221 zeeland SGP: 'Niet meewerken aan activiteiten Tour' Provincie onderzoekt gezondheidseffecten uitstoot Thermphos Tips ex-inbreker om inbraak te voorkomen Nieuwjaarsconcert in Sportpunt Zeeland VIDEO Kraaiepikkers vieren jubileum met bal Informatieavond dijkversterkingen Middelburg krijgt een Cruyff-court WATERSNOODRAMP Peter Louwman fotografeerde vlak na de Ramp in donderdag 7 januari 2010 B door Luc Oggel KRUININGEN - De SGP in Reimers- waal vindt dat er niet moet wor den meegewerkt aan 'allerlei activi teiten' rondom de Tour de France. Dat staat in het verkiezingspro gramma van de partij. Het peloton rijdt dit jaar onder meer door de gemeente Reimers- waal. Dat gebeurt op zondag 4 juli. De SGP, die de wielerwedstrijd eerder al een vorm van 'sportver- dwazing' noemde, wil dat er alles aan wordt gedaan om de kerkdien sten die dag ongestoord doorgang te kunnen laten vinden. Het verkiezingsprogramma bevat verder weinig echt opzienbarende punten. Wat betreft het thema vei ligheid en openbare orde staat de partij voor een strenge aanpak van (kleine) criminaliteit, goede bereik baarheid van de politie en het in trekken of weigeren van vergun ningen als een persoon of instan tie meerdere keren overlast veroor zaakt. Verder zet de partij onder meer in op behoud van alle NS-stations in de gemeente en alle andere vor men van openbaar vervoer. Bekend is dat de SGP liever zou zien dat de Mosseldag in Yerseke een andere opzet krijgt, ontdaan van 'toeters en bellen' als de ker mis en het Mosselrockfestival Wat betreft grensoverstijgende za ken koestert de SGP het 'eigen ka rakter en de eigen cultuur' van Rei- merswaal. Daarom wordt een zo groot mogelijke autonomie nage streefd en wil de partij 'uiterste te rughoudendheid' betrachten bij het aangaan van nieuwe gemeen schappelijke regelingen. door Raymond de Frel NIEUWDORP - De provincie Zee land is met het Centrum voor Mi lieu en Gezondheidsonderzoek in overleg over een onderzoek naar gezondheidseffecten van de uit stoot van fosforfabriek Thermphos in Vlissingen-Oost. De dorpsraad van Nieuwdorp trok bij de provincie aan de bel, omdat een toenemend aantal inwoners klaagt over geuroverlast. Sommige bewoners kampen met irritatie van luchtwegen en hoofdpijn. De provincie stelt dat het een bekend gegeven is dat fosforverbindingen dit soort klachten kunnen veroor zaken. De klachten verdwijnen weer als de blootstelling weg is, maar dat neemt niet weg dat de GOES De Goese muziekvereniging Euphonia geeft zondag een nieuw jaarsconcert in Sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg in Goes. De slagwerkgroep en fanfare doen mee. Daarnaast zijn er ook verschil lende solistische werken te horen. Aanvang om 14.00 uur. Kijk naar de schaatscapriolen van de Kruiningse jongeren én ouderen op de Bevelandse webpagina. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Meest gelezen: 'IJsclubs zijn be zorgd over aangroeikans fondantijs' provincie wil weten of er andere effecten op de gezondheid moge lijk zijn. Handhavend optreden kan niet, omdat er geen voorschriften wor den overtreden; overlast is nog geen overtreding, stelt de provin cie. Recent onderzoek wees uit dat Thermphos dioxinen uitstoot. Bij Nieuwdorp zijn metingen in de buitenlucht en bodem uitgevoerd. Daaruit bleek dat de uitstoot van dioxinen niet leidt tot risico's voor de volksgezondheid. Ook de uit stoot van zware metalen blijft bin nen de perken. Thermphos liet al eerder weten de oorzaak van de klachten over geur overlast te willen achterhalen. In maart zijn de resultaten en even tuele maatregelen bekend. tJU-SSh •- tM» ««HBS» LEWEDORP Carnavalsvereniging De Kraaiepik kers viert zaterdag 16 januari zijn 33-jarige bestaan (een jubileum in carnavalsland) tijdens het jaarlijk se kwartettenbal in dorphuis De Zandlööper in Lewedorp. Om 21.15 uur is de officiële opening van het bal. Een kwartier later barst het feest los met muziek van J&I 2 Men Company. De toegang is gratis. KRABBENDIJKE Het projectbureau Zeeweringen houdt dinsdag 12 januari een infor matiebijeenkomst over de dijkver sterkingswerkzaamheden aan de Tweede Bathpolder, Stroodorper- polder en Oostpolder Roelshoek in de omgeving van Krabbendijke. Het werk aan het 4,5 kilometer lan ge traject staat voor dit jaar ge pland. De avond in dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke begint om 19.30 uur. HM MM MIDDELBURG - Met dank aan Arduin komt er in Middelburg een Cruyff-court. Arduin is in Madurodam tot sportiefste zorginstelling van Ne derland gekozen en won daarmee een hip trapveldje. Staatssecretaris Jet Bussemaker bood het veldje gisteren symbolisch aan. Naast Bussemaker zit ten Arduin-bewoners Lorena en haar broer Valentino, foto Jos van Leeuwen GOES - Ex-inbreker Evert Jansen, bekend van het tv-programma De Inbreker, gaat inwoners van de Be- velanden tips geven om inbraak te voorkomen. Dat zal hij doen tij dens bijeenkomsten over inbraak preventie, georganiseerd door de vijf Bevelandse gemeenten in sa menwerking met politie en wo ningcorporaties. De avonden zijn onderdeel van het veiligheidsbe leid van de gemeenten. Goes is op dinsdag 12 januari als eerste aan de beurt, gevolgd door de gemeente Reimerswaal op woensdag 20 ja nuari. Als de bijeenkomsten aan slaan, worden aan het eind van dit jaar ook in Borsele, Kapelle en Noord-Beveland sessies gehouden. Peter Louwman toont de foto's die hij als 18-jarige jongen maakte in de dagen na de watersnoodramp. Hij zou ze best eens aan het publiek willen laten zien, bijvoorbeeld in Stavenisse. foto Jos van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58