Zeeland PZC In Veel vragen over nieuw hulpsysteem Glad WALCHEREN 18 en 19 20 en 21 LEKKER LEVEN Middelburgse politiek sceptisch Eenzame schaatser CDA: Weg met hekken op de dijk Moeizame invoering ov-ehip Z-Viaanderen Gemeente geeft oude weegbrugbascule weg almanak Vlissingse wijkagenten vertellen hun verhaal in nieuwe rubriek Vrijdag 8 januari 2010 Royal Marines en Westkapelle hebben een hechte band Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Het is nog maar de vraag of de Middelburgse gemeen teraad in haar vergadering van 18 januari instemt met het nieuwe systeem voor hulp in en om huis dat burgemeester en wethouders voor ogen hebben. Tijdens de ver gadering van de commissie maat schappelijke zaken hadden de meeste Middelburgse politieke par tijen veel vragen en twijfels over het systeem. Alleen de PvdA en SGP zijn vooralsnog voorstander. De gemeente Middelburg wil voor 2S.600 euro per jaar een contract afsluiten met Lekker Leven in Arn hem. Dat is een organisatie die in het hele land bemiddelt in (huis houdelijke) diensten. Alle Middel burgers kunnen straks gebruik ma ken van de bemiddeling door Lek ker Leven en tegen redelijke tarie ven gebruikmaken van allerlei diensten. Zij kunnen dag en nacht met al hun vragen terecht op een Middelburgs telefoonnummer of op de website van Lekker Leven. Die zoekt dan de beste oplossing. Zo bemiddelt ze in alle mogelijke diensten (huishoudelijke hulp, maaltijdenservice,» klussen in huis, tuinonderhoud, boodschappenser- vice enz.) of verwijst naar de juiste (zorgorganisatie. Lekker Leven onderhoudt hier voor contacten met alle relevante instellingen, (zorg)organisaties en bedrijven in Middelburg en omge ving en met particulieren. Ieder een kan zijn diensten aanbieden. Lekker Leven maakt pas afspraken als de gemeenteraadinstemt met de afsluiting van het contract met Lekker Leven. En dat dat gebeurt, is dus niet ze ker, of de pleidooien van wethou der Albert de Vries voor een con tract met Lekker Leven moeten hun vruchten afwerpen. 'Waarom kunnen we in Middelburg niet zélf zo'n systeem opzetten?', vroe gen verschillende commissieleden zich af „Dat hebben we gepro beerd, maar we konden het niet waarmaken. We hebben de erva ring van Lekker Leven nodig", ant woordde De Vries. Er waren ook vragen over de per- soonsvolgende budgetten, die de gemeente in het leven gaat roepen om mensen met een beperking of een laag inkomen tegemoet te ko men in de kosten voor de dien sten. Sommige commissieleden vonden dat hierover in het voor stel dat er nu ligt, nog veel ondui delijk is en vroegen zich af of niet beter gewacht kan worden met het nemenrvan een besluit. Vol gens De Vries zijn de plannen ver genoeg uitgewerkt om een besluit te kunnen nemen. „Eerst moet de dienstverlening op gang zijn. Latei- kunnen we daar met de persoons- volgende budgetten op aansluiten. Daar zal dan nog een apart besluit over genomen moeten worden." Veel kritiek hadden partijen naar aanleiding van een schriftelijke reactie die Zorgstroom vooraf gaand aan de commissievergade ring had verspreid. Zorgstroom voelt zich gepasseerd omdat de ge meente geen overleg met haar heeft gevoerd over een contract met Lekker Leven. En dat terwijl Zorgstroom ook een heel pakket aan diensten biedt, staat in het schrijven. Volgens De Vries is er bij eerdere pogingen een servicesysteem op te zetten, overleg geweest met Zorg stroom, maar hebben die niet tot het gewenste resultaat geleid. „Or ganisaties als Zorgstroom zetten hun diensten in als marketingin strument voor de eigen organisa tie. Zorgverleners moeten niet met marketingargumentqn de markt op gaan. Trouwens, iedereen mag meedoen met dit systeem en losse diensten aanbieden, ook Zorg stroom." VEERE - Met op de achtergrond de Campveerse Toren waagt een eenzame schaatser zich met zijn hond op het ijs van de Vest van Veere. Bijna nergens op Walcheren is het ijs betrouwbaar genoeg om veilig te kunnen schaatsen. De twee speciale ijsbanen op Walcheren, in Westkapelle en Domburg, zijn ook nog niet open. In Westkapelle is het pas gisteren echt gaan vriezen. In Domburg werd gisteren het ijs gemeten; het was slechts vier centimeter dik. Vandaag wordt weer gemeten in Domburg. foto Lex de Meester BORSELE De CDA-fracties in Borsele en Ka- pelle doen een beroep op het water schap om de hekken op de dijken langs de Westerschelde weg te ha len. Volgens de fracties worden mensen uitgenodigd om te komen fietsen of wandelen, maar stuiten ze op allerlei obstakels. Dat er geen auto's mogen rijden, snappen de fracties, maar ze vinden het bela chelijk dat ook fietsers en wande laars moeten wijken vanwege de vogel- en habitatrichtlijn. TERNEUZEN De invoering van de ov-chipkaart voor studenten heeft Zeeuws- Vlaamse studenten heel wat hoofd brekens gekost. Het grootste pro bleem is dat er in heel Zeeuws- Vlaanderen nog maar één oplaad- punt voor de ov-chipkaart is, bij Al- bert Heijn in Terneuzen. Maandag stond er een rij studenten om hun ov-chipkaart op te laden. Alleen in Midden-Zeeland zijn meer oplaad- punten. Op Tholen en Schouwen- Duiveland is er niet één. GOES De gemeente Goes heeft een weeg brug in de aanbieding. Het gaat om de bascule van het weegbrüggetje dat sinds de jaren twintig van de vorige eeuw aan de westkant van het havenkanaal heeft gestaan. Het karakteristieke huisje van de weeg brug verhuisde ruim een maand ge leden naar het terrein van de Sto omtrein Goes-Borsele. Wie hem hebben wil, mag de bascule komen halen op voorwaarde dat de beton nen bak wordt gesloopt. m AI enkele weken zijn gladde wegen, fietspaden en trottoirs een hinderlijk fenomeen in het land. Ook op de Zie- rikzeese redactie van deze krant had den ze er last van: de parkeerplaats was veranderd in een ijsbaan. Met de nodige voorzichtigheid kre gen de redacteuren hun eigen auto nog wel zonder blikschade de par keerplaats op en af. Maar deze week kwam de ene na de andere bestelbus - met achterwielaandrijving - vast te Tip? redactie@pzc.nl staan. Mft slippende banden probeer den ze tevergeefs weg te komen. Keer op keer moesten de journalisten in ac tie komen om te helpen duwen. Na het derde busje gingen de jassen al aan vóórdat de chauffeur zelf door had dat hij niet meer weg zou ko men; de verslaggevers kregen er zelfs lol in. Het was dan ook met gemeng de gevoelens dat zij gisteren eindelijk een sneeuwruimer het terrein op za gen komen. Weg lichaamsbeweging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19