Van den Goorbergh is urenlang De Franse voetbalhoop heet Laurent Blanc VOETBAL QUIZ Poortvliet verder bij Wolfaartsdijk Provoost verliest één duel in kloksimultaan Korfballers Swift gaan door met Plantinga Prins na één seizoen weg bij SKNWK DAKAR RALLY Jurgen van den Goorbergh viel tijdens de derde etappe van de Dakar Rally al uit. Zijn buggy bleek niet op het loodzware evenement berekend. woensdag 6 januari 2010 WOLPHAARTSDIJK Ad Poortvliet is ook volgend sei zoen hoofdtrainer van voetbalver eniging Wolfaartsdijk. Hij is nu be zig aan zijn eerste jaar bij de zater dag-vierdeklasser uit Wolphaarts- dijk. De ploeg staat in de winterstop op de achtste plaats. De equipe van Poortvliet was in de eerste weken van de competitie koploper, maar zakte daarna door blessures weg in de stand. AAGTEKERKE Dammer Ben Provoost speelde maandagavond in Aagtekerke een kloksimultaan tegen een selectie van Zeeuwse dammers. Van de 35 partijen verloor hij er slechts één: voormalig PZDB-secretaris Ad Bou- wens boekte een klokoverwinning. Acht anderen pakten een punt. Provoost hoopt dit voorjaar in het oosten des lands een aanval te doen op het wereldrecord kloksi multaan. MIDDELBURG Dennis Plantinga zal ook volgend seizoen trainer/coach zijn van de selectie van korfbalvereniging Swift. Bij het bestuur, de techni sche commissie en de spelersgroep was er voldoende draagvlak om het contract met de Middelburger te verlengen. Plantinga is bezig aan zijn eerste jaar bij Swift 1. In het lopende zaal seizoen staat hij gedeeld tweede in de tweede klasse G. De achterstand op koploper DES is één punt. NIEUWERKERK Voetbalvereniging SKNWK en trai ner Gerjo Prins gaan na het sei zoen 2009-2010 uit elkaar. Bestuur en trainer zijn dit gisteravond over eengekomen. Privé-omstandigheden van Prins en de tegenvallende resultaten in Nieuwerkerk hebben mede bijge dragen aan het besluit om na één seizoen al afscheid te nemen van el kaar. Met SKNWK bezet Prins mo menteel de laatste plaats in de der de klasse A. (oetbalreizen.com Op vrijdagavond 22 januari wordt de PZC-voetbalquiz gehouden. Aanmelding voor de quiz kan via www.pzc.nl/voetbalquiz of via voetbalquiz@pzc.nl. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Vraag van de dag (3): Bij welke Duitse club speelde Frans de Munck? Antwoord gisteren (2): Ernst Happel door Wilko Voordouw De prijzen worden aangeboden door voetbalreizen.com en Voetbal Experience. Wt DEN HAAG/BORDEAUX - Alle Franse voetballiefhebbers hangen aan de lippen van Laurent Blanc. De 44-ja- rige oud-international, in 1998 we reldkampioen met de Haantjes, is de huidige succescoach van Giron- dins Bordeaux. De ploeg staat eer ste in de Ligue 1, een straatlengte voor op Lille en het verrassende Montpellier. Die voetballiefhebbers willen niets liever dan dat Blanc zijn baan in de wijnhoofdstad op geeft en de stoel inneemt van bondscoach Raymond Domenech. Hij kan, zo is de overtuiging van de liefhebbers, het zwalkende Franse elftal zonder handsbal naar nieuwe triomfen in Zuid-Afrika lei den. Maar Blanc, die deze week met zijn team begon aan de voorberei ding op een bekerwedstrijd in de Coupe de France (Rodez thuis, za terdag) en de zestiende finale van de Coupe de la Ligue (Le Mans uit, dinsdag) lijkt niet bereid om uit voer te geven aan dat revolutionai re opzetje. „Ik zou het leuk vinden om ooit bondscoach te worden. Maar je bent niet verplicht om 'ja' te zeggen als het wordt voorge steld. Want misschien is het wel niet het juiste moment om in te stappen", zo reageerde hij deze week op de Franse radio. Tevens ontkende hij dat er al contact was tussen hem en dé Franse voetbal bond. „En ik heb geen haast", zo stelde hij zijn gehoor diep teleur. „Ik heb nog een contract van twee jaar, maar het is niet zeker dat ik volgend jaar nog coach ben van Bordeaux", zo eindigde hij ietwat cryptisch. Blanc is (naast Marseillecoach Di- dier Deschamps) de gewenste kan didaat om Domenech op te volgen - nog voor of anders direct na het WK in Zuid-Afrika. Beide maak ten deel uit van het Franse elftal, dat in 1998 de wereldtitel greep en in 2000 Europees kampioen werd. Blanc als de elegante centrale verde diger die graag mee naar voren trok. Hij was de aanvoerder, de rechterhand van de bondscoach op het veld. Blanc miste overigens de WK-fina- le, omdat hem in de halve finale door een Kroaat zijn tweede gele kaart was aangesmeerd. Daardoor kon hij destijds niet het gebruikelij ke aanvangsritueel uitvoeren: een kus op het kale hoofd van toenma lig doelman Fabien Barthez. Blanc kwam tot 97 interlands, waarin het zestien keer scoorde. Zijn bijnaam luidde (en luidt nog steeds): Le Président. Blanc is de rust zelve, neemt iedereen bij de hand en zet rustig de lijnen uit. Dat deed hij als voetballer bij ach tereenvolgens Montpellier, Napels, Nimes, Saint-Étienne, Auxerre, Bar celona, AC Milan, Olympique Mar seille, Inter en Manchester United. Daarna haalde hij in Frankrijk zijn coachdiploma. In 2007 werd hij hoofdcoach bij Girondins Bor deaux. Na jaren van kwakkelen bracht hij die club naar de tweede plaats. Afgelopen seizoen werd Bor deaux landskampioen, aldus de ze ven jaar durende hegemonie van Olympique Lyonnais brekend. In de Champions League was hij tot nu toe succesvol. In een bijna fout loze voorronde (16 punten uit 6) werden Bayern, juventus en Macca- bi Haifa overklast. Alleen uit bij Ju ventus werd gelijkgespeeld. In fe bruari wacht in de achtste finale het Griekse Olympiakos. Er rest de fans van een succesvol Frans voetbalteam op het WK slechts één strohalmpje hoop: en dat is dat Blanc tot dusver een com promisloze coach is. Hij dreigde af gelopen zomer bij Bordeaux weg te gaan als de versterking die hij wilde niet zou komen. En ook nu zegt hij: „Als ik tot de conclusie kom dat ik niet alles kan geven wat ik vind dat ik moet geven, dan ben ik weg. Ik ben niet iemand die vast houdt aan zijn contract." Lom, n mm 21 De derde etappe in de Dakar Rally was turbulent. Een helikopter die verslag deed, crashte in niemandsland, met vier gewonden als gevolg. Jurgen van den Bergh (inzetje) was één van de vele uitvallers. foto's EPA/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68