jaar in Goes OPEN DAG zeeland 121 IJsclubs zijn bezorgd over aangroeikans 'fondantijs' Waardering voor vrouw die pony uit wei haalde SP Goes: steek geld in de buurt, niet in stenen Discobus naar Joy mijdt Breskens na incidenten Sjaloom wil appartementen in kunstcentrum woensdag 6 januari 2010 B De spoorbrug gezien vanaf de Segeersweg rond 1900. foto Zeeuws Archief THOLEN - Sjaloom heeft zich terug getrokken uit de plannen voor een zorggebied in de wijk Stadszich in Tholen-stad. Dat gebied moest een combinatie worden van ouderenhuisvesting, een beschermde woonvorm en wo ningen voor mensen met een be perking. Zorgaanbieder Sjaloom heeft die laatste woningen terugge trokken uit het plan. Alle partijen zijn tot de conclusie gekomen dat het onmogelijk is om alle onderde len te realiseren. Als alternatief wil Sjaloom voor zijn cliënten twintig nog te bouwen appartementen hu ren in het huidige kunstcentrum in de Dalemsestraat. Daar kan ook dagbesteding plaatsvinden. door René Hoonhorst OOSTBURC - De Oostburgse Annet te Höck heeft 'goed en integer' ge handeld toen zij vlak voor kerst een pony probeerde te redden, die op sterven lag in een weitje aan de Kanaalweg tussen Retranchement en Cadzand-Bad. Zij zag dat de pony in acute nood verkeerde en heeft er alles aan ge daan om het dier te redden, stelt dierenarts Frank van de Vijver. „Ik zie niet waar ze iets fout heeft ge daan." Toen het dier woensdag 23 decem ber met zijn kop in de sneeuw lag en moeilijk ademde, belde ze de IJ- zendijkse dierenkliniek en de Die renbescherming. Dierenarts Karei van de Vijver constateerde dat de pony zwaar onderkoeld was. Met toestemming van de weilandbe heerder, die geen stal ter beschik king had, is het dier naar een stal bij Höck thuis gebracht. Het toe dienen van infusen leek te helpen, maar Van de Vijver moest de pony de dag voor kerst toch laten insla pen. „Maar aantijgingen over pony diefstal (onder meer in lezersbrie- ven in deze krant, red) zijn natuur lijk bezijden de waarheid." Höck en haar partner hebben intussen schriftelijke excuses ontvangen van één van de briefschrijvers. door Claudia Sondervan GOES - 'Fondantijs' is het, wat er op de Bevelandse en Thoolse ijsba nen ligt. Zo bros dat water er di rect doorheen zakt en te slap om schaatsers te dragen. Grote hoop op versterking van de ijsvloer door aangroei onder de waterspiegel hebben Zeeuwse ijsmeesters ook al niet: de bevroren sneeuw op de ijslaag weerhoudt de nachtvorst er van om diep genoeg door te drin gen. De baan van De Eendracht is nog veel te zacht: „we weten niet wat we er mee aan moeten", ver zucht D. Hage van vereniging Sint Annaland. „We moeten moed hou den op acht tot tien graden vorst." In Yerseke is de zaterdag onder wa ter gezette baan in de luwte van de dijk ondergesneeuwd, maar am per bevroren, meldt mevouw J. Bakker. Maar mogelijk kan er zater dag geschaatst worden in Kapelle: vandaag gaat ijsmeester Jaap Meer man van vereniging Zwarte Weel met bestuursleden kijken hoe het er voor staat op het ondiepe weel. door Claudia Sondervan GOES - Veiligheid en zorg dienen per buurt te worden geregeld. De buurt is volgens de Socialistische Partij de juiste schaal in de samen leving voor de toekomst. In het verkiezingsprogramma voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart toont de partij zich wars van investeringen in 'overdadige bouwoprojecten' zoals een parkeer garage aan de Oostwal en 'peper dure' aquaduct. De gemeente moet eerder investeren in mensen en leefbaarheid, dan in stenen, stelt lijsttrekker Floor van La moen. De betonnen spoorbak en de extra afrit aan de A58 nabij het ziekenhuis hebben wel de steun van de partij. De SP wil ook het Transferium en de coffeeshops open houden. Thuiszorg moet uitgebreid wor den, staat in het programma. De partij wil dat de wachtlijsten voor de sociale woningbouw worden aangepakt. Het welzijn van oude ren wil de partij geborgd zien via een speciaal consultatiebureau. BRESKENS - De discobus naar disco theek Joy in Cadzand stopt tot 1 april niet meer in Breskens. Bus maatschappij Veolia heeft in sa menspraak met de gemeente Sluis en de eigenaar van Joy deze maat regel genomen na enkele inciden ten waarbij naar verluidt Bressiaan- ders betrokken waren. Ralf Flemm, eigenaar van disco theek Joy, heeft begrip voor de maatregel. „De drie chauffeurs die in toerbeurt op zaterdagavond en zondagochtend met de discobus rijden, doen dat op vrijwillige ba sis. Je moet die mensen dan ook koesteren en zeker niet lastigval len, zoals is gebeurd." Een chauffeur zou twee weken ge leden een klap hebben gekregen. Ook zou er met eieren gegooid zijn. Telkens waren Bressiaanse jongeren bij deze incidenten be trokken. „Vandaar dat de beslissing is genomen om Breskens voorlo pig niet meer aan te doen", aldus Flemm. De dichtstbijzijnde halte voor Joy- bezoekers uit Breskens is nu Groe- de. De grootste liefhebbers van Joy maken er geen punt van naar Groede te fietsen en daar de bus te pakken, zoals afgelopen weekein de. De eerste bus was zo vol dat de Bressiaanders niet meer allemaal mee konden. terug te brengen in de staat waarin hij in 1870 werd neergezet. Zondervan: „De brug is in redelij ke conditie. Maar er zal het een en ander gerepareerd moeten wor den. Bij het demonteren is men met snijbranders in de weer ge weest." Toen de elektrische trei nen gingen rijden, moest de voet gangersbrug worden opgehoogd om ruimte te maken voor de bo venleidingen. Die aanpassing zal de SGB ongedaan maken, want er rijden straks alleen maar stoomtrei nen onderdoor en die hebben geen bovenleidingen nodig. De brugdelen worden gestraald, ge schilderd en daarna in Goes in el kaar gezet. Zondervan verwacht dat halverwege volgend jaar de brug over de 'stoomspoorlijn' wordt geplaatst. De brug verbindt dan het parkeer terrein aan de Van Doornestraat met het emplacement en de gebou wen van de SGB. De brug wordt ook een mooie uitkijkpost voor de treinliefhebbers, verwacht Zonder van. De gemeente Middelburg heeft 64.000 euro beschikbaar gesteld als bijdrage aan de transport- en herstelkosten. De brug zelf werd SGB geschonken. Voorwaarde is wel dat de brug(onderdelen) bin nen een half jaar uit de loods zijn gehaald qn dat de brug binnen vijf jaar, gerestaureerd en gebruiks klaar, in Goes staat. foto Lex de Meester foto Ruben Oreel IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG 'SPECIAL GO -KART DAY' KARTEN EN ETEN: 1 KEUZEMENU: 2x12 minuten karten spare-ribs/saté/ 2 CONSUMPTIES halve kip T 0118-617475 De voetgangersbrug in april 2000. Demontage van de brug in november 2000. (reserveren gewenst) Zaterdag 9 januari 2010 11:00 - 14:00 uur Goes en Bergen op Zoom www.luzac.nl Luzac Lyceum, van brugklas tot diploma. Luzac College, eenjarige versnelde examenopleiding. LUZAC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65