'Stuur dotterpatiënt naar Terneuzen' O CbJP Justitie vergeet rapport Culemborg loopt tocht van verzoening verder In 35 vragen Word ook abonnee! Duikploegen zoeken drenkeling onder het ijs in Goes O Theaterstuk over 'levend kunstwerk' Mathilde Willink 25 KLAVERBLAD Patiëntenorganisatie wil belofte van De Ruyterziekenhuis NIEUWSQUIZ Vandaag bij de PZC Auto Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 door Nadia Berkelder GOES - Patiëntenorganisatie Het Klaverblad wil dat het Admiraal de Ruyterziekenhuis belooft om mensen die gedotterd moeten wor den door te sturen naar zieken huis Zorgsaam in Terneuzen. Het Klaverblad vreest dat het ADRZ uit strategische overwegingen pa tiënten blijft doorverwijzen naar Breda of Antwerpen als Zorgsaam een dottercentrum opent. De directie van het De Ruyterzie kenhuis wilde gisteren niet reage ren op het standpunt van Het Kla verblad. In Terneuzen reageert men met instemming. „We zijn er ontzettend gelukkig mee", zegt Joep Paulides van de Raad van Be stuur. „We hebben twee cardiolo gen met vijftien jaar ervaring, de nieuwbouw is gerealiseerd, de ap paratuur is besteld en we hebben een vergunning. Niets weerhoudt ons er nog van om te beginnen met dotteren. En het Klaverblad komt tot dezelfde conclusie." Het Klaverblad wil dat het De Ruy terziekenhuis zwart op wit belooft om patiënten naar Terneuzen te sturen. „Dat is in het belang van de patiënt", zegt Ad van de Kreeke, directeur van Het Klaver blad. „Wij willen geen keuze te maken tussen ziekenhuizen, maar we vinden dat het De Ruyterzie kenhuis niet mag manipuleren door mensen naar Breda en Ant werpen te sturen en zo patiënten weg te houden uit Terneuzen." Het Klaverblad hecht aan die belof te juist omdat er maar ruimte is voor één dottercentrum in Zee land. „Terneuzen is nu een voor treffelijk draaiend ziekenhuis. Als het dottercentrum het daar niet redt, wordt de zorg daar uitgehold. Waarom kan het De Ruyterzieken huis niet gewoon samenwerken met Zorgsaam?" Beide ziekenhuizen willen een dot tercentrum beginnen, terwijl daar voor in Zeeland niet genoeg men sen wonen. In Terneuzen is het dottercentrum klaar: het kan in april open. Het De Ruyter Zieken huis heeft een vergunning aange vraagd voor een dottercentrum in de locatie Goes. Die aanvraag wordt beoordeeld door het minis terie van Volksgezondheid. De In spectie voor de Gezondheidszorg eist dat zo'n centrum zeshonderd patiënten per jaar behandelt. En dat is ongeveer de omvang van de dottermarkt in Zeeland. In Terneu zen worden jaarlijks 350 mensen behandeld. Die worden nu nog in Gent gedotterd. CULEMBORG - Zo'n tweehonderd mensen hebben gisteravond in de wijk Terweijde in Culemborg een 'verzoeningstocht' gelopen. Ook burgemeester Roland van Schel ven en enkele wethouders en raadsleden liepen mee. De tocht was een initiatief van buurtbewo ners die het geweld van de laatste tijd tussen Marokkaanse en Moluk se jongeren zat zijn. De burgemees ter riep op om elkaar voortaan aan te spreken als er iets gebeurt en za ken te melden bij de politie. Terneuzen kan niet alle dotterbehandelingen claimen reageer op www.pzc.nl President van IJsland heeft groot gelijk eens 27% 11688 555530 GOES - Duikploegen van de brandweer uit Goes en Tholen hebben gisteravond uren gezocht naar een drenkeling die onder het ijs in de gracht aan de Goese Populierenstraat zou liggen. Een voor bijgangster heeft rond negen uur 's avonds ie mand horen gillen dat hij in een wak zakte. De vrouw dacht dat het om een kinderstem ging. Terwijl de duikploegen op verschillende plaatsen wakken maakten en zochten, probeerde de poli tie te achterhalen of er iemand vermist werd. In tussen stonden ambulances klaar en arriveerde er een traumateam uit Rotterdam. Rond elf uur hadden de duikers nog niets aangetroffen en ook was er geen vermissing gemeld. De zoekactie werd vervolgens gestaakt. foto Willem Mieras Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Econo mie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 25; Sport: 26 t/m 29; Televisie: 34, 35. Bijlage: Auto. MIDDELBURG - Rechtbankvoorzit ter J. Hopmans had gisteren even tijd nodig om stoom af te blazen. Door een fout van het Openbaar Ministerie moest de rechtszaak over een dodelijk ongeval bij Sluis kil - 6 juli 2008 - weer worden uit gesteld. De raadsman van de verdachte was niet in het bezit van een be langrijk rapport over dat ongeval, zodat hij om aanhouding van de strafzak vroeg. Deze en eerdere ver tragingen komen voor rekening van de officier van justitie, zei Hopmans, nadat hij samen met de andere rechters van de meervoudi ge strafkamer van de Middelburg se rechtbank even in beslotenheid 'stoom had afgeblazen'. l-, pagina 22: rechtbank betreurt - y uitstel strafzaak ongeval Weet u nog alles van 2009? op www.pzc.nl/nieuwsquiz! WALCHEREN Gure wind 0- -3° VRIJDAG 8 januari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 6 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1