens de wel- komstborrel waarmee de plaatselij ke VW van Saint Sorlin d'Arves de nieuwe toeristen in het dorp welkom heet. Verder zorgen ze voor muzikale ondersteuning als op de piste een nieuw type slee wordt gepromoot en begeleiden ze een demonstratie van alle skilera ren. In ruil voor wat hapjes en drankjes blazen ze tussen de mid dag ook nog een vrolijke noot bij een etablissement op de piste. Op het repertoire staan meezin gers als Het kleine café aan de ha ven, maar ook een onvervalste wals. Op 16 januari komt aan de Alpen-optredens een eind en ver trekt de groep terug naar Veere. Hun belevenissen zijn te volgen via het gastenboek op de website van Veere's Genoegen. Q www.veeresgenoegen.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Het steekt het be stuur van FC Dauwendaele dat de gemeente Middelburg zonder over leg met alle plaatselijke voetbalver enigingen de stichting Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland (JVOZ) een aanbod heeft gedaan om op sport park Veersepoort te komen spelen. jvOZ gaat de accommodatie dan delen met Zeelandia Middelburg en MZVC. FC Dauwendaele (850 leden) speelt op sportpark De Kruitmolen. Ook de voetbalvereni ging Jong Ambon heeft hier haar thuisbasis. FC Dauwendaele en Jong Ambon worstelen al jaren met de ruimte. Het college van B en W wil de Veersepoort voor 1,6 miljoen euro verbeteren en uitbreiden. In welke mate, hangt af van de komst van JVOZ, die nu nog in Kortgene speelt. Het bestuur van de stich ting moet hierover nog een besluit nemen. FC Dauwendaele zou lie ver zien dat eerst de capaciteitspro blemen van de huidige Middel burgse clubs worden opgelost. Het college noemt de verdere ontwik keling van het voetbal in Middel burg als argument om in accommo datie voor JVOZ te investeren. FC Dauwendaele betreurt dat er in dit verband alleen met de twee clubs van de Veersepoort is gesproken. Verder vraagt de club zich af of JVOZ niet beter naar Vlissingen kan gaan. De spelers volgen hun schoolopleiding namelijk op het Scheldemondcollege. iBKHMl PARFUMERIE MIDDELBURG LET OP: Uitsluitend contante betaling! Segeersscraat 10-4331JN Middelburg - Tel.: 0118 - 61 3401 - Avww.parfumerielaban.nl wmmmmmÊMMmmmmmmMmMMmmMmmmm De wijkagent van het Middengebied door Miriam van den Broek oanne Kodde, Henk Wieg- I man, Ko de longe en Cindy I Bijsterveld zijn de vier wijka- genten van Vlissingen die de komende tijd om beurten hun ervaringen delen in Buurten met Blauw. Joanne en Henk hebben als stand plaats Midden-Vlissingen, waarbij ze zich vooral toeleggen op de wijk Middengebied. Ko en Cindy opereren in het gebied ten noor den van de Sloeweg en dan met name in de wijken Paauwenburg, Bossenburg en Oost-Souburg. Hun functie is zo goed als nieuw. De wijkagent van vroeger, was een andere dan die van vandaag. De huidige wijkagent moet niet alleen goed op de hoogte zijn van wat er allemaal speelt, maar moet er ook voor zorgen dat het (hulpverle- nings) netwerk van woningcorpora tie, gemeente en maatschappelijk werk zich om mensen sluit. De vier Vlissingse wijkagenten krij gen van korpschef Letty Demmers de tijd om de nieuwe functie han den en voeten te geven en om te kijken waar ze in de praktijk tegen aan lopen. Ook zal dan duidelijk worden of er behoefte is aan meer wijkagenten of juist niet. Daarnaast volgen de wijkagenten de komende twee jaar een bijbeho rende opleiding. Daarvoor zullen ze twee tot drie dagen in de maand de schoolbanken in moe ten. De lessen worden gegeven in verschillende plaatsen in de regio Zuid-Holland-Zuid. Daar leren ze onder meer een soort scan van de wijk te maken en een plan van aanpak te schrijven voor proble men in de wijk. In de rubriek Buurten met Blauw zullen de wijka genten ook vertellen hoe het met hun opleiding gaat. Joanne, Henk, Ko en Cindy zullen zo'n tachtig procent van hun tijd bezig zijn met hun wijk. Daar naast blijven ze voor twintig pro cent meedraaien met de reguliere surveillance-diensten. Zo houden ze contact met hun collega's en met bewoners in de rest van Vlis singen. door Miriam van den Broek et is de mooiste baan van de wereld, zegt Joanne Kodde. Ruim een maand geleden is ze begonnen als wijka gent in het Vlissingse Middenge bied. „Laatst kwam ik in het in- en uitloophuis. De ouderen die daar aan het kaarten waren, keken me aan en mompelden: 'Kijk, dat is nou die nieuwe. Die zal hier ook, wel weer snel weg zijn.' Maar toen ik een gesprek met ze aanknoopte, kwamen ze helemaal los en vertel- den ze wat er allemaal speelt in Joanne Kodde is de wijkagent van het Middengebied. foto Lex de Meester hun wijk. Dat vind ik nou het fijn- De PZC begint deze week een nieuwe rubriek. In Buurten met Blauw praten we wekelijks met één van de vier kersverse wijkagenten in Vlissingen. Vorige maand zijn ze officieel gepresenteerd als 'wijka gent nieuwe stijl'. Meer nog dan vroeger, vervullen ze de functie van spil in de wijk. Ze proberen instanties zoals woningcorporaties, maatschappelijk werk en buurtverenigingen zo te betrekken dat problemen in zijn geheel kunnen worden aangepakt. In deze ru briek vertellen de wijkagenten wat ze hebben meegemaakt, met welke problemen ze kampen, hoe ze die proberen aan te pakken en wat er nog meer bij hun werk komt kijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20